Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest środa 29 czerwca 2022
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna - sobota 26 marca 2022 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału we Wiosennej Rowerowej Masie Krytycznej! Sobota 26 marca, zaczynamy o godzinie 16:00 na Rynku Nowomiejskim.

Wiosennym rowerowym przejazdem przez miasto otwieramy tzw. "sezon rowerowy"*. Już najwyższy czas wyciągnąć rower z piwnicy czy balkonu i ponownie zacząć przemieszczać się nim na co dzień. Rower to przecież świetny, ekologiczny środek transportu i rekreacji, który wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie i pozwala zaoszczędzić pieniądze.
Wiosenna Masa przejedzie przez oba toruńskie mosty, nasz przejazd zakończymy pod pomnikiem Kopernika na Rynku Staromiejskim, po przejechaniu około 15 kilometrów. Z trasą możecie zapoznać się pod linkiem>>.


Będziemy przejeżdżać przez most im. Piłsudskiego na którym, w ramach przebudowy, wykonano obustronne drogi rowerowe i chodniki. Bardzo nas to cieszy, gdyż dzięki temu znacznie zwiększył się komfort i bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów korzystających z tej przeprawy.

Cały czas czekamy na poprawę warunków do poruszania się rowerem w obrębie sąsiedniego Placu Armii Krajowej, szczególnie pod wiaduktem kolejowym, pod którym także będziemy przejeżdżać. Trzeba pójść za ciosem i zlikwidować w końcu to tzw. „wąskie gardło” i pomyśleć o polepszeniu warunków do jazdy rowerem wzdłuż ul. Poznańskiej. Apelujemy do władz Torunia, aby ten ważny problem dotyczący rowerowego skomunikowania lewo i prawobrzeżnej części Torunia został rozwiązany w najbliższej przyszłości.

WAŻNE!

Przy okazji Masy chcemy wesprzeć uchodźczynie i uchodźców przybywających do Polski z Ukrainy. Przed i po przejeździe będzie możliwość przekazania datku do puszki Fundacji Emic, która od wielu lat działa na rzecz uchodźców i migrantów. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystują w niesieniu pomocy osobom, które z powodu wojny w Ukrainie znalazły się w potrzebie. Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie. Bądźmy solidarni z Ukrainą! Jeśli chcecie zaakcentować swoje poparcie dla naszych sąsiadów, zachęcamy do założenia niebiesko-żółtych elementów stroju.

Przejazd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Masy, która odbywa się jako zgromadzenie publiczne LINK>>.

Do zobaczenia w sobotę 26 marca na Wiosennej Rowerowej Masie Krytycznej!

*Sezon rowerowy według nas trwa cały rok :)


Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.


 wyedytowano: 2022-03-27 13:33
aktywne od dnia: 2022-03-20 19:21
drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
kod z obrazka*
Ankieta
Jak oceniasz rok 2021 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2022-02-23 22:09

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook