Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest piątek 07 maja 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

WSB chce premiować rowerzystów - artykuł z Nowości

WSB chce premiować rowerzystów

Toruńska uczelnia stawia na ekologię. Czy dzięki temu na parkingach wokół szkoły zrobi się luźniej?

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu rusza z akcją, która ma przekonać zmotoryzowanych studentów uczelni do miejskiej komunikacji i rowerów.

Za każde dziesięć wykorzystanych biletów MZK lub „sieciówkę”, studenci będą mieli szansę wygrać rower. Taki niecodzienny konkurs przygotowała dla swoich studentów prywatna Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu. Konkurs rusza dziś i potrwa do 30 kwietnia. W tym czasie studenci będą mogli przynosić do Biura Informacji i Rekrutacji WSB przy Młodzieżowej 31a komplety biletów, każdy kolejny zwiększa szansę na nowiutki jednoślad. Szkoła ufundowała trzy rowery.

WSB idzie jeszcze dalej. Chce promować transport rowerowy. Przed siedzibą postawi wkrótce stojaki dla rowerów i będzie nagradzać tych, który przyjadą na zajęcia na dwóch kółkach. Do wygrania będzie sprzęt elektroniczny i koszulki z motywem „rowerowym”. - Z akcją ruszamy, gdy tylko zrobi się cieplej - mówi Agnieszka Anielska, w WSB odpowiedzialna za obie kampanie.

Od miesięcy uczelnia ma poważny problem z miejscami parkingowymi. Przy siedzibie szkoły, przy ul. Młodzieżowej, miejsc dla samochodów jest niewiele. Studenci parkują więc gdzie popadnie, zajmując okoliczne chodniki, parkingi zarezerwowane dla mieszkańców pobliskich osiedli. Krytyczne są weekendy, gdy do szkoły na zajęcia zjeżdżają głównie zamiejscowi.

- Kampanią proekologiczną chcemy przekonać naszych studentów, żeby przesiedli się z swoich samochodów do autobusów MZK i na rowery - mówi kanclerz Dorota Dąbrowska.

Przyznaje, że problemu z parkowaniem to nie rozwiąże, ale będzie mocnym sygnałem dla okolicznych mieszkańców, a także i władz Torunia, że szkoła zdaje sobie sprawę z tego, jak poważna jest sprawa i szuka różnych rozwiązań problemu.

Ten stał sie palący, bo Wyższa Szkoła Bankowa chce się rozbudowywać i stworzyć przy swojej siedzibie mini-kampus. Pozwolenie na budowę wydaje miasto, które postawiło szkole warunek stworzenia ponad 250 dodatkowych miejsc parkingowych. W okolicy ulicy Młodzieżowej to nierealne. Władze WSB, którym zależy na inwestycji szukają wyjścia z patowej sytuacji zabiegając o tereny pod dodatkowe parkingi, organizują też proekologiczne kampanie.

Alicja Cichocka, Nowości, 3 Marca 2009wyedytowano: 2015-04-06 14:35
aktywne od dnia: 2009-03-03 22:39
drukuj  
Komentarze użytkowników (2)
pawel, 2009-03-03 22:48:03
w końcu WSB wpadło na ten prosty pomysł. oczywiście zaoczni studenci dajmy na to z Włocławka raczej rowerem na uczelnie nie przyjadą, ale studenci z Rubinkowa? czemu nie.

będziemy starali się skontaktować z WSB, aby stojaki które planują postawić spełniały normy użyteczności  :) zobaczymy zresztą, czy cała akcja nie skończy się tylko na zapowiedziach.
bydgoszczanin, 2009-03-05 08:45:00
miło że WSB również dostrzega potrzeby rowerzystów. czekam tylko aż uczelnie państwowe spojrzą rozsądniej na rowerzystów bo prywatne już wcześniej zaczęły działać. w regionie mamy już działania uczelni z Włocławka (PWSZ), wspomnianą w artykule, oraz bydgoską WSG na której już rok temu stanęy pierwsze stojaki (U-kształtne).
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook