Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń
Forum dyskusyjne
Prasówka (139)
Share |
«12345»
AutorTreść wypowiedzi
miasto: Toruń
dołączył: 2011-06-28
dodano: 2012-10-12 00:35 tytuł: Prasówka
O! To koło mnie. W tym samym miejscu, w którym od czasu, kiedy zginął motocyklista przejechany przez Tira, nastawiali Stopy z każdej strony. Jak widać, nieskutecznie. Na Andersa (jedynej ulicy z DR w lewobrzeżnym Toruniu) są standardowe ograniczenia terenu zabudowanego, ale większość i tak zasuwa znacznie, znacznie szybciej. Ostatnio nawet postawili tabliczki o możliwych fotoradarach. Niestety, fotoradarów brak. I miejscowi dobrze o tym wiedzą. Aż mi ciarki przechodzą, jak słyszę o wypadku tuż koło mnie.
sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2012-10-12 09:55 tytuł: Prasówka

O! To koło mnie. W tym samym miejscu, w którym od czasu, kiedy zginął motocyklista przejechany przez Tira, nastawiali Stopy z każdej strony. Jak widać, nieskutecznie. Na Andersa (jedynej ulicy z DR w lewobrzeżnym Toruniu) są standardowe ograniczenia terenu zabudowanego, ale większość i tak zasuwa znacznie, znacznie szybciej. Ostatnio nawet postawili tabliczki o możliwych fotoradarach. Niestety, fotoradarów brak. I miejscowi dobrze o tym wiedzą. Aż mi ciarki przechodzą, jak słyszę o wypadku tuż koło mnie.




Swoją drogą - córeczka kiedyś podziękuje tatusiowi, który okazał się być skrajnym debilem. Nie toleruję pijanych kierowców - a tym bardziej, jeśli zabierają "na pokład" drugie osoby.
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-01-20 19:39 tytuł: Prasówka
W ostatnich dniach w Nowościach pojawiły się dwa ciekawe artykuły. Pierwszy o odśnieżaniu dróg rowerowych i o ścieżce przy ul. Przy Skarpie:



pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-01-20 19:40 tytuł: Prasówka
w drugim natomiast rower pojawia się w tle:



dołączył: 2012-05-31
dodano: 2013-02-25 09:31 tytuł: Prasówka
W pierwszym przypadku dwa wnioski o dotację - w sumie na 9,7 tys. zł - złożyło Stowarzyszenie Rowerowy Toruń, aplikacje nie znalazły jednak uznania w oczach urzędników.

Cały tekst: http://torun.gazeta.pl/torun/1,48723,13444944,Nikt_nie_chcial_dotacji_na_Sprzatanie_Swiata.html
asiao-o
dołączył: 2007-01-09
dodano: 2013-02-25 10:30 tytuł: Prasówka
Niestety urzędnicy z WŚiZ rozpowszechniają błędne informacje dotyczące wniosków jakie Rowerowy Toruń składał na konkurs, ponieważ wniosek pn. "Dziękujemy że jeździsz rowerem po mieście - promocja komunikacji rowerowej wśród mieszkańców Torunia" miał być realizowany w maju i czerwcu 2013 roku, a nie w Europejskim Dniu bez Samochodu, który przypada we wrześniu... Dlatego zdanie: "W pierwszym przypadku dwa wnioski o dotację - w sumie na 9,7 tys. zł - złożyło Stowarzyszenie Rowerowy Toruń, aplikacje nie znalazły jednak uznania w oczach urzędników." - jest nieprawdziwe.
Na realizację akcji w Europejskim Dniu bez Samochodu złożony został tylko jeden wniosek na kwotę 6300 pln.
Oczywiście poprosimy WŚiZ o sprostowanie błędnych danych na stronie.

Podsumowując - kwoty o które Rowerowy Toruń ubiegał się w miejskich konkursach uważam za śmiesznie niskie, a to że nie otrzymaliśmy dofinansowania za jeszcze bardziej śmieszne :)
wypowiedź edytowano: 2013-02-25 10:30:38 przez: asiao-o
dołączył: 2012-05-31
dodano: 2013-02-25 16:32 tytuł: Prasówka
Minie jeszcze trochę czasu zanim rozwiązania prorowerowe zaczną zyskiwać "uznanie w oczach urzędników".
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-03-01 19:55 tytuł: Prasówka
Dwa ciekawe artykułu na łamach lokalnych dodatków GW.

1. Wrocław i wywiad ze specjalista w dziedzinie planowania miast i transportu dr Michałem Beimem o tym dlaczego budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia nie wpłynęła na zmniejszenie korków w centrum: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35754,1...teus8dE

2. Opole i wywiad z socjologiem Michałem Wanke wyjaśniający m.in. kto się wstydzi a kto nie jeździć rowerem. Myślę, że kilka spraw poruszonych w tym wywiadzie można odnieść bezpośrednio do Torunia: http://opole.gaze..._ktorzy_maja___.html
dołączył: 2012-05-31
dodano: 2013-03-27 21:48 tytuł: Prasówka
http://www.torun.pl/pl/kurs-na-bulwar

Miasto chwali się przetargiem na wykonanie, a wiadomo coś o zaplanowanych rozwiązaniach infrastrukturalnych? jakie stojaki, jaka nawierzchnia, gdzie i ile?
darek1107
miasto: Toruń
dołączył: 2011-05-16
dodano: 2013-03-27 23:17 tytuł: Prasówka

http://www.torun.pl/pl/kurs-na-bulwar

Miasto chwali się przetargiem na wykonanie, a wiadomo coś o zaplanowanych rozwiązaniach infrastrukturalnych? jakie stojaki, jaka nawierzchnia, gdzie i ile?

stojaki zapewne takie jak reszta na starówce,a nawierzchnia prawdopodobnie czerwony pol-bruk taki jak przy przystani AZS-u
wypowiedź edytowano: 2013-03-28 18:36:15 przez: darek1107
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-04-29 10:05 tytuł: Prasówka
Najnowsza GAZETA PRAWNA zastanawia się jak uszczęśliwić rowerzystów, a przez to i kierowców:

Rowerowa rewolucja. Czy OC dla cyklistów będzie obowiązkowe?
Publikacja: 29 kwietnia 2013, 07:18; Aktualizacja: 29 kwietnia 2013, 09:46

Cyklista, który urwie lusterko w twoim aucie, raczej za nie nie zapłaci. W Europie zmienia się natomiast prawo dla cyklistów, będą płacić obowiązkowe OC
Mimo rosnących uprawnień rowerzystów w ruchu drogowym ich odpowiedzialność za wyrządzone szkody się nie zwiększa. W efekcie to kierowcy samochodów zostają bez ochrony prawnej – np. gdy rowerzysta urywa lusterko w samochodzie stojącym w korku. Właściciel auta ma utrudnioną możliwość dochodzenia odszkodowania, bo cyklista nie musi mieć ubezpieczenia OC.
– Rowerzysta odpowiada za wyrządzoną szkodę na zasadach ogólnych prawa cywilnego. Oznacza to, że co do zasady ponosi osobistą odpowiedzialność całym swoim majątkiem na podstawie art. 415 kodeksu cywilnego. To odpowiedzialność z tytułu czynów niedozwolonych – tłumaczy mec. Janusz Malanowski z kancelarii prawnej Malanowski i Wspólnicy.

Policja twierdzi, że w takich sytuacjach kwestie ubezpieczeniowe są kompletnie poza jej kompetencjami. – W razie interwencji policji na wniosek ubezpieczyciela możemy tylko potwierdzić okoliczności zdarzenia lub udzielić informacji niezbędnej do wypłaty ewentualnego odszkodowania – mówi mł. insp. Leszek Jankowski z Komendy Głównej Policji.

Niektórzy rowerzyści wykupują pakiet OC w życiu prywatnym, który w drogowych sytuacjach pokrywa odszkodowanie dla poszkodowanego. Ale takie ubezpieczenie nie jest obowiązkowe. – Być może trzeba pomyśleć o formie obowiązkowego ubezpieczenia dla tych rowerzystów, którzy chcą być uczestnikami ruchu miejskiego – mówi Andrzej Grzegorczyk ze stowarzyszenia Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Tomasz Żółciak o rowerzystach

Takie rozwiązanie wprowadzono w kilku krajach Europy. Przykładowo w Szwajcarii cyklista musi mieć tzw. Haftpflichversicherung. Ubezpieczenie to poza sprawami rowerowymi pokrywa wszystkie szkody wyrządzone osobom trzecim przez ubezpieczonego lub członków jego rodziny zamieszkałych z nim w jednym gospodarstwie.

– Z kolei we Francji ten, kto nie wykupił takiego ubezpieczenia (np. przyjezdny), musi pokrywać ewentualne szkody ze swojej kieszeni – mówi DGP Chloe Mispelon z Europejskiej Federacji Cyklistów.

Jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów ma Hiszpania. To jedyny kraj w Unii Europejskiej, gdzie obowiązkowa jest jazda w kasku. Władze próbowały też zakazać samotnej jazdy na rowerze osobom poniżej 16. roku życia. W Barcelonie rowerzyści poruszający się wśród pieszych nie mogą przekraczać 10 km/h. Obowiązuje także całkowity zakaz pozostawiania rowerów przy drzewach, ławkach, światłach, stacjach metra, przystankach autobusowych czy przejściach dla pieszych.

Zakaz jazdy bez kasku, ograniczenia prędkości, cenzus wieku dla rowerzystów, ubezpieczenia na wzór samochodowego OC – Europa reguluje rowerowy boom. W Polsce rozszerza się przywileje dla rowerzystów. Bez debaty o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu.

Od trzech lat rośnie liczba wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów. Rośnie również sama liczba rowerów i ścieżek rowerowych. Od 2010 r. poszerzane są prawa rowerzystów na drogach. Za nimi nie idzie jednak zwiększona odpowiedzialność prawna, np. w sytuacji kolizji drogowej. Odwrotny trend ma miejsce w Europie. Tam wraz ze wzrostem liczby rowerów i rowerzystów regulowane są zasady, na jakich uczestniczą oni w ruchu drogowym.

Jak wynika z danych GDDKiA, przełomowy był 2011 r. Wówczas po raz pierwszy wzrosła liczba wypadków drogowych z udziałem rowerzystów w porównaniu z rokiem poprzednim. Potwierdzają to dane, o które poprosiliśmy Komendę Główną Policji. Wynika z nich, że w 2010 r. odnotowano 9578 wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów, w 2011 r. – już 11 682, a w 2012 r. – niemal 12 tys.

Policja twierdzi, że nie ma danych dotyczących tego, które z wypadków powodowane są przez rowerzystów. W opracowaniach GDDKiA można przeczytać, że większość zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów to zderzenia boczne z samochodem osobowym, spowodowane nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu – według GDDKiA wina dzieli się po połowie między kierowców a rowerzystów.
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...GXr4ikU
pietruch
miasto: Toruń
dołączył: 2007-09-23
dodano: 2013-04-29 15:07 tytuł: Prasówka
^^^ Nie czytajcie bzdur.

http://opole.gaze...P_____Klamstwa_.html
https://www.faceb...ts/10151432129944685

edit:

I jeszcze dwa linki w temacie:
http://www.miastadlarowerow.pl/index_wiado...art=103
http://polskanaro..._w_jednym_artykule/1
wypowiedź edytowano: 2013-04-29 20:23:30 przez: pietruch
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-04-29 16:11 tytuł: Prasówka
Mi najbardziej spodobał się poniższy fragment:
W Polsce rozszerza się przywileje dla rowerzystów. Bez debaty o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu.

Przed chwila wróciłem z boysami ze szkoły, a com widział i co przeżył na Sz. Chełmińskiej....Odniosłem wrażenie, że nie ma tam żadnych świateł poza zielonym dla samochodów. Myślę, że kierowcy sami sobie doskonale zapewniają bezpieczeństwo rozpędzając pieszych na przejściach i rowerzystów na przejazdach...
Jeszcze dla równowagi tytuł z ONETu:

Rowerzyści sieją terror na drogach. Sprawdź, gdzie jest ich najwięcej
wypowiedź edytowano: 2013-05-05 13:59:12 przez: julo
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-05-07 22:59 tytuł: Prasówka
ponownie w temacie bydgoskiego kontrapasa przy ul. Gdańskiej, tym razem felieton z Expressu Bydgoskiego z dnia 8 marca br. :)


Gdańska - europejskie centrum paintballu
Kronika bydgoska

Żal mi Polaków żyjących w heteroseksualnych związkach partnerskich. Gdyby nie to, że wrzucono ich do jednego wora z parami gejów i lesbijek, pewnie szybciej doczekaliby się równouprawnienia.

A tak padli pod nawałą ogniową na kolejnym, bardzo aktywnym ostatnio froncie wojny „liberałów” z „konserwatystami”. Nie mam pojęcia, kto z tego boju wyjdzie zwycięsko. Zauważam tylko, że kiedyś wystąpienie w obronie praw homoseksualistów było przejawem cywilnej odwagi. Teraz przeciwnie, to głosy oporu wobec pełnej emancypacji gejów i lesbijek uchodzą za odważne i niekonformistyczne.

Ostatnio usłyszałem przykrą opinię, i to od dobrych znajomych, że za lansowanie homoseksualizmu i „jedynie słusznych” postaw wobec tej orientacji odpowiadają media. Dlaczego? Bo nieustannie mielą ten temat, najpierw prowokując, a potem rozdymając każdą „niepoprawną” (jak ostatnio Lecha Wałęsy) wypowiedź. Może i jest w tym trochę racji, lecz, moim zdaniem, głównie dlatego, że media z natury rzeczy są konformistyczne i rozdymają konflikty. Bo to służy sprzedaży.

Pozwolą państwo zatem, że jako lojalny pracownik firmy medialnej i ja zacznę dąć. Nie w gejów i lesbijki jednakże - w tych obszarach mam skromne doświadczenie. Dmuchnę w rowerowy kontrapas na ulicy Gdańskiej. Uważam zresztą, że oba tematy leżą blisko siebie, i to bynajmniej nie w związku z pewnym wyrazem, który kojarzy rower z homoseksualistą. Mam na myśli cholerną poprawność, zaklejającą nam usta wazeliną.

Tę właśnie cholerną poprawność obwiniam za powrót kontrapasa na Gdańską na pół roku, od 15 kwietnia do 15 października. Poprawność każe ludziom, a władzy przede wszystkim, popierać ekologię i działania prozdrowotne. Rower jest ekologiczny i w zasadzie służy kondycji (pomijając smutne przykłady Joachima Halupczoka, Marco Pantaniego czy dziedzica fortuny Ferrerów - tych od czekoladek). Wypada zatem propagować ów środek lokomocji i wspierać cyklistów. Świetnie - bardzo się cieszę z tego, że zaczęły się prace nad ścieżkami rowerowymi na Solskiego i Koronowskiej oraz że o ścieżce pomyślano także przy planowaniu gruntownego remontu Chodkiewicza.

Nie widzę natomiast powodów, by upierać się przy rowerowej dróżce pod prąd ulicą Gdańską. Mieliśmy ją przez parę tygodni ubiegłego roku. Pojawiła się jesienią, a więc w czasie, gdy mało ludzi wsiada na rower. Kto mógł się wtedy cieszyć? Aktywiści stowarzyszeń rowerzystów, że postawili na swoim, oraz Straż Miejska, która zyskała świetny teren łowiecki na kierowców parkujących na kontrapasie i wciskających auta w każdą wolną szparę wokół niego.

Potem, po protestach kupców i restauratorów, nawiasem mówiąc, stworzeń także zasługujących na opiekę ekologów, bo to na Gdańskiej gatunek na wymarciu, kontrapas zawieszono do ponownego rozpatrzenia. Myślałem, że czas przyniesie otrzeźwienie. Niestety. Pora zatem znów zadać pytanie, co, poza cholerną poprawnością, przemawia za kontrapasem na tej ulicy?

Dlaczego jest tak istotne, by rowerzyści przez pół roku jeździli pod prąd jedną z głównych ulic w śródmieściu? Jeśli najważniejszy jest łatwy powrót bydgoszczan z Myślecinka, to dlaczego nie można ich poprowadzić Chodkiewicza, gdzie za parę miesięcy ma powstać ścieżka rowerowa, a potem Sułkowskiego, Ogińskiego i, na przykład, bulwarem Brdy, którego ożywienie jest oczkiem w głowie miasta? Byłaby to trasa dłuższa może z pół kilometra.

Co to za problem dla miłośnika dwóch kółek? A byłaby to też trasa bezpieczniejsza i zdrowsza, bo mniej zakopcona. Zastanawiam się wreszcie, dokąd za parę lat śmigać będą rowerzyści kontrapasem na Gdańskiej? Jakie atrakcje przyciągną ich w to miejsce, z pustymi, ciemnymi oczodołami kamienic, z których parterów zniknęły sklepy i knajpki?

Tak, wydaje mi się, że wiem, jak się będziemy rozrywali na tej ulicy za czas jakiś. Może tam powstać europejskie centrum paintballu. Jeden oddział zbiera się w ruinach kamienic na Szerokiej i pieszo rusza na północ. W ruinach Gdańskiej, korzystając z kontrapasa, ma natomiast punkt zborny oddział zroweryzowany. Kawalerowerzyści formują skrzydło i szarżą gnają na wrażą piechotę. Do starcia dochodzi na pustym od dziesięcioleci placu Teatralnym.
miasto: Torun
dołączył: 2010-08-16
dodano: 2013-05-22 12:27 tytuł: Prasówka
Informację o zakończeniu remontu ulicy Bema w Pomorskiej ilustruje takie oto zdjęcie. I co na nim widzimy? Panią jadącą na rowerze po lewej stronie ścieżki, pana który wybrał jednak chodnik, a dalej w tle dwie osoby z wózkiem na DDR. Idzie nowe :/

Koszt całkowity 7 mln zł.



wypowiedź edytowano: 2013-05-22 12:56:08 przez: sowa
dr_koks
miasto: trouń
dołączył: 2011-06-02
dodano: 2013-05-24 14:45 tytuł: Prasówka
samochody na chodniku i ddr przy ul. Bema

Może w końcu strażacy miejscy zrobią użytek z blokad albo będą zamawiać lawetę dla takich jak ta Toyota
wypowiedź edytowano: 2013-05-24 14:46:48 przez: dr_koks
dr_koks
miasto: trouń
dołączył: 2011-06-02
dodano: 2013-05-28 15:27 tytuł: Prasówka
Google maps dla rowerów już dostępne w Polsce
Można również wyświetlać trasy rowerowe jako osobna warstwa na mapie
darek1107
miasto: Toruń
dołączył: 2011-05-16
dodano: 2013-05-28 15:38 tytuł: Prasówka

Google maps dla rowerów już dostępne w Polsce
Można również wyświetlać trasy rowerowe jako osobna warstwa na mapie

Widzę ża na np Bydgoszcz prowadzi fajnie,ale już na Ciechocinek czerwonego szlaku nie widzi ;( i ściezka na Unisław też jescze nie wprowadzona,można tam jakoś dodawać szlaki>?
Jest sporo niedociągnięć i błędów jak widać,ale coś sie ruszyło :D :D:D
dr_koks
miasto: trouń
dołączył: 2011-06-02
dodano: 2013-05-28 20:54 tytuł: Prasówka
Można dodawać i zmieniać prawie wszystko na Google Maps. Te drogi rowerowe to oprócz mnie kilka osób uzupełniło zapewne, ale nie robiłem tych, których nie znam lub nie jestem pewien.
Przeglądając Mapę w prawym dolnym rogu pojawia się "Edytuj w Kreatorze map Google". Łatwo ogarnąć to narzędzie, ale niektóre zmiany są trudne do wprowadzenia, bo potrzeba potwierdzenia innych użytkowników.

Zmiany są widoczne na mapie po jakimś czasie, a silniki wyznaczania trasy potrzebują jeszcze więcej czasu na przerobienie tych danych.

Może SRT będzie chciało zorganizować wieczór z laptopem? Przychodzą chętni i edytują wszystko, co się da. Przyspieszy to publikację, bo od razu pozostałe osoby zaakceptują jeśli będzie potrzeba.
wypowiedź edytowano: 2013-05-28 21:01:51 przez: dr_koks
darek1107
miasto: Toruń
dołączył: 2011-05-16
dodano: 2013-05-28 22:13 tytuł: Prasówka
Dokładnie tak jak mówisz,odkryłem edycje i zrobiłem troche,ale właśnie poszło do potwierdzenia i zobaczymy co będzie. A czy oprócz dodawania da się tez usunąć?Bo wiesz np na Fabrycznej(łącznik od Wielkiego Rowu do Grudziąckiej,koło MPO/ZGM/MZD) to drogi rowerowej nie ma...mogli by to jakoś lepiej rozgraniczać w momencie dodawania.
dr_koks
miasto: trouń
dołączył: 2011-06-02
dodano: 2013-05-28 23:09 tytuł: Prasówka
tego typu rzeczy jak najbardziej powinny zostawać. jest to oznaczone jako szlak, z dostępem dla pieszych i rowerów. można jedynie zaznaczyć "unikać", wtedy silnik będzie starał się wyznaczyć alternatywną trasę

może lepiej otworzyć nowy wątek jeśli jest zainteresowanie?
darek1107
miasto: Toruń
dołączył: 2011-05-16
dodano: 2013-05-28 23:58 tytuł: Prasówka
Nie wiem,może niech się Administracja wypowie ;)
dr_koks
miasto: trouń
dołączył: 2011-06-02
dodano: 2013-06-01 12:02 tytuł: Prasówka
Starówka

Gazeta.pl po raz kolejny pisze o organizacji ruchu na starówce, tym razem bez zbędnych emocji
dr_koks
miasto: trouń
dołączył: 2011-06-02
dodano: 2013-06-05 11:54 tytuł: Prasówka
miasto: Toruń
dołączył: 2011-06-28
dodano: 2013-06-05 19:23 tytuł: Prasówka
Gazeta Pomorska: Wielki chaos na toruńskiej Starówce
Miały być nowe zasady ruchu, ale zamiast tego jest jeden wielki chaos. Jedne znaki pozalepiano folią, innych brakuje.
wypowiedź edytowano: 2013-06-05 19:23:57 przez: benio101
pawel
dołączył: 2007-01-03
dodano: 2013-07-09 22:51 tytuł: Prasówka
krótka informacja z Nowości:


Wpadł poszukiwany listem gończym, bo nie miał oświetlenia roweru

Policjanci z komisariatu w toruńskim Śródmieściu zatrzymali 29-latka poszukiwanego listem gończym. Wpadł, bo jechał rowerem bez oświetlenia. Trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj około godz. 16 na ul. Kopernika policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali do kontroli rowerzystę. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, że rower którym jechał nie miał wymaganego wyposażenia.


Podczas legitymowania, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 29-letni cyklista jest poszukiwany listem gończym wydanym przez toruński sąd - poinformował asp. Mariusz Sierzchuła z zespołu komunikacji społecznej KMP w Toruniu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za naruszenie ustawy o prawach autorskich. Poszukiwany, po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do Aresztu Śledczego.

Nowości, 5 Czerwca 2013



"interweniujący" policjanci chyba nie wiedzieli, że w dzień rower nie musi być wyposażony w oświetlenie.
wypowiedź edytowano: 2013-07-09 23:40:25 przez: pawel
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-08-04 17:20 tytuł: nowe drogi rowerowe w Toruniu
Nie wiem gdzie podczepić wiadomość, więc wrzucam do tego wątku. W przyszłym tygodniu Prezydent Komorowski będzie w regionie i ... Zna ktoś szczegóły?

Wcześniej w Grudziądzu Bronisław Komorowski podpisze dokument o skierowaniu do Parlamentu projektu ustawy o ścieżkach rowerowych na wałach przeciwpowodziowych.

Cały tekst: http://torun.gaze...n.html#ixzz2b0viFeB2
wypowiedź edytowano: 2013-08-04 18:19:27 przez: julo
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-08-05 10:33 tytuł: Prasówka
W nawiązaniu do tematu: na toruńskim odcinku wałów wiślanych w kierunku Bydgoszczy nie ma co prawda drogi rowerowej, ale jest ścieżka, a dalej droga gruntowa, z której nikt rowerzysty nie może wygonić -patrz foto.



miasto: Toruń
dołączył: 2011-06-28
dodano: 2013-08-05 11:48 tytuł: Prasówka
Gdyby zakazu jazdy w tym miejscu nie było, niektórzy kierowcy (podkreślam: niektórzy) omijaliby korek nie Nieszawską, a właśnie wałem. A rowerom nie ma co jazdy tamtędy zakazywać, ile to razy na Dybosia się tamtędy jechało rowerem. Zresztą, na remontowanej Nieszawskiej ma powstać ścieżka rowerowa, która da wybór: czy to jazy wałem, czy Nieszawską rowerem, choć przyznam, że osobiście wolę jednak jechać po wale w tym miejscu.

edit. Swoją drogą, bardziej martwiłbym się ścieżką między wałem, a Nieszawską.
wypowiedź edytowano: 2013-08-05 11:49:45 przez: benio101
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2013-08-05 20:26 tytuł: Prasówka
Ciąg dalszy informacji o drogach rowerowych na wałach.
http://torun.gaze...ly__Zobacz_komu.html
Dodaj odpowiedź »  |  Nowy temat »
«12345»
     do góry »
Inne tematy z tego działu:
  Temat Założony Ostatnia wypowiedź
Malowanie roweru2023-08-16 14:57 krystian2024-03-26 11:30 tylkomy
Bezpieczeństwo ruchu - BRD2008-01-04 19:24 stefanolszewski2024-03-10 18:17 samolot
Prasówka2011-02-14 21:48 pietruch2023-07-26 18:22 trurl
Cykliści - jak to drzewiej bywało2015-01-12 08:21 grzegg2023-04-18 11:07 julo
Jak działa rower?2023-03-30 00:46 benio1012023-03-30 16:33 samolot
Mobilny serwis rowerowy2023-01-28 13:38 matijot2023-01-29 14:04 jarass
KARTA ROWEROWA2011-05-31 11:12 julo2022-07-04 12:03 pizzamen
rowerowe motywy2012-03-13 14:09 julo2022-03-13 16:36 julo
Rozmowki samochodowo-rowerowe2010-07-21 08:25 macias2020-06-17 21:55 pietruch
Piaskowanie i malowanie2020-05-11 16:21 daisy992020-05-11 16:44 julo

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook