Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest niedziela 09 maja 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego przy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema zostanie poprawiona - artykuł z Nowości

Jeszcze w tym tygodniu poprawi się nawierzchnia drogi przy hali

Do końca tygodnia nawierzchnia ma zostać utwardzopna i poprawiona. Docelowo ma tam biec ścieżka rowerowa i chodnik

- Przed rozpoczęciem budowy hali sportowej można było z ulicy Bema dojść na ulicę Balonową wygodną drogą skrajem lasku (wzdłuż płotu powstającej hali) - wspomina Czytelniczka.

- Najpierw jednak budowlańcy prowadząc prace nawierzchnię tej ścieżki rozryli tak, że przez piach trudno było przejść, a potem, po monitach użytkowników drogi, nawieźli kamieni, po których też bardzo źle się chodzi, a jeszcze gorzej jeździ rowerem! - mówi mieszkanka Torunia (nazwisko do wiadomości redakcji).

Jak dodaje, wprawdzie środkiem lasku biegnie w stronę Balonowej jeszcze jedna ścieżka, ale mniej dla mieszkańców pobliskich osiedli wygodna. W dodatku po zmroku tam jest również mniej bezpiecznie.
- Lasek co prawda należy do obszarów, którymi my się zajmujmy, ale to wciąż teren trwającej budowy, a tej jeszcze nie odbieraliśmy - tłumaczy Szczepan Burak, dyrektor Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia. - Odbierając inwestycję na pewno zwrócimy uwagę na stan wspomnianej drogi, bo w lesie nie powinno być nawierzchni tego typu.
Z taką opinią zgadza się Jerzy Muchewicz, dyrektor ds. technicznych i administracyjnych Toruńskiej Infrastruktury Sportowej, spółki, która jest pełnomocnikiem miasta do spraw budowy hali. Dyrektor zapewnia, że tłuczeń to nie jest docelowa nawierzchnia drogi pomiędzy halą a lasem.
- Właśnie wczoraj podczas odprawy rozmawialiśmy o tej drodze - mówi dyr. Muchewicz i przyznaje, że wysypanie drogi tłuczniem to niefortunny pomysł wykonawcy budowy. Do końca tego tygodnia, jak obiecuje dyrektor, nawierzchnia zostanie utwardzona i poprawiona tak, że łatwiej będzie z niej korzystać.
To będzie rozwiązanie tymczasowe.
- Zasięgnąłem w Wydziale Sportu Urzędu Miasta informacji na temat dalszych planów wobec tego miejsca - dodaje Jerzy Muchewicz. - Dowiedziałem się, że mają tam powstać ścieżka rowerowa i chodnik. Ale to musi zostać poprzedzone procedurą przetargu na ich wykonanie.

Mirosława Kruczkiewicz, Nowości>>, 26 czerwca 2014 r.

 wyedytowano: 2014-07-20 12:15
aktywne od dnia: 2014-07-20 12:10
drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook