Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Sezon kradzieży rowerów mamy, niestety, w pełni. Łupem padają te drogie - artykuł z Nowości

Seria włamań do piwnic na nowym osiedlu w północnym Toruniu. Bilans strat to co najmniej cztery skradzione rowery.

Toruńska policja mówi o czterech zgłoszonych włamaniach do piwnic i jednej próbie włamania. Mieszkańcy osiedla - o czarnej serii co najmniej dziesięciu w ostatnim czasie.

Zielony Jar to nowe osiedle budynków wielorodzinnych w rejonie ul. Ugory, głównie firmy Bud-Tech. Cały czas się rozbudowuje. Część budynków jest obecnie zasiedlana.
- Po osiedlu kręcą się ekipy remontowe, w mieszkaniach jest duży hałas, do tego nie wszyscy sąsiedzi się znają - według Wioletty Dąbrowskiej z toruńskiej policji takie warunki ułatwiają działanie złodziejowi.
Dla poszkodowanych marne to pocieszenie. Według informacji od nich, włamuje się ta sama osoba. W sprzęcie przebiera, kradnąc głównie drogie pojazdy. Łupem padły rowery warte po kilka tysięcy złotych.

Najwyższa klasa
Szczególny jest przypadek Krzysztofa Fiedorka z tego osiedla, który opisaliśmy w poniedziałkowym wydaniu „Nowości”. W nocy z 9 na 10 czerwca stracił rower wart ponad 10 tys. zł, który przez ostatnie 12 lat ulepszał, wyposażając w osprzęt (przerzutki, siodełko, zębatkę) najwyżej klasy i robiony pod wymiar (np. rama).
Krzysztof Fiedorek to informatyk, a po godzinach mistrz prędkości. Chciał pobić rekord prędkości w jeździe rowerem po płaskiej nawierzchni w tunelu aerodynamicznym. Na liczniku ma już 90 kilometrów na godzinę. Chce przegonić Holendra Freda Rompelberga, który osiągnął 268 km/h.

Tysiące w nagrodę
- Liczę już tylko na cud - mówi Krzysztof Fiedorek. Wczoraj dostał wiadomość od rozżalonego sąsiada. Ten sprzęt za 4 tys. zł stracił noc wcześniej, a teraz odebrał list od policji o umorzeniu postępowania.
Krzysztofowi Fiedorkowi sprawę udało się nagłośnić w mediach. Znaleźli się chętni pomóc w odzyskaniu skradzionego roweru. 3 tys. zł nagrody zaoferowała firma Bud-Tech. 5 tys. zł dorzucił pracodawca Krzysztofa Fiedorka, toruńska firma Neuca.

Słaba wykrywalność
1066 rowerów zginęło w Kujawsko-Pomorskiem w zeszłym roku (według statystyki policji). W całej Polsce - ponad 20 tysięcy sztuk. Wykrywalność takich kradzieży wynosi 30 procent, ale nie oznacza to, że odnajduje się co trzeci rower. Wiele pojazdów udaje się złodziejom sprzedać.

Alicja Cichocka-Bielicka, Nowości>>, 17 czerwca 2015 r.

 wyedytowano: 2015-09-12 22:15
aktywne od dnia: 2015-06-26 22:12
drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook