Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest sobota 27 kwietnia 2024
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń
Forum dyskusyjne
Trasa rowerowa Toruń-Solec Kujawski-Toruń (6)
Share |
AutorTreść wypowiedzi
dołączył: 2023-08-22
dodano: 2023-08-22 07:38 tytuł: Trasa rowerowa Toruń-Solec Kujawski-Toruń
Cześć,

W weekend 25-27.08 planuję odwiedzić Wasze piękne miasto, przy okazji zamierzam uskutecznić jakąś pętlę rowerową. Jako że będę w tej okolicy pierwszy raz, mogę prosić o zarys/propozycję takiej pętli?

Z tego co wyczytałem, to z Torunia całkiem przyjemnie dojadę w okolicę przeprawy promowej Czarnowo/Solec Kujawski. A jak z powrotem? Którędy proponujecie? Wzdłuż DW394 --> WTR/Po Dolinie Wisły/Cierpice/Jarki? Jakby co, to korzystam z mapy.cz.

Dziękuję i pozdrawiam
Paweł
wypowiedź edytowano: 2023-08-22 07:38:02 przez: frodziaczek
jarass
miasto: TORUŃ
dołączył: 2011-04-27
dodano: 2023-08-23 18:21 tytuł: Trasa rowerowa Toruń-Solec Kujawski-Toruń
Cześć,powiem szczerze że nie wiem gdzie przeczytałeś Kolego ,że do przeprawy promowej Solec-Czarnowo "całkiem przyjemnie dojedziesz". :D
Pomijam już fakt,czy stan Wisły będzie na tyle wysoki,że dostąpisz zaszczytu nim przepłynąć. :lol:
Dobra,ale już koniec narzekania,teraz już będzie tylko gorzej.
DW394 łączy się z krajową 10 tką,która jest piekielnie niebezpieczna nie tylko dla rowerzystów,nie bez kozery nazywaną "drogą śmierci",więc ta odpada.Wiślana Trasa Rowerowa,to przynajmniej na naszym odcinku,to na tą chwilę nieporozumienie,ale może niech wypowie się ktoś,kto z niej korzysta.Gdyby udało się Tobie szczęśliwie dostać na drugi brzeg do Czarnowa,to tam sprawa wygląda nieco lepiej,ale tylko nieco. :D
Boczny podniszczony pas na 80 tce,(dość duży ruch samochodowy)doprowadzi Cię do Złej Wsi gdzie patrząc w lewo możesz doszukiwać się ścieżki rowerowej,którą wrócisz przy Motoarenie do Torunia.
miasto: Toruń
dołączył: 2007-04-13
dodano: 2023-09-17 12:17 tytuł: Trasa rowerowa Toruń-Solec Kujawski-Toruń
Z tego co wyczytałem, to z Torunia całkiem przyjemnie dojadę w okolicę przeprawy promowej Czarnowo/Solec Kujawski. A jak z powrotem? Którędy proponujecie? Wzdłuż DW394 --> WTR/Po Dolinie Wisły/Cierpice/Jarki? Jakby co, to korzystam z mapy.cz.


11 czerwca 2023 przejechałem trasę z Torunia od Motoareny poprzez Górsk i Złąwieś Wielką do przeprawy w Czarnowie, dalej promem do Solca kujawskiego i stamtąd do Torunia.
Wkleję tu moje zapiski z trasy:

1. z Domu godz 11:00
2. Mckiewicza na północ doskrzyżowania z Adama Asnya
3. Szosą Bydgoską do Szosy Okrężnej
4. Przez skrzyżowanie z Broniewskiego do PLAZY
5. Szosą Okrężną do Ignacego Łukasiewicza i w nią w prawo
6. Prosto drogą rowerową na Barbarkę aż do rozwodlenia na Przysiek
7. Tu skręt w lewo-skos na Przysiek
8. Przekraczamy ul.Leśną i dalej prosto ul.Jaśminową do Długiej
9. Przekraczamy Długą i dalej prosto wjeżdżamy w drogę rowerową wśród lasu
10. Drogą rowerową dojażdżamy w pobliże DK80 i dalej drogą rowerową w prawo po prawj stronie DK80
11. Dojeżdzamy do końca asfaltowej części drogi rowerowej w Pędzewie. Tu odpoczywam na ławce
12. Dalej muszę jechać prawym poboczem DK80, ścieżka rowerowa,nie,gotowa,a chodnika brak
13 Tak DK80 dojażdzam do sklepu spożywczego Rafael, tu odpoczywam i na liczniku mam 18,77 km, czas jazdy 1:07:00
14. Spod sklepiku dalej chodnikiem wzdłuż DK80
15. W Złejwsi Wielkiej, gdy skończył się chodnik, skręciłem w Handlową w prawo i potem w lewo w Słoneczną
16. Na Słonecznej starsza pani wyjaśniła mi,że do Czarnowa powinienem skręcić w prawo w Jasną i przy figurce w lewo
17. Dojechałem do figurki i zapytałem młodą panią w która z dróg po lewej mam skręcić?
18. Bo ta bardziej z prawej miała tablicę z Nazwą Sosnowa, a ta polewej nie miała tablicy, wg niej w tę bez nazwy
19. Jdac nią, przy pierwszym skrzyżowaniu dowiedziałem się z tablicy, że to ulica Piekarska
20. Dalej pojechałem prosto tą ulicą, ktora za skrzyżowaniem nazywała sie teraz Kolejowa
21. Przjeżdżajacy obok mnie osobowym kierowca potwierdził, że na Czarnowo prosto afaltem a potem prosto nadal ale szutrem
22. Dalej jechałem Kolejową aż do Akacjowej, jeden gość potwierdził, że mam skręcić w Akacjową to "dojadę do Czarnowa"
23. Akcjowa doprowadziła mnie do DK80 i dalej musiałem skręcić w prawo, niestety prawym poboczem DK80
24. DK80 dojechałem do wielkiego znaku informującego, że "Droga promowa do Solca Kujawskiego zamknięta".
25. To brałem pod uwagę, bo i tak chciałem tylko w sumie sprawdzić jaki jest dojazd do przeprawy
26. Pojachałem prosto wtpatrujac znaku o drodze odchodzącej w lewo do Wisły, taki znak wkrótca był ale wszęcie podwójne linie ciagłe
27. Musiałem się wrócić do pirwszego lokalnego skrzyżowania by przez jezdnię przejść przepisowo na lewe pobocze DK80
28. Tym poboczem dotarłem do skretu w lewo do Wisły w drogę 249. Niemile zaskoczył mnie brak drogi rowerowej obok, ale asfalt jezdni był super
29. Dotarłem do przystani promowej i przeczytałem tablicę: "Z powodu prognozowanego niskiego stanu wody rzeki Wisły
od dnia 8 czerwca 2023 PRZEWOZY POJAZDÓW BĘDĄ WSTRZYMANE. Prom nadal bedzie przewoził osoby, rowerzystow, motocyklistów"
30. Na Wisle zobaczyłem prom płynący w naszą stronę. Uznałem, że skoro tak, to jest okazja na rejs promem do Solca Kujawskiego
31. A skoro przepłynę to mogę wracać rowerem po zachodniej stronie. Przynajmniej nie badę wracał ta samą drogą
32. Po wyściu z promu wyjechałem na wprost asfeltem ulicą Żeglarską (droga 249) do skrzyżowania z ulicą Toruńską
33. Nazwa "ul. Toruńka" była widoczna na tablicy z nazwą ulicy w naturze. (Na mamach Google jest to Bydgoska)
33. Skręciłem w lewo w tę (Toruńską-Bydgoką), po drodze spytałem mieszkańca czy dobrze jadę na Przyłubie by uniknąć DK10?
34. Potwiedził, że do Przyłubia na pewno, a dalej też potwierdził, że z Przułubia miedzy DK10 a Wislą, przez las "da się przjechać"
35. Pojechałem więc tą Toruńską, która na mapach Google w komórce była oznaczona jako droga 394
36. Niestety droga 394 doprowadziła mnie do ulicy Wyzwolenia, która okazała się drogą krajową nr 10
47. Dziesiątką nie zamierzałem jechać, więc na mapach i w komórce zacząłem szukać jakiegoś przyjaznego dla mnie przejazdu
48. Wróciłem się kawałek do leśnego zjazdu na lewo. Tam stromizną dojechałem na wprost jakichś gospodarstw.
49. Niestety ta droga łukiem pod górę wyprowadziła mnie na wprost w drogę DK10. Wkurzyłem się ale była jeszcze od niej odnoga w lewo
50. Pomyślałem, że jest to ta "włąściwa" droga przez las na Cierpiszewo. Niestety to była kolejna łukowata droga znowu do DK10.
51. Wtedy też zauważyłem obok przejście dla pieszych przez DK10. Przeszedłem nim ale to był tylko ślepy chodnik dla lokalsów
52. Wróciłem na południową stronę szosy DK10 i postanowiłem zjechać w las w prawo na Cierpice. Ale to było tylko do miejscowego domu.
53. Wróciłem pieszo pod górę i w bramie nasteępnego obejścia po lewej zagadnąłem gościa, słuchajacego muzyki, o drogę.
54. Wyjaśnił mi, że muszę sie cofnąć w kierunku Solca do następnego przejścia przez DK10 i tam przejść do przejazdu kolejowego.
54. Wg niego za torami można jechać lasem na lewo "na Toruń". Przekroczyłem przejazd i zjechałem w dół leśną drogą - to był błąd.
55. Powinienem za przejazdem skręcić od razu w lewo, ale mi się wydawało,że to jakaś miejscowa droga.
56. A ta droda na wprost była oznaczyna szlakami niebeskim i czarnym Wiec jechałem nią
57. Szukałem na niej darmo skrętu w lewo,droga stała się niemiłosiernie piaszczyska. Ileś metrów walczyłem z piachem liczac
58 że droga wyjdzie z tego piachu. Zrezygnowany siadłem na odpoczynek i zaczałem przegladać mapy. Okazało się,że są dwa szlaki
59. rowerowe: czarny i niebieski.Na drzewach znalazłem ich oznakowania: czarny w skos na prawo, niebieski w skos na lewo.
60. Oba równie paskudnie piaszczyste. Powlokłem się szkakiem niebieskim, większość czasu nie jadąc ale pchając rower.
61. Przypomniał mi sę poligon z czasów wojska. Nieciekawe było to, że oba te szlaki rowerowe na mapie prowadzą na południe
61. Ale nie miałem wtedy alternatywy, bo ani na mapie ani w naturze nie było skretu w lewo.
62. Dotarłem wreszcie do leśnej "drogi udostępnionej dla pojazdow" odchodzącej w prawo w skos. Szeroka, twarda, ale bardzo kamienista
62. Skręciłem w nią w lewo na skos. To jest wg Planu "Powiat Toruńdki",skręt w oddział mający wzniesienie 91
63. Wg mapy "Okolice Bydgoszczy i Torunia" jest to na graniy oddziałów 48/49 i 32/33. Tu skręcam w lewo
64. Jadę pomedzy 32 i 48 w kierunku lesniczówki Grodzyna. Koło leśniczóki Grodzyna skręciłem w "czarną" drogę na prawo.
65. wg mapy "Powiat Toruński". Po drodze z lewej strony była tablica "Ostoja zwierząt"
65. Przy tablicy jest droga w lewo a przy niej kamień 80/100 i 79/99. To pokazuje mapa "Okolice Bydgoszczy i Torunia"
66. Dalej pojechałem dalej prosto czarną drogą do "zielonej granicy" i za nią lekko w skos na prawo do skrzyżowania oznczonego
67. z białą drodą opisaną na "Mapie Powiatu Toruńskiego" jako "Wiślana Trasa Rowerowa",oznaczonego wieloma tablicami.
68. (Jest to (chyba) miejsce na mapie na prawo od leśliczówki Lesisko. (do sprawdzenia na mapach internetowych Lasów Państwowych)
69. Jedna z tablic przy skrzyżowaniu pokazywała w kierukku na lewo "Jarki 2,3km) wiec skręciłem na lewo
70. Dojechałem do siedziby "Nadleśnistwo Cierpiszewo. Leśnistwo Jarki". Dalej pojehałem proto do "Parkingu Leśnego Wiaty"
71. Tu odpocząłem i kręciłem na lewo w kierunku fabryki "Andrewex", mijając po prawej pomnik pożaru lasu z roku 1992.
72. Monąłem Andrewex i z ulicy Sosnowej przekroczyłem szosę DK10. Po drugiej stronie skręciłem w lewo w ul. Szkolną
73. Ze Szkolnej skręciłem w prawo zaraz za cmentarzem i dojechałem do ulicy asfaltowej na tyłach kościoła w Cierpicach
74. Dalej jechałem przez las i dotarłem do ulicy Zakątek, skręciłem na prawo skos i dojechałem do ul. Leśnej
75. W Leśną skreciłem w prawo mysląc, że dojadę do Małej Nieszawki. (a trzeba było w lewo).
76. Jadąc Leśnę w prawo jechałem nią dość długo aż dojechałem do skrzyżowania z Bydgoską, ale był znak, że ona w lewo jest ślepa.
77. Postanowiłem nie ryzykować i szukać "oficjalnego" objazdu. Pojechałem (chyba) dalej prosto i dojechałem do DK15
78. Przejechałem wiaduktem pod DK15 na drugą stronę i dalej przez las dojechałem do wiaduktu pod Drogą Ekpresową S10.
79. Objazd spod wiaduktu dowiódł mnie do poprzecznej ulicy, prostopadłej do torów PKP po lewej stronie.
80. Jednak ta poprzeczna była przy torach zabarykadowana a dawny przejazd zlikwidowany więc skręciłem w tę ulicą na prawo w las.
81. Zdawałem sobie jednak sprawę, że to jest kierunek "nie do domu" więc po kilkunastu metrach zawróciłem i przeniosłem
82. rower przez tory. Byłem na ulicy wśród zabudowań. Przechodzącą panią spytałem o nazwę tej ulicy, powiedziała, że to Poznańska.
83. Ona mi jeszcze tłumaczyła, że mam dalej skrecić w lewo, ale jej przerwałem, mówiac, że jesli to Poznańska
84. to ja już wiem gdzie jechać. Pojechałem sobie prosto mijając odnogę ulicy w lewo, którą uważałem za lokalną uliczkę.
85. Zamierzałem jechać prosto i spodziewałem się, że ta Poznańska będzie dalej łagodnie skrecać na prawo na Podgórz.
86. Owszem, po kilkuset metrach skręciła w prawo i . . . skończył się asfalt ,a przy mim stały groźne tablice:
87. "POLIGON WOJSKOWY. WSTĘP SUROWO WZBRONIONY". A po lewej stronie był wysoki nasyp drogi Ekspresowej S10, szczelnie ogrodzony.
88. Zacząłem w komórce sprawdzać w mapach Google moją lokalizację. Zozumiałem, że powinienem wcześniej skręcić w lewo w drogę
89. prowadzącą do przejazdu pod S10. Pojachałam spowrotem i okazało się to prawdą. Wielka ulga. Było godź. ok 20:00
90. Ta droga pod przejazdem nazywała się Poznańska i za przejazdem skręcała na prawo. Dalej już mijając skrzyżowanie z Andersa
91. dojechałem lewym chodnikiem Poznańskiej do wiaduktu pod torami, gdzie nim skręsiłwm w plac Armii Krajowej i na most.
92. Na Placu Rapackiego odpocząłem na ławeczce.
miasto: Toruń
dołączył: 2007-04-13
dodano: 2023-09-17 12:26 tytuł: Trasa rowerowa Toruń-Solec Kujawski-Toruń
Moje ogólne wnioski z tej wycieczki są takie, że o ile do Czarnowa było raczej przyjemnie, to droga za Solcem do Torunia przez lasy to gehenna.
Po fakcie nie żałowałem bo było sporo adrenaliny.
w Czarnowie wielkim moim rozczarowaniem było to, że z DK80 do przystani promowej wybudowano tylko piękną drogę asfaltową bez jakichkolwiek poboczy i drogi rowerowej
jarass
miasto: TORUŃ
dołączył: 2011-04-27
dodano: 2023-09-25 19:07 tytuł: Trasa rowerowa Toruń-Solec Kujawski-Toruń
Zmęczyłem się od samego czytania. :D
Jak piszesz,swą podróż rozpocząłeś o 11,a koniec był o 20!
a rodzina nie zgłosiła jeszcze na Policję zaginięcia? :)
Tam za Złąwsią,trzeba było jechać tym bocznym pasem 80 tki,do samego rozgałęzienia w k-ku promu,ale faktycznie trza tam się mocno rozglądać przed skrętem,bo samochody na Bydzię śmigają.
Inna droga to ścieżką na Unisław,lewoskręt na Zamek Bierzgłowski,Łążyn,Rzęczkowo,Skłudzewo dalej Stanisławką i wyjeżdżasz w Toporzysku i kawałek 80 tką.
Natomiast drugą stronę dojazdu do Torunia,już opisałeś ze szczegółami,więc sobie daruję. :D
Dla mnie,ponieważ jeżdżę szosówką,kierunek praktycznie zamknięty. :rolleyes:
miasto: Toruń
dołączył: 2007-04-13
dodano: 2023-09-28 16:47 tytuł: Trasa rowerowa Toruń-Solec Kujawski-Toruń
Zmęczyłem się od samego czytania. :D


Fakt, dużo tego ale notatki robiłem by nanieś potem przebieg wycieczki na mapę w aplikacji komputerowej. Bez notatek można się zagubić w szczegółach. A skoro autor wątku pytał o trasę z Solca do Torunia to ma tu opis z autopsji

Jak piszesz,swą podróż rozpocząłeś o 11,a koniec był o 20!
a rodzina nie zgłosiła jeszcze na Policję zaginięcia?

Gdyby mnie nie było do rana to tak, ale godzina 20 nie wzbudza raczejniepokoju.

Tam za Złąwsią,trzeba było jechać tym bocznym pasem 80 tki,do samego rozgałęzienia


Moim celem było znalezienie dojazdu do Czarnowa z ominięciem DK80

Inna droga to ścieżką na Unisław,lewoskręt na Zamek Bierzgłowski,Łążyn,Rzęczkowo,Skłudzewo


... wszak "wszystkie drogi prowadzą do Rzymu". Ale bez przesady, nie po to chciałem dotrzeć do przystani w Czarnowie, by kierować się na Unisław.
Dodaj odpowiedź »  |  Nowy temat »
     do góry »
Inne tematy z tego działu:
  Temat Założony Ostatnia wypowiedź
Trasa rowerowa Toruń-Solec Kujawski-Toruń2023-08-22 07:38 frodziaczek2023-09-28 16:47 samolot
WTR(R9) Gdańsk-Toruń-nocleg(i)2023-03-30 20:32 koczkodan2023-03-30 20:32 koczkodan
majówka '23 - rowerem po Europie2022-12-01 23:11 grzegg2022-12-01 23:11 grzegg
Rowerem w polske2019-09-27 09:40 manka_12022-09-11 21:12 pisanieiczytanie
przyczepki rowerowe torun2012-06-26 18:24 przemek442222022-08-08 15:20 polinezja
Co z droga na Ciechocinek2012-03-19 20:01 nextwolf2020-08-14 21:42 samolot
trasa rowerowa2011-08-20 22:11 romet2020-01-09 20:14 skator
Holendrzy w Toruniu2014-10-25 20:02 julo2019-10-28 22:48 julo
Wspólne wycieczki wokół Torunia2019-06-05 16:09 laidback2019-06-05 16:09 laidback
trasa eurovelo r102019-05-25 22:59 manka_12019-05-25 22:59 manka_1

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook