Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

stojaki rowerowe przy budynku głównym Urzędu Miasta Torunia - brak konieczności odpowiedzi

          Toruń,   23.01.2007r
 
RT – 04/2007
 
 
 
 
Pan
Michał Zaleski

Prezydent Miasta Torunia

 
 
 

    Jako przedstawiciel stowarzyszenia „Rowery Toruń” zwracam się z zapytaniem, kiedy w najbliższej okolicy budynku głównego Urzędu Miasta przy Wałach gen. Sikorskiego 8 postawione będą porządne i bezpieczne stojaki rowerowe. Pismo to wystosowuję po doświadczeniach z dnia 18 stycznia, związanych z parkowaniem roweru na podwórzu tegoż gmachu. Przyjechałem, aby doręczyć pismo do Pana Prezydenta i do sąsiednich wydziałów mieszczących się w budynkach przy Wałach gen. Sikorskiego 10 i 12. Wybrałem podwórze budynku głównego; przy sąsiednich gmachach nie ma stojaków. Niestety prymitywne, niespełniające żadnych norm zabezpieczeń przed kradzieżą stojaki rowerowe, do których można przypiąć jedynie koło, a nie ramę rowerową znajdujące się przy jednej ze ścian zastawione były samochodem. Nota bene to moja druga wizyta w urzędzie i sytuacja się powtarza. Jako że dodatkowo padał deszcz, pozwoliłem sobie przypiąć rower do barierki przy schodkach do punktu ksero znajdującej się pod dachem. Stwierdziłem bowiem, że nikomu nie będzie przeszkadzał, nie będzie zagradzał żadnej drogi ewakuacyjnej, ani w żaden sposób zagrażał pracownikom czy petentom urzędu. Po 15 minutach, gdy doręczyłem pisma i odpinałem rower zwrócił mi uwagę pan Władysław Przybysz. Stwierdził, że nie mogę tu parkować roweru, wskazał mi stojak (samochód w międzyczasie odjechał). Zlekceważył moje sugestie, że stojak nie spełnia warunków zabezpieczających przed kradzieżą. Powiedział, że nie mogę tu parkować, a na moje pytanie dlaczego, odpowiedział : „co ja się będę panu tłumaczył?”. Pan Przybysz był wyjątkowo opryskliwy i niemiły, ton jego wypowiedzi sugerował, że popełniłem wielkie wykroczenie. Pan Władysław Przybysz powinien wykazywać większą kulturę osobistą w stosunku do petentów. Przecież to nie obywatele służą urzędowi a odwrotnie.

Konkludując, sytuacja ze stojakami rowerowymi przed należącymi do Urzędu Miasta budynkami jest niezadowalająca. Stojaki, jeśli są nie spełniają norm albo nie ma ich wcale. A kto za tą sytuacje odpowiada?? Między innymi pan Władysław Przybysz - Kierownik Referatu Administracyjnego Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Torunia. Czy urząd planuje w najbliższym czasie inwestycje związane z polepszeniem jakości i dostępności stojaków rowerowych. Może przydałoby się gdzieniegdzie zadaszenie?? Z chęcią służę radą w tym temacie.

 
 
 
 
 
Do wiadomości:
 

Władysław Przybysz – Kierownik Referatu Administracyjnego


 
Załącznik numer 1

Tutaj zaparkowałem swój rower.

Samochód parkujący na podwórzu urzędu miasta blokujący dostęp do pseudo stojaka.
Takie zaparkowanie samochodu uniemożliwia przypięcie roweru do stojaka.
Porządny stojak umożliwiający przypięcie ramy rowerowej. Takich stojaków praktycznie nie ma w Toruniu.

(zdjęcie pochodzi z: http://www.rower.sport.opole.pl/zespol/stojak.jpg)Sprawa stojaków rowerowych w mieście - konkretnie ich braku -  zostanie jeszcze niejednokrotnie poruszona przez nasze stowarzyszenie.


Relacja ze spotkania z 13.02.2007. Więcej szczegółów tutaj


wyedytowano: 2007-11-22 19:14
aktywne od dnia: 2007-01-23 14:04
drukuj  
Komentarze użytkowników (2)
pietruch, 2009-01-18 15:59:02
Kilka dni temu miałem podobną sytuację pod urzędem pracy przy Mazowieckiej. Tradycyjnie znajduję się tam wyrwikółka. Przypiąłem więc rower do poręczy od podjazdu dla niepełnosprawnych, oczywiście nie blokując ani tego podjazdu ani przejścia obok. Wychodzący z budynku pan w bardzo niemiły sposób zwrócił mi uwagę gdzie "powinienem" przypiąć rower. Po wytłumaczeniu na czym polega bezpieczne przypięcie roweru do ramy, pan urzędnik stwierdził, że mogą mi ukraść koło %) To ja się pytam, lepiej samo koło czy cały rower bez koła? To go zgasiło trochę dopiero...
Urzędnik ten powiedział, że jego urząd podlega pod prezydenta i tam należy zgłosić problem niewłaściwych stojaków. Jak widać powyżej, list dotyczący stojaków ma już 2 lata. Przez ten czas w tej kwestii nic się nie zmieniło...
Ala, 2009-01-20 16:36:25
Ja też miewam problem z parkowaniem przy urzędzie miasta. Parkujące samochody to norma, blokowanie materiałami budowlanymi też było. No i brak zadaszenia. W razie nagłego deszczu mam mokrą kierownicę (rączki z gąbki),siodełko (też pokrycie materiałowe) i wodę w podręcznej apteczce przypiętej pod ramą.A swoją drogą to kiedy urzędnicy zrozumieją kto tu dla kogo jest?
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook