Nowy szlak rowerowy Fordon - Myślęcinek
Powstanie nowy 10 kilometrowy szlak rowerowy z Fordonu do Myślęcinka. Amatorzy dwóch kółek cieszą się z tego projektu, bo jak mówią tras rowerowych w Bydgoszczy jest ciągle za mało.
Prace rozpoczną się w przyszłym roku, a w realizacji projektu pomogą pieniądze z unii.
Jazda na rowerze to nie tylko sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale dobra alternatywa przemieszczania się po Bydgoszczy. Już teraz z Fordonu do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku można dojechać leśnym duktem.
Budowa nowej trasy potrwa kilka najbliższych lat.
Na rower decyduje sie coraz więcej bydgoszczan. To doskonały środek do poruszania sie po mieście. Budowa nowych tras rowerowych pomoże z pewnością wszystkim tym, którzy samochód chętnie zamienią na ekologiczne dwa kołka.
Gazeta Pomorska Bydgoszcz 15 grudnia 2008
Z Fordonu do centrum łatwiej dojedziesz rowerem
Nowy, 10-kilometrowy szlak rowerowy połączy Fordon i Myślęcinek. Polepszy się także sieć ścieżek dla jednośladów w największej bydgoskiej dzielnicy. W przyszłorocznym budżecie zaplanowano na to 3 mln zł
- Chcemy, żeby rowerem z Fordonu do Myślęcinka i do centrum można było dojeżdżać szybko, bezpiecznie i wygodnie. Ten środek transportu wybiera coraz więcej osób, dlatego chcemy im ułatwić życie i zachęcić kolejnych do przesiadki na "dwa kółka". Być może dzięki temu zamiast samochodami, będą dojeżdżać do pracy właśnie na rowerze - tłumaczy pomysł Barbara Kubiak-Warzocha, główny specjalista do spraw turystyki w wydziale sportu i turystyki Urzędu Miasta.
Najważniejszym punktem projektu jest budowa nowego, 10-kilometrowego szlaku rowerowego, który połączy Fordon z ul. Gdańską w okolicy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Trasa ma się zaczynać w okolicy skrzyżowania ul. Twardzickiego i Korfantego i być kontynuacją istniejącej już ścieżki na Twardzickiego. Gdy powstanie, będzie drugą trasą rowerową łączącą największą bydgoską dzielnicę z Myślęcinkiem. Teraz można dojechać leśnym duktem zaczynającym się w okolicy ul. Jasinieckiej.
Druga część planu zakłada połączenie istniejących już ścieżek rowerowych w Fordonie i dobudowanie kolejnych na poszczególnych osiedlach. - Chcemy sprawić, żeby na rowerze swobodnie można było się poruszać pomiędzy wszystkimi częściami Fordonu - wyjaśnia Kubiak-Warzocha. Dlatego nowe ścieżki mają powstać m.in. przy ul. Akademickiej, Brzechwy, Kasztelańskiej, Nad Wisłą, Bydgoskiej, Skarżyńskiego i Andersa.
W projekcie przyszłorocznego budżetu na powstanie ścieżek rowerowych w Fordonie zapisane są 3 mln zł. To nie starczy jednak na budowę wszystkich zaplanowanych tras. Dlatego władze miasta starają się dodatkowo o unijne pieniądze. Także od tego zależy, kiedy uda się zrealizować cały plan. - Za wcześnie jeszcze, żeby podawać dokładne daty. Na pewno prace rozpoczną się w przyszłym roku, a w całości powinny się zakończyć w ciągu kilku najbliższych lat - zapowiada Kubiak-Warzocha.
Dawid Maćkowski, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, 2008-12-15
Komentarze użytkowników (4) |
pawel,
2008-12-16 17:39:06
jak skonczy sie budowa sciezki przy Bydgoskiej i skoncza remontowac Kosciuszki to Bydgoszcz bedzie przyjezdzac do Torunia ogladac jak powinno sie robic porzadne drogi dla rowerow
w Bydgoszczy pewno poloza wszedzie kostke i szuter i beda zadowoleni hihi! niemniej kibicuje sasiadom ;] |
pietruch,
2008-12-16 19:12:43
"W projekcie przyszłorocznego budżetu na powstanie ścieżek rowerowych w Fordonie zapisane są 3 mln zł. To nie starczy jednak na budowę wszystkich zaplanowanych tras. Dlatego władze miasta starają się dodatkowo o unijne pieniądze."
starają się dodatkowo o unijne pieniądze (!) (!) Toruńskie władze oczywiście o czymś takim nie pomyślały... (tylko powiat, ale to inna historia) U nas na przyszły rok zaplanowano 1,6mln na drogi rowerowe, ale Bydgoszcz ma większy budżet więc nie ma co porównywać. |
bydgoszczanin,
2008-12-18 08:09:00
Pawle: bydgoszczanie nie beda sie cieszyc z kostki i szutru, mieszkam w tym miescie i krew mnie zalewa jak widze co robi miasto wraz z PTTK. na szlak rowerowy z fordonu do myslecinka ktory powstal w tym roku wydano o ile sie nie myle 10 000 PLN. jak pojedziesz to zobaczysz niedokladnie poprowadzone oznakowanie i nic wiecej. jezeli kilka puszek farby tyle kosztuje to brak mi slow.
a projekt znow obejmuje nie droge rowerową tylko szlak rowerowy. zakonczy sie na farbie nie utwardzając dróg i PTTK z miastem znow beda swietowac. MASAKRA. jesli nie zrobia drogi rowerowej z prawdziwego zdarzenia ŚWIADOMI BYDGOSCY ROWERZYSCI nie przyklasną miastu! |
pawel,
2008-12-18 11:13:48
bydgoszczaninie, pisalem, ze to urzedniczy bede sie cieszyc z polozonej kostki i szutru. mieszkancom dopoki sie nie zorganizuja zostaje niestety marudzenie w internecie. same zorganizowanie tez nie od razu i nie zawsze przynosi efekty, wczoraj MZD zafundowalo nam tak idiotyczna sciezke - posmiewisko, ze dlugo bede w szoku http://rowerowytorun.com.pl/index.php?akcja=forum& urzednicy tymi artykulami sieja tylko propagande (u nas tez tak robili, budowali raj dla rowerzystow:P, zazwyczaj i urzednicy i dziennikarzenie mja pojecia jak powinna wygladac porzadna sciezka rowerowa, licza sie tylko kilometry). dziwne tez, ze za budowe tych sciezek w Bydgoszczy wzial sie wydzial turystyki, a nie zarzad drog. pozdro |
Dodaj swój komentarz: |
2024-10-22 21:55 Rowerowa Masa Krytyczna - 26 października 2024 r. |
2024-09-26 21:46 Pismo do GDDKiA oddział Bydgoszcz w sprawie projektu rozbudowy DK 91 pomiędzy Toruniem a Łysomicami |
Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242