Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest niedziela 07 sierpnia 2022
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Dlaczego działamy

    Witamy na stronie www.rowerowytorun.com.pl. Zakładając stowarzyszenie „Rowerowy Toruń” oraz stronę internetową chcemy wprowadzić trochę zamieszania w dość statyczne rowerowe środowisko naszego miasta. Naszym głównym założeniem jest monitoring poczynań władz miasta w sprawie wszystkich aspektów rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście, szczególnie budowy nowych i modernizowanie już istniejących ścieżek rowerowych. Chcemy również zaktywizować zaspane środowisko rowerzystów toruńskich do wspólnego działania, organizowania comiesięcznych mas krytycznych oraz wszelkiego typu imprez oraz działań promujących rower jako alternatywny środek transportu w mieście. Zapraszamy wszystkich chętnych, mających trochę dłuższy niż jednodniowy zapał do współpracy z nami, zgłaszanie pomysłów oraz aktywne uczestnictwo w pracach stowarzyszenia. Jesteśmy otwarci na wszelkiego typu propozycje działań mogące polepszyć trudy codziennego życia rowerzysty w Toruniu. Do wymiany zdań służyć ma w założeniu znajdujące się na naszej stronie forum. Mamy nadzieje, że pojawią się wreszcie comiesięczne legalne toruńskie masy rowerowe, a nie jak do tej pory epizodyczne, a jazda na rowerze stanie się bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

    W Toruniu jest bardzo wiele do zrobienia w gestii rowerowej infrastruktury o czym mamy zamiar przekonać wszystkich zamieszczając na stronie artykuły i raporty. Doszliśmy do wniosku, że nie ma co czekać na wspaniałomyślność i profesjonalizm władz miejskich, należy zacząć próbować działać samemu. Podobno budowa ścieżek rowerowych w Toruniu ma wysoki priorytet u włodarzy miasta; niestety nie widać tego na drogach, a co najistotniejsze problem nie leży zawsze w braku pieniędzy. Zdecydowanie częstszy jest brak urzędniczej wyobraźni. Drogowcy też nie są bez winy.

    Mamy nadzieje, że praca naszego stowarzyszenia zbierze po jakimś czasie widoczne owoce. Czego sobie i wszystkim torunianom oraz turystom jeżdżącym po Toruniu na rowerze życzymy z całego serca.

    Jeszce jedno, nie jesteśmy przeciwko użytkownikom samochodów. Jeśli ktoś chce albo musi jeżdzić samochodem - jego sprawa. Chcemy tylko, aby władze miasta przy planowaniu inwestycji drogowych uwzględniały potrzeby rowerzystów jako słabszych użytkowników ruchu drogowego.


 

 
PS. chcieliśmy zaznaczyć, że wiedzieliśmy o istnieniu strony http://www.rowerowytorun.prv.pl/ , jednak jest ona od dłuższego czasu nieaktywna. Mamy nadzieję, że jej twórcy nie mają nam za złe używania tej samej nazwy (na marginesie sami na nią wpadliśmy, potem okazało się, że strona o podobnym adresie kiedyś na sieci już istniała). Kluczowym argumentem do przejęcia tej nazwy był fakt jej wcześniejszego niezarejestrowania jako stowarzyszenie.


wyedytowano: 2014-08-04 22:53
aktywne od dnia: 2007-01-09 00:37
drukuj  
Ankieta
Jak oceniasz rok 2021 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2022-02-23 22:09

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook