Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 19 października 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna - sobota 16 kwietnia - Toruń!

Zapraszamy wszystkie rowerzystki i wszystkich rowerzystów do udziału w Eleganckiej Rowerowej Masie Krytycznej. Sobota 16 kwietnia, start godz. 15:00 Rynek Nowomiejski. Kwietniowe wydanie toruńskiej Masy Krytycznej będzie - jak to jest już w zwyczaju - wyjątkowo szykowne i gustowne. Zapraszamy wszystkich uczestników do założenia eleganckich strojów: panie zachęcamy do założenia sukienek i garsonek, panów do włożenia garniturów i krawatów.* Pokażmy w ten sposób, że do jazdy na rowerze nie są niezbędne obcisłe getry albo dres: na rowerze można także poruszać się w stroju, w którym można pokazać się w pracy. Przecież kilkukilometrowy dojazd do pracy na rowerze nie musi wiązać się z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, a warunków pogodowych nie ma co demonizować: nie na darmo wymyślono wszelkiego typu przeciwdeszczowe kurtki i pałatki.

Jak co roku przygotowaliśmy dla najbardziej eleganckich uczestników Masy nagrody ufundowane przez toruńskich przedsiębiorców i nie tylko. Nagrody będą wyjątkowe o czym z pewnością się przekonacie:

Fundatorzy nagród


Hotel 1231
ul. Przedzamcze 6, Toruń


Salon Urody BEAUTY ZONE
Hotel Filmar ul.Grudziądzka 45 Toruń
http://www.beautyzone.pl/


MEDiKOM
ul. Królowej Jadwigi 7/2a Toruń
http://www.medikom.com.pl/Jaskinia Solna Alati
ul. Lelewela 18 Toruń
http://www.alati.pl/


Sklep - kawiarnia Atmosphera
ul. Panny Marii 3 Toruń
http://www.cafeatmosphera.pl/


Ośrodek Karta
http://www.karta.org.pl/


Cukiernia Lenkiewicz
ul. Wielkie Garbary 14
Rynek Staromiejski 33/34

W imieniu uczestników dziękujemy wszystkim firmom i instytucjom, które wsparły nasz przejazd. (Jeśli Twoja firma chciałaby ufundować nagrodę prosimy o kontakt). Wybory miss i mistera elegancji odbędą się tuż przed startem Masy na Rynku Nowomiejskim tuż po godzinie 15:00. Emocje gwarantowane. W przejeździe ulicami Torunia weźmie udział także muzyczna żółta riksza!

Tak było rok temu na Eleganckiej Rowerowej Masie Krytycznej LINK>>

Mamy nadzieję, że na najbliższą sobotę zarezerwowaliście już czas, na Masę przyjedźcie z rodziną i przyjaciółmi. Pokażmy, że jest dla kogo tworzyć przyjazną rowerzystom infrastrukturę w naszym mieście!

Trasa Masy będzie miała długość ok. 13 kilometrów, przejedziemy m.in. Bulwarem Filadelfijskim, ulicą Bema, Długą i Grudziądzką. Finał tradycyjnie na rynku Staromiejskim. Przejazd zabezpieczany będzie przez policję, straż miejską oraz Grupę Ratownictwa Medycznego PCK Toruń.

Masa odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Regulamin przejazdu: LINK>>

* Oczywiście rowerzystów, którzy jednak nie zdecydują się na elegancki strój i przyjadą ubrani "na sportowo" zapraszamy również.

Do zobaczenia na Eleganckiej Masie Krytycznej !Toruńską Masę wspiera sklep Tradycyjne Rowery Holenderskie
www.rowery-holenderskie.pl
wyedytowano: 2011-04-15 13:57
aktywne od dnia: 2011-04-11 22:26
drukuj  
Komentarze użytkowników (23)
tomasz, 2011-04-13 18:35:54
Prognozy cały czas korzystne!
Aaa ten "plakacik" na stronie http://rowerowytorun.com.pl/rowerowa-masa-krytyczna-w-toruniu,8,l1.html to czy można dostać w lepszej rozdzielczości?
Mateusz Kilkowski, 2011-04-13 19:14:00
Garniak już uprasowany  :)
asiao-o, 2011-04-13 19:16:26
plakat w lepszej rozdzielczości jest tutaj:

http://www.rowerowytorun.com.pl//upload/masa_16_kwietnia/plakat_A4.jpg

8)
Fila, 2011-04-13 19:27:05
Mam nadzieje, że grupa z Bydgoszczy wyruszy zgodnia z zapowiedzią?! Ja będę na pewno! Parę "holendrów" także się zapowiedziało! Zbiórka na moście w Fordonie. Wyjazd godzina 13:00.
tomasz, 2011-04-13 20:10:57
Fila - świetnie, fajnie że jesteście tacy niezawodni, asia-o -dzięki bardzo, jutro z pewnością jeden w dość ruchliwym punkcie powieszę. 8) (czyżby poprzedni wpis zjadła umieszczona na początku 'małpka'?)
czasowiec, 2011-04-15 21:40:11
Elagancko się ubrać na jutrzejszą MASE KRYTYCZNĄ pokażemy swiatu jak można jeżdzić elegancko na dwóch kołach  . Obiektyw najbardziej eleganckich wychwyci  ! Media Rowerowe.
macias, 2011-04-16 17:26:00
Ze elegancja i kultura przyda sie miastu swiadczy najlepiej "elegancki" komentarz pasazerki auta przy Rejtana/Grudziadzkiej: "Ty, a ten k***a w garniturze jedzie"  ;-/

Pogoda jak na zamowienie, frekwencja dopisala, mam nadzieje, ze elegancko ubranej pani, ktora zderzyla sie z elegancko ubranym panem na Grudziadzkiej/Chelmiskiej nic sie nie stalo. To byl chyba jedyny wypadek na trasie.

Podziekowania dla organizatorow za Mase i do zobaczenia w maju!  :-)
Zosia, 2011-04-16 18:18:03
Oj Macias  !nie za dużo wymagasz od damy co k*****i rzuca hihi!
A było fajnie cieplutko  .Bardzo podobała mi się pani w cza rnej sukni z gorsetem i inna z kapitalnym mini "berecikiem" z woaleczką
Krzysztof Marecki, 2011-04-16 18:32:04
To jak już jesteśmy przy komentarzach, to dodam ten, który wypowiedział jeden z kierowców do Pana Policjanta w aucie (który chyba tego na szczęście przez syrenę nie usłyszał): "Panie, ale ku**a ile ja mam tu stać jak taki c**j przy tych elegancikach z pedałami?"

Jak zwykle, niestety, riksza miała problemy techniczne, które na szczęście nasi techniczni na bieżąco, szybko naprawiali (Dziękujemy), oraz jak niemal zawsze, pewne antyspołeczne Panie z przodu burzyły się o to, że jeździmy po: szynach, lewej stronie czy chodniku. Jest to przecież masa, bardzo tłoczno, i niemal zawsze dochodzi do wypadków, więc tym bardziej nie rozumiem, dlaczego owym Paniom z przodu przeszkadzało, gdy unikając nadmiernego ścisku w momentach zwłaszcza tych, w których zwalnialiśmy, aby uniknąć wypadków, krzyczały za jazdę np. po ww. chodniku, tym bardziej argumentując to zakazem jeżdżenia po chodnikach, co jest rezolutnym kłamstwem w żywe oczy, gdyż po chodniku można jeździć rowerem, gdy np. dopuszczalna prędkość jazdy przekracza 50km/h, są kiepskie warunki atmosferyczne, czy opiekujemy się dzieckiem
Krzysztof Marecki, 2011-04-16 18:35:10
(...) poniżej 10 lat, ale to jest skutek nieznajomości przepisów i wymądrzania się pomimo gadania głupot. Bardzo niemiło!

Ale poza tymi incydentami, które towarzyszą nam zawsze, jak zwykle było bardzo przyjemnie i tym razem  ... elegancko.

O zaletach długoby pisać, więc zakończę wypowiedź propozycją, może wartoby zorganizować we wrześniu szybką rowerową masę krytyczną z tempem 20-25 km/h, a nie średnio 8-12 km/h? Z tego, co słyszałem, to chętnych byłby ogrom, a na ulicach pogrom.

Pozdrawiam wszystkich masowiczów i do następnej masy!
macias, 2011-04-16 18:52:42
Po lewej stronie nie jezdzimy czymkolwiek -- tu nie Anglia i mamy ruch prawostronny. Po chodniku takze nie -- jedziemy nie kazdy na wlasna reke, ale w ramach Masy, wiec np. jedziemy tam, gdzie normalnie bysmy nie pojechali (odcinek Grudziadzkiej), a z drugiej strony nie jedziemy tam, gdzie pojechalibysmy "normalnie" -- np. po chodniku przy drodze szybkiego ruchu.

Naczelnym przeslaniem Masy ma byc promocja roweru, a nie pokazanie jakie z nas chojraki, bo zablokujemy rowerami ruch i samochodowy i pieszy.
malgosia, 2011-04-16 19:16:31
Witam, jestem jedną z tych "antyspołecznych pań z przodu", jak to pan miło ujął. Otóż masa krytyczna jest przejazdem organizowanym przez stowarzyszenie, wobec czego obowiązują zasady przyjęte przez organizatorów. Przedstawia je Paweł na początku każdej masy. Jeśli komuś nie odpowiadają to nie musi brać udziału w masie. Trzymamy się prawego pasa jezdni ze względów bezpieczeństwa a także po to żeby nie blokować całkowicie przejazdu. Trudno nie krzyczeć skoro do niektórych nie docierają prośby. Nie jeździmy po chodniku ze względu na pieszych którzy tam są, to chyba oczywiste? Co do wypadków, które podobno zdarzają się zawsze ( z czym się zresztą nie zgodzę) to gdyby każdy masowicz jechał jak mu się żywnie podoba, to z pewnością byłoby ich więcej.
Jeśli chodzi o tempo to dostosowujemy je do najwolniejszych uczestników, jadą z nami dzieci, osoby starsze albo po prostu rowerzyści o słabszej kondycji. Oni też chcą dojechać do końca a nie gonić za szybszymi.
julo, 2011-04-16 19:25:01
Otóż to właśnie. Nie jeździmy po chodnikach, zwłaszcza gdy są tam piesi, staramy się pilnować swojego pasa ruchu. Jedynie osoby ze stowarzyszenia i współpracujące np. przy "obstawianiu" skrzyżowań mogą wyprzedzać kolumnę i to też nie "na wariata". Nie chcemy wywoływać złych skojarzeń typu "masa, a to ci kretyni co jeżdżą po chodnikach" i podobne. Trzymajmy się ustalonych zasad, a nikt nie będzie pokrzykiwał i zwracał uwagi. Masa to też nie jest miejsce do popisów, skakania po krawężnikach i tym podobnych wyczynów.
tomasz, 2011-04-16 20:21:44
Będąc szarym uczestnikiem, ja również chciałbym przede wszystkim podziękować wszystkim za udział. Krzysztofa uprzejmie prosiłbym o zrozumienie dla wymogów organizacyjnych a Małgosi gorąco dziękuję i proszę aby się nie denerwowała. Trzeba jasno stwierdzić, że organizacja tego wszystkiego to całkiem spore przedsięwzięcie, nie wszystko wychodzi tak jakby się chciało, może do rzeczy byłoby żeby np. Paweł, ops, Pan Prezes  :) i pilot mieli krótkofalówki, a pilot był oznakowany "pilot" (tak, wiem, to niestety może wymagać finansów). Inna sprawa, że ja wolałbym tempo ok 10-12 km/h, dzisiaj raczej rejestrowałem 8 km/h i to wydawało mi się za wolno. Wiem, że nie wszystkim można dogodzić a my musimy jechać tempem najwolniejszych więc te 10-12 to jest tylko mój wniosek-prośba. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
czasowiec, 2011-04-16 20:31:57
Nic dodać  , nic ująć POPIERAM  , będziemy jeżdzić jeszcze wolniej, na tyle ile się da  . Wcześniej pisałem na czym polega Masa Krytyczna  , i jaka prędkość obowiązuje  , będziemy to powtarzać do skutku  ,być może nie każdy o tym wie  , ale myślę że powoli wszyscy zrozumią i się dostosują  , jesteśmy przecież jedną wielką RODZINĄ ROWERZYSTÓW  , więc szanujmy się jak w rodzinie  . Pozdrawiam serdecznie  , i wiem że z masy na mase będzie coraz lepiej  !
malgosia, 2011-04-16 20:36:50
Dla relaksu polecam bogatą galerię zdjęć: https://picasaweb.google.com/akilling.joke/EleganckaMasaKrytyczna2011#
mam nadzieję że wam się spodobają
czasowiec, 2011-04-16 20:55:37
http://szosowiec.pl/galeria3.html Bardzo prosze jeszcze cieplutkie fotki z Eleganckiej Masy Krytycznej  ! Miłego ogladania.
julia, 2011-04-16 21:27:52
:D   :D   :D Witam, byłam pierwszy raz na masie, przed moim blokiem kontuzji uległ mój rower, ale wróciłam i zabrałam drugi. Po tych wszystkich perypetiach otrzymałam wyróżnienie za przebranie. Bardzo serdecznie dziękuję za wspaniałe nagrody, sprawną organizację i przesympatyczny sposób na spędzenie słonecznego sobotniego popołudnia. Pozdrawiam wszystkich organizatorów i uczestników dzisiejszej masy  :)
Sobolek, 2011-04-16 23:10:12
Masa oczywiście wspaniała i chyba bardziej elegancka niż poprzednie edycje  :)

Jak zwykle dorzucam trochę zdjęć z Masy (głownie z trasy):

https://picasaweb.google.com/107829695845083436974/EleganckaRowerowaMasaKrytycznaTorun16042011#

pozdr i do zobaczenia na kolejnej tym razem Muzycznej Masie Krytycznej
bad, 2011-04-17 10:01:29
Może ktoś z was wie  , gdzie można ogladnąć  , filmik tego filmowca w skórze  , lepszy niż Polański  .
tutmo, 2011-04-17 12:19:24
Masa widzę jak zawsze wyszła genialnie, jak oglądam fotki to mam wrażenie, że elegancka masa wchodzi już na stałe do kalendarza torunian. Wydaje mi się, że coraz więcej osób elegancko do masy się przygotowuje  :) Oby jak najwięcej z tych którzy przebrali się tylko dla hecy, zauważyło, że jednak w eleganckim stroju jednak nie jest źle  :)
malgosia, 2011-04-17 12:44:10
Toruński Polański na bank da nam tutaj linka jak już film będzie gotów 8)
czasowiec, 2011-04-17 21:36:11
Podobno najbardziej Elegancka Masa Krytyczna w Europie  ,bez cenzury, oceńcie sami  ! V I D E O - odpalamy  !http://szosowiec.pl/index.html
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
kod z obrazka*
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook