Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Aktualności

2007-03-18 Rowerowa Masa Krytyczna 24 marzec 2007
Tym razem odbyło się bez większych przygód. Jedynie musiałem dodatkowo podpisać że: "Zostałem poinformowany w Wydziale Spraw Administracyjnych, że w przypadku korzystania uczestników zgromadzenia z rowerów, którymi będą się przemieszczać osoby wskazaną wyżej trasą wymagane jest zgłoszenie tego faktu w Miejskim Zarządzie Dróg w Toruniu." Nie wiem do końca dlaczego muszę ten fakt zgłaszać, ale jak zostałem poinformowany przez Pana Dyrektora Wydziału jeśli tego nie zrobie to cytat: "Policja was będzie lała pałami". Myślę, że można to traktować żartobliwie, choć oczywiście stosowne pismo w MZD złożę. Tak więc krótka trasa Rowerowej Masy Krytycznej według zawiadomienia przebiegać będzie ulicami: Rynek Nowomiejski, Browarna, Piernikarska, Św. Jakuba, Wola Zamkowa, Warszawska, Bulwar Filadelfijski, Ślimak Getyński, Al. Jana Pawła II, Wały Gen. W. Sikorskiego, Chełmińska, Rynek Staromiejski. Start o godzinie 14 na Rynku Nowomiejskim. Cele zgromadzenia: - Propagowanie roweru jako całorocznego środka komunikacji miejskiej. - Zwrócenie uwagi na potrzeby rowerzystów jako pełnoprawnych użytkowników dróg. - Propagowanie roweru jako zdrowego i ekologicznego środka transportu. - Zwrócenie uwagi na brak dobrej infrastruktury rowerowej w mieście, to jest prawidłowo oznaczonych dróg rowerowych oraz bezpiecznych stojaków dla rowerów. - Zwrócenie uwagi na fakt, iż po Starym Mieście - poza kilkoma wyjątkami -można poruszać się na rowerze. - Propagowanie hasła: Starówka dla rowerów, nie dla samochodów jako odpowiedź na sugestie mieszkańców Starówki ograniczania ruchu samochodowego na terenie Starego Miasta wyartykułowane na spotkaniu z Prezydentem Miasta Michałem Zaleskim. - Zwrócenie uwagi na brak promocji roweru ze strony miasta jako środka transportu rozwiązującego wiele problemów komunikacyjnych jak korki drogowe, zanieczyszczenie powietrza oraz hałas. Jeśli przydarzy się coś interesującego w sprawie Masy w najblizszym tygodniu zamieszczę informację na stronie. Do zobaczenia w przyszłą sobotę!! Treść zawiadomienia, które złożyłem w urzędzie tutaj


aktywne od dnia: 2007-03-18 01:04
drukuj  
Komentarze użytkowników (2)
julo, 2007-03-18 09:20:30
Gratuluję skuteczności. Rozpowiem po znajomych i rozdam informację w KTG KARPATY w czwartek 22-tego.Informacja będzie też na naszej klubowej tabliczce info w sklepie PRZYLĄDEK na Moatowej. Julo.
alles-rowery, 2007-03-21 23:15:48
Właśnie zapraszam również wszystkich którzy nabyli swoje dwa kółka w moim sklepie na tą imprezę. Siła jest w nas i może w końcu zwrócimy uwagę tym "mądrym głową" że rowerzyści też mieszkają w tym naszym kochanym mieście.
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2019 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2020-02-09 11:17

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook