Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Będą kolejne ścieżki dla toruńskich rowerzystów - artykuł z Gazety Pomorskiej

Będą kolejne ścieżki dla toruńskich rowerzystów

Kościuszki, Żółkiewskiego, Szosa Chełmińska i Szosa Lubicka - jeszcze w tym roku na tych ulicach powstaną drogi rowerowe. - To bardzo dobra wiadomość - cieszą się toruńscy rowerzyści.

Kościuszki była odnawiana przy okazji remontu wiaduktu, Żółkiewskiego, gdy powstawała Galeria Copernicus. Na obu traktach brakuje jednak dróg dla rowerzystów.

- Cieszę się, że zostaną wydzielone ścieżki, bo jeżdżę tymi drogami do szkoły - mówi Aneta Wójcik z Rubinkowa. - Muszę przyznać, że z roku na rok jest coraz lepiej z drogami dla rowerzystów. Dobrze jeździ się już np. po Bydgoskim Przedmieściu. Mam nadzieję, że niedługo zostaną zbudowane trasy wewnątrz Rubinkowa, które połączą je z Szosą Lubicką.

Miejski Zarząd Dróg właśnie ogłosił przetarg na przebudowę chodników na ul. Kościuszki i Żółkiewskiego. Ścieżki rowerowe mają tam powstać do 10 grudnia. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano na 7 września.

W tym samym terminie do użytku ma zostać oddana ścieżka rowerowa na ul. Chrobrego. Ma ona powstać na odcinku od ul. Polnej a Mazowieckiej. Dzięki temu rowerzyści bez problemu dojadą do działających tam sklepów, Powiatowego Urzędu Pracy czy urzędu skarbowego.

Firmy zainteresowane tym zadaniem poznamy już 3 września. W planach jest też przebudowa trasy rowerowej na Szosie Lubickiej między ul. Kłodzką a Strugą Lubickiej. Ma być ona gotowa 30 listopada. Podobny termin będzie mieć firma, która wygra przetarg na rozbudowę Szosy Chełmińskiej o ciąg pieszo-rowerowy. Chodzi o fragment od ul. Pawiej do granicy miasta.

WG, Gazeta Pomorska, 28 sierpnia 2010.


wyedytowano: 2010-08-29 19:55
aktywne od dnia: 2010-08-29 19:49
drukuj  
Komentarze użytkowników (5)
tomasz, 2010-08-29 21:02:14
Znakomicie. A jak myślicie, co zrobić, żeby MZD poprawiło wjazdy w miejscach, gdzie istniejąca już droga rowerowa przecina ulicę, ale krawężnik jest zbyt wysoki? Ten problem dotyczy chyba wszystkich starszych tras, myślę że rok 2008 byłby tu dobrą cezurą. Tak naprawdę wystarczyłoby nieraz ściąć beznadziejnie wysoki krawężnik choćby na szerokości 10 cm, żeby udrękę wjazdu rowerem z jezdni na ścieżkę zmienić w wygodę.
Rafał, 2010-08-31 11:44:35
To co tworzą toruńscy i nie tylko drogowcy i nazywają ścieżką rowerową (chyba nie ma takiej nazwy w PORD, jest natomiast droga rowerowa)i do tego stawiają znak znak B-9 to jest jakaś żenada, kpina i niesmaczny żart z rowerzystów i traktowanie nas jako niepełnoprawnych użytkowników dróg.
Przecież te twory nie spełniają żadnych kryterów żeby to nazwać drogą.
Tu dodaję dobry cytat z http://nonsensopedia.wikia.com
"Ścieżka rowerowa – efekt dobrego poczucia humoru budowniczych oraz projektantów. Zachęca rowerzystów do korzystania z jezdni."
julo, 2010-08-31 12:36:11
Cześć Rafał. Czy WSZYSTKO w tej dziedzinie w Toruniu to "żenada, niesmaczny żart, kpina...itd"? Także nowe inwestycje? Sz. Chełmińska, Bydgoska, i inne. Co do "drogi rowerowej" to zgadzam się z Tobą, wciąż pokutuje nieszczęsna "ścieżka". To efekt wieloletniego lekceważenia tematu. Idealnie nie jest i nikt tak nie twierdzi, natomiast potępianie w czambuł wszystkiego jest nie na miejscu. Zauważ, że nową infrastrukturę tworzy się w zagospodarowanej już w jakiś sposób przestrzeni i nie zawsze jest możliwość zbudowania. Oprócz chęci i dobrych intencji oraz pomysłów (tych nie brakuje, zapewniam Cię) są jeszcze takie drobiazgi jak własności działek, infrastruktura podziemna, pas drogowy. Dużo można o tym mówić i pisać. Ale nie ma problemu. Bądź tak dobry i wyszczególnij poszczególne odcinki DR do poprawy (nawierzchnia, oznakowanie, przebieg) a SRT będzie się starać o przedłożenie MZD odpowiednich wniosków. Pojęcia nie masz ile zmian w projektach i w wykonawstwie zostało wprowadzonych na skutek interwencji SRT. A poza tym wszystkiego na raz nie da się zrobić. Niektóre DR czekają na przebudowę, która będzie przy okazji przebudowy całego pasa drogowego, inne przewidziane są do zmiany nawierzchni, itd, itp. Cierpliwości Puchatku!
julo, 2010-08-31 12:38:50
Jeszcze do Rafała. Nie ma przeszkód, byś wstąpił do Stowarzyszenia i swoją aktywnością oraz spostrzegawczością wsparł nasze działania.
zosia, 2010-08-31 18:00:14
Mnie podoba się ścieżka-pardon-droga rowerowa na Wrzosy -od Polnej aż do pętli autobusowej czyli wjazdu w las- piękny asfalcik.mam nadzieję że coś się zacznie dziać na odcinku między Polna a Zwirki i Wigury.A ogólnie jest dużo lepiej jak było  .   :)
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook