Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest środa 29 czerwca 2022
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Aktualności

2022-05-03 Kocham Toruń - wybieram rower - majowe terminy wydarzeń

Zapraszamy do udziału w rowerowych wydarzeniach, które zaplanowaliśmy w ramach projektu „Kocham Toruń – wybieram rower! Jeśli masz ochotę wziąć udział w wycieczce rowerowej, odwiedzić nas w biurze, spotkać się w plenerze lub po prostu wziąć udział w Rowerowej Masie Krytycznej to koniecznie zapoznaj się z rozpiską rowerowych wydarzeń zaplanowanych w maju!

 

Edukacyjne Wycieczki Rowerowe

7 maja (sobota) godz. 11:00

8 maja (niedziela) godz. 11:00

Zbiórka w biurze stowarzyszenia przy ul. Konopnickiej 22

Na wycieczki zapraszamy wszystkie osoby, które chcą poznać lepiej toruńską infrastrukturę rowerową, porozmawiać o konkretnych rozwiązaniach drogowych lub po prostu zwiedzić mniej znane rejony Torunia. Do udziału w wycieczkach zapraszamy też osoby, które chciałyby dowiedzieć się na co zwracać uwagę w poruszaniu się rowerem po mieście, aby zawsze bezpiecznie dojechać do celu.

Trasa każdej wycieczki będzie ustalana na początku wraz z uczestniczkami i uczestnikami. Czas trwania to około dwie godziny. Prosimy osoby chętne do udziału o wysłanie do nas wiadomości na maila: stow@rowerowytorun.com.pl z informacją o terminie wycieczki, w której chcą wziąć udział.

Rowerowe Biuro Pierwszej Pomocy

11 maja (środa) godz. 18:00

18 maja (środa) godz. 18:00

25 maja (środa) godz. 18:00

Spotkania odbędą się w biurze stowarzyszenia przy ul. Konopnickiej 22.

Spotkania mają otwarty charakter. Możesz do nas przyjść jeśli chcesz porozmawiać z nami na jakiś rowerowy temat. Masz pomysł na pro rowerowe działanie, chcesz zgłosić jakiś problem związany z infrastrukturą rowerową, potrzebujesz pomocy przy napisaniu pisma, itp. Chętnie się z Tobą spotkamy i postaramy się pomóc.

Rowerowe Warsztaty Plenerowe - Barbarka

21 maja (sobota) godz. 16:00 - 18:00

22 maja (niedziela) godz. 11:00 – 13:00

W przedostatni majowy weekend będziemy na Was czekać na toruńskiej Barbarce. W naszym mini plenerowym warsztacie będziecie mogli zasięgnąć technicznych porad, które zwiększą komfort rowerowej jazdy. Niestety dość często zauważamy, że Wasze koła są niedopompowane, łańcuchy nienasmarowane, a siodełka ustawione zbyt nisko. Postaramy się Wam pomóc w tych drobnych usterkach. Podpowiemy Wam także dokąd można wybrać się w rekreacyjną wycieczkę rowerową w okolicach Torunia i gdzie w najbliższym czasie powstaną nowe trasy rowerowe.

Znajdziecie nas w jednej z wiat na Dolnej Polanie.

Rowerowa Masa Krytyczna – Wsiadaj na rower!

28 maja (sobota) godz. 17:00, start: Rynek Nowomiejski

Majowe działania rowerowe zakończymy Rowerową Masą Krytyczną. Zapraszamy na nią wszystkie osoby, które chcą aby Toruń stał się miastem przyjaznym rowerzystom, a istniejąca oraz nowo powstająca infrastruktura rowerowa była komfortowa, bezpieczna i spójna. Tak aby dojazd rowerem do pracy czy szkoły był wygodny i szybki, a wybór roweru jako środka transportu po mieście oczywisty. Pokażmy władzom naszego miasta, że zależy nam na tym aby bezpiecznie poruszać się rowerami i że chcemy być traktowani jak pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego!

Trasa przejazdu liczyć będzie około kilkunastu kilometrów, a tempo dostosowane będzie do wszystkich uczestników, tak aby zarówno starsi jak i młodsi nie mieli problemu z pokonaniem tego dystansu. Więcej szczegółów niebawem, ale już teraz rezerwujcie czas na udział w Rowerowej Masie Krytycznej!

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące poszczególnych wydarzeń, pisz do nas na maila: stow@rowerowytorun.com.pl lub poprzez formularz kontaktowy. Odpowiadamy zawsze, ale nie zawsze od razu. Jeśli nie pasują Ci terminy majowych wydarzeń – nie martw się, w czerwcu oraz w wakacje również planujemy kilka rowerowych wydarzeń!


Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.wyedytowano: 2022-05-03 18:43
aktywne od dnia: 2022-05-03 18:17
drukuj  
Komentarze użytkowników (1)
pawel, 2022-05-21 14:00:50
Dziś, to jest w sobotę 21 maja br. ze względu na warunki pogodowe nie odbędą się warsztaty plenerowe na Barbarce.

Za to jutro, w niedzielę 22 maja będziemy na Barbarce  :)
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
kod z obrazka*
Ankieta
Jak oceniasz rok 2021 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2022-02-23 22:09

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook