Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 02 czerwca 2020
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Aktualności

2014-03-22 Po Wiosennej jubileuszowej Rowerowej Masie Krytycznej!

22 marca 2014 przez Toruń przejechała Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna w której wzięło udział około 670 rowerzystek i rowerzystów! Dziękujemy wszystkim za obecność. Tradycyjnie promowaliśmy rower jako świetny środek miejskiego transportu. Po raz pierwszy odwiedziliśmy lewobrzeżną część Torunia i skorzystaliśmy z obu toruńskich mostów drogowych. Do zobaczenia na kolejnej, tym razem Eleganckiej Masie w sobotę 26 kwietnia.

Masa tradycyjnie rozpoczęła się na Rynku Nowomiejskim, skąd kilkanaście minut po godzinie 15:00 wyruszaliśmy w prawie 17 kilometrową trasę. Przejechaliśmy m.in. ulicą Antczaka, Skłodowskiej-Curie, mostem gen. Zawackiej, Łódzką, Hallera, Poznańską i mostem im. Piłsudskiego. Na Rynku Staromiejskim zakończyliśmy przejazd wznosząc rowery w górę. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Stawek, Rudaku i Podgórza są zadowoleni, że w końcu Masa odwiedziła tą część miasta i wybaczą nam drobne utrudnienia w ruchu które nastąpiły podczas przejazdu i chwilę po. Przejazdowi towarzyszyła muzyka prezentowana z żółej rikszy i stowarzyszeniowej przyczepki.

W Masie wzięli udział starsi i młodsi rowerzyści oraz rowerzystki, jak zwykle można było zobaczyć wszelkiego typu rowery od poziomów i customów poprzez górale, szosowe, trekingowe do miejskich stylowych holendrów. Nie zabrakło akcesoriów do przewozu dzieci na rowerze.

W trakcie przejazdu można było aktywnie spędzić sobotnie popołudnie, spotkać znajomych i jednocześnie pokazać, że rower to odpowiedni środek do przemieszczania się po mieście. Poprzez udział w Masie pokazujemy, że jest dla kogo budować odpowiedniej jakości infrastrukturę rowerową. Cieszy więc fakt, że było nas tak wielu! Mamy nadzieję, że przy następnych przejazdach frekwencja będzie równie wysoka.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Wiosennej Masy, które znajdują się na stronie sRT LINK>> a także pozostałych galerii, do których odnośniki możecie znaleźć także w komentarzach pod artykułem. Filmik z przejazdu ulicą Armii Ludowej znajduje się TUTAJ>>.

most drogowy w toruniu

Wiosenna Masa była 50 przejazdem organizowanym prze nasze stowarzyszenie, pierwszą Masę zorganizowaliśmy w marcu 2007 roku. Jak ten czas szybko mija...

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za czynne uczestnictwo we Wiosennej Masie a szczególnie gościom spoza Torunia, ekipie z Bydgoszczy, Ciechocinka i innych miast i miasteczek. Dziękujemy policji, straży miejskiej i Grupie Ratownictwa Medycznego PCK Toruń za zabezpieczanie trasy przejazdu.

Do zobaczenia w sobotę 26 kwietnia na Eleganckiej Rowerowej Masie Krytycznej! Już dziś zarezerwujcie czas i powiadomcie o tym wydarzeniu znajomych i rodzinę. Szykujcie szykowne i gustowne ubrania!

Działania współfinansowane przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.wyedytowano: 2015-02-10 18:41
aktywne od dnia: 2014-03-22 18:28
drukuj  
Komentarze użytkowników (31)
«12 
Gość Niedzielny, 2014-03-24 21:39:50
Jeżdżę w Masie już od jakiegoś czasu i w zasadzie chyba nigdy nie przeczytałem lub nie usłyszałem dlaczego opublikowanie LISTY piosenek dajmy na to w wątku na forum jest jakimś problemem.
asiao-o, 2014-03-25 12:00:48
Opublikowanie listy nie jest problemem, ale nie publikujemy jej dlatego, że muzyka na masie ma być niespodzianką. Każdy może posłuchać muzyki jak przyjedzie na masę  :)
Gość Niedzielny, 2014-03-25 13:36:12
Ale mi zawsze chodziło o playlisty z poprzednich Mas a nie o utwory, które będą na następnej.
pawel, 2014-03-25 20:49:38
wiadomo, ze chodzi o playlisty z poprzednich przejazdów  :)

nie gramy dużo kawałków, często się powtarzają na masach więc m.in dlatego nie podajemy co było grane aby nie uprzedzać co może być grane na następnej  :P
Gość Niedzielny, 2014-03-25 23:44:29
No właśnie nie wiem czy wiadomo  ... Owszem - to prawda - kawałki się powtarzają ale zawsze chyba jest coś nowego ergo - przydałoby się coś nowego na każdej kolejnej Masie ale w większej ilości imho. Jakikolwiek większy powiem świeżości. Z chęcią mogę podesłać jakieś propozycje. A po drugie - nadal nie pomagacie z takim podejściem ludziom pragnącym odszukać dane kawałki. Myślę że opublikowanie playlisty PO Masie zawsze nie jest mega wyzwaniem. Poza tym jeśli ktoś przyjeżdża na Masę tylko dla muzyki to chyba lepiej żeby nie przyjeżdżał wcale.
Gość Niedzielny, 2014-03-25 23:54:24
A teraz chciałbym się wypowiedzieć stricte o tej edycji.  :) Na Masę przyjeżdżam od około 2 lat tak mniej więcej. Nie byłem na wszystkich edycjach ale staram się wpadać w miarę możliwości. Ta edycja cóż - bardzo podobała mi się. W skali szkolnej to taka 4+/6. Trzeba przede wszystkim pochwalić ludzi za naprawdę niezłą frekwencję - chyba tylko letnie i świetlne Masy były zbliżone ilościowo. Poza tym - bardzo udana trasa - zaliczajmy częściej most(y) jakkolwiek to brzmi!  :P Trasa fajna pomijając fakt że parę razy było dosyć ciasno ( zwężenie na trasie? za dużo ludzi w jednym miejscu naraz? ). Widziałem mały wypadek ( zczepienie się z rikszą muzyczną ) i bodaj dwa upadki - jeden to jakiś dzieciak a drugi to starsza Pani ale nie pomnę gdzie to było. Obyło się chyba bez ofiar.  :) Całe szczęście Masowicze byli gotowi nieść pomoc.  ;) Poza tym nie zauważyłem niczego nagannego, zabezpieczenie od organizatorów jak i policyjne sprawowało się raczej dobrze. Przy okazji chciałbym pozdrowić jakiegoś kierowcę który bodajże przy końcu zjazdu z nowego mostu mijając nas grzecznie nam 'titnął' i pokazał w szybie V-ictorię.  ;) A także uroczą czarnowłosą rowerzystkę z biało-srebrnego bodajże rowerku, która prawie się wywaliła w okolicy Starówki.  ;) Masz ładny uśmiech.  :) Masa na plus - czekam na elegancką.
«12 
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2019 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2020-02-09 11:17

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook