Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 16 sierpnia 2022
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Aktualności

2022-06-01 Czerwcowe terminy wydarzeń w ramach projektu Kocham Toruń - wybieram rower!

Zapraszamy do udziału w rowerowych wydarzeniach, które zaplanowaliśmy na czerwiec i początek lipca w ramach projektu „Kocham Toruń – wybieram rower! Jeśli masz ochotę wziąć udział w wycieczce rowerowej, odwiedzić nas w biurze, spotkać się w plenerze lub po prostu wziąć udział w Rowerowej Masie Krytycznej to koniecznie zapoznaj się z rozpiską rowerowych wydarzeń przygotowanych przez nasze stowarzyszenie.

Edukacyjna Wycieczka Rowerowa

11 czerwca (sobota) godz. 11:00

Zbiórka w biurze stowarzyszenia przy ul. Konopnickiej 22

Na wycieczki zapraszamy wszystkie osoby, które chcą lepiej poznać toruńską infrastrukturę rowerową, porozmawiać o konkretnych rozwiązaniach drogowych lub po prostu zwiedzić mniej znane rejony Torunia i okolic. Do udziału w wycieczkach zapraszamy też osoby, które chciałyby dowiedzieć się na co zwracać uwagę w poruszaniu się rowerem po mieście, aby zawsze bezpiecznie dojechać do celu.

Trasa każdej wycieczki będzie ustalana na początku wraz z uczestniczkami i uczestnikami. Czas trwania to około dwie godziny. Prosimy osoby chętne do udziału o wysłanie do nas wiadomości na maila: stow@rowerowytorun.com.pl z informacją o terminie wycieczki, w której chcą wziąć udział.

Rowerowe Biuro Pierwszej Pomocy

22 czerwca (środa) godz. 18:00

29 czerwca (środa) godz. 18:00

Spotkania odbędą się w biurze stowarzyszenia przy ul. Konopnickiej 22.

Spotkania mają otwarty charakter. Możesz do nas przyjść jeśli chcesz porozmawiać z nami na jakiś rowerowy temat. Masz pomysł na pro rowerowe działanie, chcesz zgłosić jakiś problem związany z infrastrukturą rowerową, potrzebujesz pomocy przy napisaniu pisma? Jeśli tak to zapraszamy do naszego biura. Chętnie się z Tobą spotkamy i postaramy się pomóc.

Rowerowe Warsztaty Plenerowe - Barbarka

25 czerwca (sobota) godz. 16:00 - 18:00

26 czerwca (niedziela) godz. 11:00 – 13:00

W ostatni czerwcowy weekend będziemy na Was czekać na toruńskiej Barbarce, gdzieś na Dolnej Polanie. W naszym mini plenerowym warsztacie będziecie mogli zasięgnąć technicznych porad, które zwiększą komfort rowerowej jazdy. Niestety dość często zauważamy, że Wasze koła są niedopompowane, łańcuchy nienasmarowane, a siodełka ustawione zbyt nisko. Postaramy się Wam pomóc w tych drobnych usterkach. Podpowiemy Wam także dokąd można wybrać się w rekreacyjną wycieczkę rowerową w okolicach Torunia i gdzie w najbliższym czasie powstaną nowe trasy rowerowe.

Wakacyjna Rowerowa Masa Krytyczna 

2 lipca (sobota) godz. 17:00, start: Rynek Nowomiejski

Tradycyjnie na początku wakacji odbędzie się Wakacyjna Rowerowa Masa Krytyczna. Zapraszamy na nią wszystkie osoby, które chcą aby Toruń stał się miastem przyjaznym rowerzystom, a istniejąca oraz nowo powstająca infrastruktura rowerowa była komfortowa, bezpieczna i spójna. Tak aby dojazd rowerem do pracy czy szkoły był wygodny i szybki, a wybór roweru jako środka transportu po mieście oczywisty. Pokażmy władzom naszego miasta, że zależy nam na tym aby bezpiecznie poruszać się rowerami i że chcemy być traktowani jak pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego! Wakacje to także świetny czas na krótkie bądź dlugie wycieczki rowerowe. Niech Masa będzie świetnym rozpoczęciem sezonu urlopowego.

Trasa przejazdu liczyć będzie kilkanaście kilometrów, a tempo dostosowane będzie do wszystkich uczestników, tak aby zarówno starsi jak i młodsi nie mieli problemu z pokonaniem tego dystansu. Przejazd zakończymy na toruńskiej Barbarce, gdzie dla uczestników przygotujemy konkursy z nagrodami.

Więcej szczegółów niebawem, ale już teraz rezerwujcie czas na udział w Wakacyjnej Rowerowej Masie Krytycznej!

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące poszczególnych wydarzeń, pisz do nas na maila: stow@rowerowytorun.com.pl lub poprzez formularz kontaktowy. Odpowiadamy zawsze, ale nie zawsze od razu. Jeśli nie pasują Ci terminy czerwcowych wydarzeń – nie martw się, w wakacje również planujemy rowerowe akcje!


Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.wyedytowano: 2022-06-16 11:40
aktywne od dnia: 2022-06-01 19:16
drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
kod z obrazka*
Ankieta
Jak oceniasz rok 2021 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2022-02-23 22:09

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook