Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 16 sierpnia 2022
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń
Forum dyskusyjne
Rowerowe Absurdy (399)
Share |
«234567891011121314»
AutorTreść wypowiedzi
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-02-02 14:11 tytuł: Rowerowe Absurdy
informacja z Grudziądza, datowana na sierpień 2012 r. dobrze pokazująca lekceważące podejście do bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych.

duże fragmenty artykułu z Gazety Pomorskiej:


- Jechałem rowerem ulicą Lotniczą, od strony ronda w kierunku Parkowej. Nagle usłyszałem hałas. Z boku ulicy remont prowadzili robotnicy, w dodatku jakaś kobieta zaczęła trzepać chodnik. Jadąc, odruchowo odwróciłem głowę w ich stronę, a za chwilę spojrzałem przed siebie i... wyrżnąłem z rozpędu w stalową rurę stojącą pośrodku chodnika oraz ścieżki rowerowej. Aż huknęło! Ledwo się pozbierałem - opisuje zdarzenie Jan Banz. - Strasznie bolało mnie ramię. Cierpiąc, pojechałem do szpitala. I żeby nie było - że może jechałem po kielichu! Sam zgłosiłem się na pogotowie. Zostałem zbadany, byłem trzeźwy. Okazało się, że pękł mi obojczyk. Ponad półtora miesiąca muszę chodzić w gorsecie.

Pan Jan ma zaświadczenie lekarskie, że uległ wypadkowi. Czy będzie dochodzić odszkodowania?

- Rozważam to. Przede wszystkim jednak nagłaśniam sprawę, żeby to miejsce stało się bezpieczniejsze - tłumaczy. - Kto ustawia słupy w samym środku ścieżki! To nowy trakt. W Unii Europejskiej obowiązują znaki umocowane na słupach wygiętych, stojących na skraju chodnika czy ścieżki. Sam znak jest niemal nad jezdnią.

Co na to specjaliści z Zarządu Dróg Miejskich?

- Pojedynczy znak, np. "droga z pierwszeństwem przejazdu”, można ustawić na pojedynczym, wygiętym słupie. Jednak tak dużej tablicy kierunkowej nie można zamontować inaczej - tłumaczy Jarosław Murgała, wicedyrektor ZDM. - Środkowy filar jest tu niezbędny. Sporych rozmiarów tablica musi mieć solidne podpory. Musi stawiać opór wiatrowi i być odporna na uderzenia pojazdów, w razie wypadków. To są wymogi techniczne. Gdyby runęła, wyrządziłaby jeszcze większą krzywdę użytkownikom ścieżki i chodnika. Rozważymy natomiast pomalowanie środkowego słupa jaskrawymi kolorami. Będzie bardziej widoczny.

Odszkodowanie za połamanie się na ścieżce? - Jeśli wynikłoby z naszego niedopatrzenia, to dlaczego nie. W tym przypadku jednak rowerzysta się zagapił. Trzeba patrzeć, gdzie się jedzie - przekonany jest Jarosław Mrugała. Zaznacza, że sam często porusza się rowerem.
pogrubienie sRT

całość artykułu pod linkiem: http://www.pomors...RUDZIADZ01/120839838 zamieszczone poniżej zdjęcie też pochodzi z Pomorskiej.wypowiedź edytowano: 2013-02-02 14:47:57 przez: pawel
trurl
miasto: Toruń
dołączył: 2010-12-29
dodano: 2013-02-02 15:15 tytuł: Rowerowe Absurdy

Musi stawiać opór wiatrowi i być odporna na uderzenia pojazdów, w razie wypadków. To są wymogi techniczne.

Na wiatr to można zrobić solidniejszą ramę (jest wiele dużo większych tablic bez środkowego słupka, choćby nad autostradami) a od uderzeń pojazdów to wystarczająco jest chroniona przez przydrożne drzewa. Głupie tłumaczenie.
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-02-06 22:07 tytuł: Rowerowe Absurdy
Dwa straszno-śmieszne artykułu z serwisu Polska na rowery.

1. "10 najgłupszych wypowiedzi o rowerach - lista przebojów". moim zdaniem najlepsze hasła to: "Niestety coraz częściej uczestnikami ruchu stają się rowerzyści" oraz "Nie może być tak, żeby wszędzie rowerem dało się dojechać". niestety pojawił się też akcent regionalny, o którym było w tym wątku powyżej. cały artykuł: http://polskanaro...lista_przebojow.html

2 "Ócz siem od najlepszych: Najlepsze dzieła inżynierów drogownictwa" - bogato ilustrowany przewodnik jak nie projektować infrastruktury dla rowerzystów. cały artykuł pod linkiem: http://polskanaro..._drogownictwa/1?bo=1 , dla zachęty poniżej przeklejam chyba najdziwniejsze pseudo-rozwiązanie z prezentowanych przeznaczone najprawdopodobniej dla rowerzystów:wypowiedź edytowano: 2013-02-06 22:09:26 przez: pawel
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-02-17 14:47 tytuł: Rowerowe Absurdy
przykład z Poznania jak nie budować ścieżek rowerowych: http://polskanaro...rze__Absurdalna.html
dołączył: 2012-01-22
dodano: 2013-03-04 17:39 tytuł: Rowerowe Absurdy
Genialne ;)wypowiedź edytowano: 2013-03-04 17:51:11 przez: pracz45
trurl
miasto: Toruń
dołączył: 2010-12-29
dodano: 2013-03-04 19:12 tytuł: Rowerowe Absurdy

Genialne ;)

No cóż, nieśmiało się przyznam, że pomimo podobno ofensywnego stylu jazdy czasami jednak mimo wszystko rezygnuję z posiadanego pierwszeństwa i przepuszczam takie pojazdy. :)
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-03-04 21:48 tytuł: Rowerowe Absurdy


No cóż, nieśmiało się przyznam, że pomimo podobno ofensywnego stylu jazdy czasami jednak mimo wszystko rezygnuję z posiadanego pierwszeństwa i przepuszczam takie pojazdy. :)ale przyznaj trurl, że ostrożność na drodze nie musi się wiązać ze stawaniem co chwilę i rozglądaniem się na boki. osoby, które wymyślają takie hasła z jazdą na rowerze zbyt wiele wspólnego nie mają :)
wypowiedź edytowano: 2013-03-08 23:49:43 przez: pawel
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-03-08 23:56 tytuł: Rowerowe Absurdy

kontynuuje wątek bydgoskiego kontrapasa przy ulicy Gdańskiej. niestety najnowsze informacje nie są optymistyczne: http://obywatelsk...-sprawie-kontrapasa/


bydgoski kontrapas na ulicy Gdańskiej wróci, ale na razie jako sezonowy tylko na pół roku:

Kontrapas na ul. Gdańskiej będzie zamykany jesienią i otwierany na wiosnę - zdecydował ratusz. Zadowoleni nie są ani rowerzyści, ani kupcy. Ci drudzy zapowiadają pozew do sądu przeciwko miastu.
Wyznaczony w ubiegłym roku pas dla rowerów wzdłuż ul. Gdańskiej zostanie otwarty 1 kwietnia. I będzie działał przez pół roku. 1 października na sześć miesięcy ponownie zamieni się w parking.

Taką decyzję podjął ratusz po kilku miesiącach konsultacji z rowerzystami i kupcami z tej ulicy. Rowerzyści chcieli, aby kontrapas działał przez cały rok, kupcy najchętniej zamknęliby go całkowicie, bo twierdzą, że z powodu kontrapasa tracą klientów, którzy mogą parkować pod sklepami.

- To rozwiązanie kompromisowe uwzględniające interesy i postulaty obu stron. Kontrapas będzie służył rowerzystom w okresie wiosenno-letnim, kiedy ruch rowerowy jest największy, a w pozostałej części roku będzie parkingiem - mówi Marta Stachowiak, p.o. rzecznika prezydenta miasta.

Piotr Trzaska ze stowarzyszenia zrzeszającego właścicieli nieruchomości i handlowców z ul. Gdańskiej przekonuje, że otwieranie kontrapasa na pół roku godzi w ich interesy. Mają pretensje do prezydenta Bydgoszczy, że przed podjęciem ostatecznej decyzji się z nimi nie spotkał.

- Miejsca parkingowe przed sklepami będą funkcjonowały zimą, gdy i tak są zasypane śniegiem, którego służby miejskie nie odgarniają. Mamy kryzys i takie decyzje jeszcze dodatkowo uderzają w mały biznes, z którego żyje miasto i nasz kraj - uważa Trzaska.

Trzaska dodaje, że stowarzyszenie rozważa złożenie pozwu przeciwko miastu i wystąpienia o odszkodowanie. Kupcy twierdzą, że z powodu częstego ostatnio zamykania ul. Gdańskiej z powodu remontów oraz wyznaczenia kontrapasa, ponoszą duże straty.

Na sezonowy kontrapas kręcą nosem też rowerzyści.

- Kontrapas powinien być otwarty cały rok - uważa Krzysztof Juszczak, lider środowisk rowerowych. - Ale cieszymy się, że otwarty będzie chociaż wiosną i latem. Mam nadzieję, że rowerzyści będą z niego chętnie korzystać.

Drogowcy szacują, że otwieranie i zamykanie kontrapasa będzie rocznie kosztowało kilka tysięcy złotych. Jego budowa kosztowała ponad 200 tys. zł. Jednak już kilka tygodni po oddaniu go do użytku, został zamknięty w wyniku protestu kupców.


Cały tekst: http://bydgoszcz....ty_od_wiosny_do.html
ravix
miasto: Włocławek
dołączył: 2011-05-05
dodano: 2013-03-12 19:19 tytuł: Rowerowe Absurdy
Pokazuję odpowiedź prezydenta Włocławka Andrzeja Pałuckiego na interpelacje radnego Kukuckiego odnośnie budowy ścieżek rowerowych z asfaltu. Komentarza do argumentacji - brak.

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php...ount=55
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-03-12 23:55 tytuł: Rowerowe Absurdy
ulotka z Lidla, której fragment wkleił pracz45 znalazła swoje "uznanie" w serwisie Polska na rowery: http://polskanaro..._Policja_i_Lidl.html

:P
dołączył: 2012-06-12
dodano: 2013-03-14 15:48 tytuł: Rowerowe Absurdy
Lidl ma rację! Jeśli masz pierwszeństwo ZAWSZE się upewnij czy nic nie nadjeżdża z boku!!! Tak nie powinno być,ale w Polsce jest to konieczne!!! Co z tego,że kierowcę ukarają jak rowerzysta będzie ranny? Lepiej stracić kilka sekund niż życie...
sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2013-03-14 18:17 tytuł: Rowerowe Absurdy

Lidl ma rację! Jeśli masz pierwszeństwo ZAWSZE się upewnij czy nic nie nadjeżdża z boku!!! Tak nie powinno być,ale w Polsce jest to konieczne!!! Co z tego,że kierowcę ukarają jak rowerzysta będzie ranny? Lepiej stracić kilka sekund niż życie...


Upewnić się nie znaczy zatrzymywać się. choć dużo tak naprawdę zależy od sytuacji na drodze. Jedno jest pewne, należy trzeźwo myśleć.
Nie ma sensu egzekwować za wszelką cenę pierwszeństwa na autobusach i TIRach. Niemniej, im więcej się jeździ, tym łatwiej ocenić, czy zbliżający się pojazd jest w stanie wyrządzić Ci szkodę.
Nagminne zatrzymywanie się, zwłaszcza w sytuacjach oczywistych (np. kiedy masz zielony semafor) - będzie skutkowało wymuszeniom przez kierowców, skręcających "na strzałce".

trzeba po prostu uważać, obserwować innych uczestników ruchu
sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2013-03-21 13:19 tytuł: Rowerowe Absurdy
Ta sprawa była podnoszona pewnie ze sto razy.
Pytanie do forumowiczów: kto odpowiedzialny jest za wystawianie kubłów ze śmieciami we wspólnotach mieszkaniowych? Wystawiają je dozorcy czy MPO?
Uważam, że należy aktywnie postawić temu procederowi opór.dołączył: 2012-05-31
dodano: 2013-03-21 15:09 tytuł: Rowerowe Absurdy
@sonienko
Gospodarze osiedli nie wystawiają, a wciągają puste.
W praktyce jest zazwyczaj tak, że ktoś z MPO idzie i wystawia pojemniki wzdłuż ulicy, śmieciarka przejeżdża i zostawiają puste PRZED posesją.
sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2013-03-21 17:40 tytuł: Rowerowe Absurdy

@sonienko
Gospodarze osiedli nie wystawiają, a wciągają puste.
W praktyce jest zazwyczaj tak, że ktoś z MPO idzie i wystawia pojemniki wzdłuż ulicy, śmieciarka przejeżdża i zostawiają puste PRZED posesją.


Dzięki!
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-03-24 00:02 tytuł: Rowerowe Absurdy
Jak informuje Gazeta Wyborcza Łódź w tamtejszym urzędzie udostępniono urzędnikom do służbowego wykorzystania 7 rowerów. Informacja ta nie znalazłaby się w tym wątku gdyby nie ten szczegół:

Okazało się, że przepisy BHP nie pozwalają, by urzędnik w godzinach pracy wsiadł na rower i ot tak pojechał. Musi mieć badania lekarskie, które do tego uprawniają. W urzędzie przez dwa dni dyżurował lekarz, który badał chętnych (EKG, błędnik i próba wysiłkowa). Teraz zgodnie z przepisami może jeździć rowerem 26 urzędników (16 z nich to urzędniczki).

:cool:

cały artykuł pod linkiem: http://lodz.gazet...sta_juz_otwarta.html
pietruch
miasto: Toruń
dołączył: 2007-09-23
dodano: 2013-04-08 13:01 tytuł: Rowerowe Absurdy
Takiego absurdu jeśli chodzi o org. ruchu dawno nie widziałem :rolleyes:


Do błędnej org. ruchu dochądzą jeszcze słupy na środku wydzielonej śmieszki...


źródło: http://www.skyscrapercity.com/showpost.php...t=12949
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-04-08 14:40 tytuł: Rowerowe Absurdy
Domyślam się, że to jakiś miłośnik bezpieczeństwa ponad wszystko postawi te znaki. A gdzie była policja, jakiś projektant może? Przecież dopuszczalna prędkość w "strefie zamieszkania" to 20 km/godz i wszystkie inne znaki są już niepotrzebne. O tzw. "ścieżce" rowerowej nie wypowiadam się, bo słów brakuje.
sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2013-04-08 16:04 tytuł: Rowerowe Absurdy

@sonienko
Gospodarze osiedli nie wystawiają, a wciągają puste.
W praktyce jest zazwyczaj tak, że ktoś z MPO idzie i wystawia pojemniki wzdłuż ulicy, śmieciarka przejeżdża i zostawiają puste PRZED posesją.Parę dni temu otrzymałem odpowiedź na złożone zażalenie do MPO w spr. kubłów na Micka:

Szanowny Panie!

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. uprzejmie dziękuje za przekazanie trafnej uwagi, dotyczącej sposobu świadczenia usług przez Przedsiębiorstwo.

Pracownicy realizujący usługi wywozu odpadów oraz pracownicy sprawujący nad nimi bezpośredni nadzór, zostali poinstruowani i pouczeni, aby do takich sytuacji w przyszłości nie dochodziło.


Z poważaniem
Kierownik Wydziału Wywozu i Oczyszczania
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-04-09 23:13 tytuł: Rowerowe Absurdy
W Grudziądzu budują kładkę pieszo-rowerową wyposażoną jedynie w schody. Jak jednak zapewnia wiceprezydent tego miasta w wywiadzie telewizyjnym:

Te widoki, ta jazda blisko wody, blisko natury będzie rekompensować te parędziesiąt metrów, które trzeba będzie zejść z roweru i przejść przez mostek.

Więcej na Rowerowym Grudziądzu: http://www.rowero...za-wielkie-pieniadze
pietruch
miasto: Toruń
dołączył: 2007-09-23
dodano: 2013-04-10 11:59 tytuł: Rowerowe Absurdy

W Grudziądzu budują kładkę pieszo-rowerową wyposażoną jedynie w schody.
Więcej na Rowerowym Grudziądzu: http://www.rowero...za-wielkie-pieniadze

Chyba nieaktualne?
https://www.facebook.com/marek.sikora.752/p...7403054
http://www.rowero...rowerzystow-odwolane
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-04-11 22:31 tytuł: Rowerowe Absurdy
most pieszo-rowerowy w Grudziądzu ma mieć jednak podjazdy, ale tłumaczenie że 4 kwietnia był spóźniony prima aprilis jest mało śmieszne: http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/art...dTag=29
dr_koks
miasto: trouń
dołączył: 2011-06-02
dodano: 2013-04-14 18:48 tytuł: Rowerowe Absurdy
nie do końca zgodny temat, ale brakowało innego wątku

w związku z zamknięciem ul Sienkiewicza sporo kierowców wybiera ul Fałata, gdzie są absurdalne skrzyżowania równorzędne. progi zwalniające są już na większości z nich, więc nie ma ryzyka ścigania się na odcinku Sienkiewicza-Reja. W związku z tym, mój apel o ustanowienie pierwszeństwa dla poruszających się ulicą Fałata na stałe, również po otwarciu Sienkiewicza.

Wrzucę ten pomysł na naprawmyto oraz orbitorun
sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2013-04-18 22:40 tytuł: Rowerowe Absurdy
artykuł w dzisiejszej GW:
"z rowerem - wysiadaj!" Grubiaństwo kierowcy autobusu.

http://wiadomosci...ale=torun#BoxWiadTxt
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-04-26 14:22 tytuł: Rowerowe Absurdy
Jednym z absurdów, który został wprowadzony niedawno przez PKP było ograniczenie możliwości przewozu rowerów. Na szczęście społeczny protest przyniósł skutek. Oto najnowsze wieści w tej materii:

Po protestach rowerzystów spółka PKP Intercity znowu pozwoli przewozić jednoślady w pociągach, w których nie ma przedziału rowerowego. Maksymalnie cztery rowery będzie można wstawić do ostatniego przedsionka.

Rowerzyści często przewozili jednoślady pociągiem dalekobieżnym w celach turystycznych. Pozwalało to na krótkie wypady z dala od domu. Od 19 marca, gdy w pociągach TLK wprowadzono miejscówki, przewóz rowerów został znacznie utrudniony. Od tego momentu rower można przewieźć tylko w wagonach do tego przystosowanych. A tych jest niewiele. Środowiska rowerowe m.in. Stowarzyszenie Miasta dla Rowerów zaczęły wysyłać protesty do kolejarzy a także do ministra transportu. Żądali przywrócenia starych zasad, które mówiły, że jeśli nie ma przedziału rowerowego, to jednoślad można wstawić do pierwszego lub ostatniego przedsionka pociągu. Wtedy nie powinien przeszkadzać innym podróżnym.
Ustępstwa od czerwca

Spółka PKP Intercity w końcu zdecydowała się pójść na pewne ustępstwa. Wejdą w życie dopiero od czerwca. Jeśli pociąg nie jest przystosowany do przewozu rowerów, to jednoślad będzie można w nim przewieźć, ale tylko w ostatnim przedsionku. W dodatku wprowadzono limit czterech rowerów na taki skład. Ma być on ściśle pilnowany. Oznacza to, że kasjerki sprzedadzą tylko tyle biletów do przewozu rowerów na każdy pociąg. Limity dotyczą także pociągów, które mają przedziały rowerowe. Problem w tym, że są one często nieduże i choć czasem wożono tam nawet kilkanaście jednośladów, oficjalnie jest tam tylko kilka miejsc dla rowerów. Zuzanna Szopowska, rzeczniczka spółka PKP Intercity, radzi cyklistom, by takie miejsce rezerwowali wcześniej. Może się zatem okazać, że podczas najbliższej majówki wielu rowerzystów odejdzie z kwitkiem spod kas.

Spółka PKP Intercity chwali się za to innymi nowościami. Od 29 kwietnia w sprzedaży pojawi się nowa rabatowa oferta. Bilety kupowane przynajmniej z 15-dniowym wyprzedzeniem będą o 15 proc. tańsze. Z kolei w czerwcu na niektóre trasy powrócą tzw. bilety relacyjne. Ceny nie będą uzależnione wprost od liczby kilometrów i będą zazwyczaj trochę niższe. Przykładowo bilet jednorazowy z Warszawy do Łodzi ma kosztować 30 zł 90 gr zamiast 40 zł. Zmiany dotyczą 16 odcinków dla pociągów TLK i siedmiu dla ekspresów. Ich listę można znaleźć na www.intercity.pl
wypowiedź edytowano: 2013-04-26 14:22:38 przez: julo
dr_koks
miasto: trouń
dołączył: 2011-06-02
dodano: 2013-05-07 14:01 tytuł: Rowerowe Absurdy

w związku z zamknięciem ul Sienkiewicza sporo kierowców wybiera ul Fałata, gdzie są absurdalne skrzyżowania równorzędne. progi zwalniające są już na większości z nich, więc nie ma ryzyka ścigania się na odcinku Sienkiewicza-Reja. W związku z tym, mój apel o ustanowienie pierwszeństwa dla poruszających się ulicą Fałata na stałe, również po otwarciu Sienkiewicza.

odpowiedź zdecydowanie nie jest satysfakcjonującamiasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-06-06 10:47 tytuł: Rowerowe Absurdy
Pytanie. Jak zgodnie z przepisami wjechać na drogę rowerową na Dobrzyńskiej po przecięciu skrzyżowania Szumana / Warszawska? Najpierw "powierzchnia wyłączona z ruchu", za nią "przejście dla pieszych", po którym też nie wolno jechać. Więc jak?miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-06-06 10:49 tytuł: Rowerowe Absurdy
...może zbliżenie, gdyby ktoś miał wątpliwości, bo być może się czepiam.sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2013-06-06 15:22 tytuł: Rowerowe Absurdy

...może zbliżenie, gdyby ktoś miał wątpliwości, bo być może się czepiam.


jeżdżę tamtędy codziennie z miasta na Rubin. Też mnie to zastanawiało, czy aby zebra się niezbyt rozciągnęła. ;)
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-06-12 12:16 tytuł: Rowerowe Absurdy
Ciąg dalszy knotów w oznakowaniu. Tym razem parę minut drogi od siedziby MZD, na skrzyżowaniu Grudziądzka / Polna. P-10 zamiast P-11. To już taka tradycja, że modernizuje się skrzyżowania, a znaki maluje według nieaktualnych projektów oznakowania i organizacji ruchu. Ciekawe, czy na Kraszewskiego przy Moniuszki powtórzą ten sam numer.Dodaj odpowiedź »  |  Nowy temat »
«234567891011121314»
     do góry »
Inne tematy z tego działu:
  Temat Założony Ostatnia wypowiedź
Hulajnogi Bolta (czyt. śmieci), czyli zagrożenie na DDR2022-06-03 18:04 wolfwood2022-08-08 15:24 polinezja
Jak robią to inni2007-09-30 21:12 stefanolszewski2022-08-05 21:10 asiao-o
Nowe drogi rowerowe w Toruniu2009-12-03 22:50 pawel2022-07-25 18:58 julo
droga rowerowa do Chełmży2014-04-13 10:51 julo2022-07-21 14:32 julo
Nowe drogi rowerowe w _okolicach_ Torunia2015-09-10 21:12 pietruch2022-07-19 18:56 julo
Objazdy i utrudnienia na toruńskich trasach rowerowych2014-12-14 22:24 pawel2022-07-14 17:39 julo
oznakowanie poziome drog rowerowych2007-08-06 14:42 pawel2022-06-28 15:18 julo
Ścieżka rowerowa a kodeks2022-03-15 12:44 gbk832022-04-11 08:06 gbk83
zniknął jeden z obowiązków kierowców w związku ze znakiem D-6 (PdP/PR)2022-03-26 19:55 skator2022-04-10 15:29 editor
Interaktywna mapa dróg rowerowych w Toruniu2019-06-06 11:15 cabal2022-03-27 13:33 samolot

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook