Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Ścieżka rowerowa obok chodnika - Inowrocław - artykuł z Gazety Pomorskiej

Ścieżka rowerowa obok chodnika

Przy ulicy Szymborskiej w Inowrocławiu buduje się ścieżka rowerowa.

Mieszkańcy osiedla Bajka buntują się, bo powstaje ona niemal za ich płotami.
Zapewniają, że nie są przeciwnikami budowy ścieżek rowerowych. Wręcz przeciwnie, cieszą się, że one powstają. - Dlaczego jednak nie buduje się ich po drugiej stronie ulicy, gdzie nikt nie mieszka? - pytają. Nie obawiają się hałasu śmigających rowerzystów. Ich podstawowym problemem jest to, że gdy ścieżka powstanie, nikt już nie zaparkuje pojazdu pod ich domami.

- Na ścieżce nie można zostawić samochodu, na drodze strach, bo ruch jest ogromny, a po drugiej stronie jezdni jest wysoka skarpa i pole. Nie mamy też żadnego parkingu. Gdzie mają parkować nasi goście? - pytają rozżaleni. Jeden z właściciel domków oprócz ścieżki rowerowej za płotem, będzie miał również zatoczkę autobusową przed wjazdem na posesję. - Gdy zapytałem się pracowników, jak mam wjeżdżać do garażu, zażartowali, żebym kupił sobie mniejszy samochód - mówi oburzony.

Kilometr ścieżki

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Lipiński przypomina, że grunt, na którym powstaje ścieżka należy do powiatu, a nie do mieszkańców, którzy protestują. Przyznaje, że kierowcy nie będą mogli parkować swych samochodów tam gdzie do tej pory. Proponuje, by samochody od razu wstawiać do garażu albo trzymać je na swoim podwórku lub parkować na osiedlu Bajka. - Rozważaliśmy budowę ścieżki po drugiej stronie ulicy. Tamten grunt nie należy jednak do nas, więc pomysł upadł - tłumaczy.

Andrzej Lipiński uspokaja właściciela posesji, przed którą budowana jest zatoczka autobusowa. Zapewnia, że pracownicy wykonają ją tak, że właściciel bez problemów będzie wjeżdżał do swego garażu.

Ścieżka rowerowa ma mieć ponad kilometr długości. Obok niej ma biec chodnik. Koszt inwestycji to 364 tys. zł.

DAN, Gazeta Pomorska, 14 października 2008

pogrubienie RT - polecam forum pod artykułem na stronie GP, fragment opinii mieszkańca domków: "Rowerzyści przejeżdżający przed naszym domem będą problemem"...


wyedytowano: 2008-10-23 11:51
aktywne od dnia: 2008-10-23 11:34
drukuj  
Komentarze użytkowników (2)
julo, 2008-10-23 14:56:49
"Bo nie ważne czyje, co je, ważne to je, co je moje". Ważna jest moja wygoda, moje auto. Niech rowerzyści jadą tam, gdzie nie ma po co. A do łbów im nie przyjdzie, że po tej drodze rowerowej będą jeździć do szkoły ich dzieci, inni mieszkańcy będą przemieszczać się po mieście. Maja swoje posesje, swoje podwórka. Nikt im nie broni stawiania tam samochodów. Sobkostwo, krótkowzroczność, egocentryzm, nihilizm społeczny. Postawa taka, jak toruńskiej spółdzielni pracowników UMK. WSTYD!!!!
Pietruch, 2008-10-23 20:22:18
"Otóż moją posesję od nawierzchni drogi dzieli około 4 metry. 3 metry gruntu należą do powiatu Inowrocław, który wybudował w/w chodnik i ścieżkę."
3m to trochę mało na wydzielony chodnik i drogę rowerową, ale to taki szczegół  :P
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook