Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest czwartek 18 kwietnia 2024
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń
Forum dyskusyjne
Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem (49)
Share |
«12 
AutorTreść wypowiedzi
dołączył: 2012-10-22
dodano: 2012-10-22 09:33 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
Fajnie uzbrojone te foteliki :)
Ja tam z tyłu mam dwie lampki, jedną solidną świecącą na stałe ( widoczna dobrze nawet z ok. 400m i do tego migające 3-diodowe maleństwo, a z przodu latarka z 3 trybami działania w uchwycie na kierownice, z jedną ale mocną diodą - spokojnie mogę jechać na całkowicie ciemnych drogach. W ubiegłym roku zamiast latarki na kierownicy jeździłem z czołówką. Natomiast tego ku...stwa zwanego kamizelkami odblaskowymi się nie tykam. Kamizelki i polityka namawiania na nie to już przegięcie - zacznijmy też wymagać czegoś od kierowców. Nie będę nosił jakiegoś pieprzonego plastiku i pocił się pod nim.
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2012-10-22 13:56 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
Wczoraj wieczorem przed moim własnym domem jakiś kretyn "cichociemny" wyskoczył zza zakrętu kompletnie niewidoczny i niemal rozjechał moje dzieciaki. Żadnego światła, ubrany na czarno, do tego nie miał hamulców - skrobał butem po chodniku, żeby przyhamować. Pytanie do wszystkich: co zrobić z ludźmi, którzy mając światła przy rowerze nie włączają ich, gdy szaro lub ciemno?
sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2012-10-23 00:35 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem

Wczoraj wieczorem przed moim własnym domem jakiś kretyn "cichociemny" wyskoczył zza zakrętu kompletnie niewidoczny i niemal rozjechał moje dzieciaki. Żadnego światła, ubrany na czarno, do tego nie miał hamulców - skrobał butem po chodniku, żeby przyhamować. Pytanie do wszystkich: co zrobić z ludźmi, którzy mając światła przy rowerze nie włączają ich, gdy szaro lub ciemno?


strzelać... bez ostrzeżenia.

Co zrobisz - nic nie zrobisz. Łudzić się tylko, że debil wpadnie pod koła czegoś większego od siebie.
Julo - to jest patologia, dzieciaki z patologicznych rodzin. Takich albo wyedukować, resocjalizować albo na Kołymę... ja nie widzę innego wyjścia.
wypowiedź edytowano: 2012-10-23 00:44:51 przez: sonienko
asiao-o
dołączył: 2007-01-09
dodano: 2012-10-23 09:23 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
hej, hej panowie - julo i sonienko - wyluzujcie, bo się niepotrzebnie nakręcacie.
tyle piszecie, zwłaszcza julo o zachowaniu kultury na drodze, a w internecie to już co zapominacie o tym? Tak mi tylko z Waszych postów lata przed oczami - debil, kretyn, patologia. No sory, to że ktoś nie ma światełek przy rowerze nie oznacza że jest patologią.

Nie wiem też julo skąd u Ciebie non stop jakieś dramatyczne akcje z rozjeżdżaniem dzieci, Ciebie itp, mam wrażenie jakbyśmy mieszkali w innym mieście.

sonienko - a Ty w ogóle czytałeś co napisałeś, bo Twój post jest napisany w takim stylu, że bałabym się Ciebie spotkać na ulicy jadąc bez światełek na rowerze.

Więc proszę - piszcie na temat, nie 100 razy to samo, nie nadużywajcie niegrzecznych epitetów, nie róbcie z forum śmietnika - wyobraźcie sobie, że ktoś to jeszcze oprócz Was czyta, tymczasem robicie z siebie internetowych troli, byle napisać - tylko nie zawsze wiadomo o co chodzi.
:)
dołączył: 2012-04-29
dodano: 2012-10-26 13:43 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
Nie z Torunia i nie rower - ale przykład wymowny:

ravix
miasto: Włocławek
dołączył: 2011-05-05
dodano: 2012-10-26 13:50 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
Tomcat - mogłeś ostrzec, bym ściszył głośniki, bo prawie zawału dostałem w momencie uderzenia. Masz rację, bardzo wymowny filmik.
sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2012-11-11 23:09 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem

Tomcat - mogłeś ostrzec, bym ściszył głośniki, bo prawie zawału dostałem w momencie uderzenia. Masz rację, bardzo wymowny filmik.


łooo.. podniosło mi ciśnienie to walnięcie...
Materiał powinien być wyświetlany w TV, a nazwiska sprawców podawane do wiadomości publicznej.

Mózg odłączony od reszty - szkoda, ze cierpią na tym inni.
przemek44222
dołączył: 2012-03-24
dodano: 2012-11-14 17:46 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
witam ...

kilka razy w tygodniu jade do pracy w kierunku skrzyzowania Polnej z Chelminska a wyjezdzam z Bielaw przed 6:00. Cala moja trasa to DR na Olsztynskiej, Curie-Sklodowskiej, Rowninnej i Polnej do Grudziadzkiej. Jadac dzis rano postanowilem policzyc mijajacych mnie rowerzystow i przyjzec sie stanu ich oswietlenia wynik jest oszalamiajacy:
21 rowerzystow jadacych po DR z naprzeciwka z czego 9 rowerzystow bez zadnego oswietlenia ani odblaskowego ubioru. Jeden nawet to chyba jakis samobojca bez swiatel i z lapami w kieszeni !!!

pozdr ...

P.s. mam nadzieje ze wkoncu policja weznie sie za takich wariatow jak jeden z drugim zaplaci mandacik conajmniej po 50zl to zaraz poleci i kupi chociaz jakies zwykle lampki do chinczykow za 10zl ...
sonienko
miasto: Toruń - Starogard Gd / Młynki
dołączył: 2011-03-11
dodano: 2012-11-15 00:23 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem

witam ...

kilka razy w tygodniu jade do pracy w kierunku skrzyzowania Polnej z Chelminska a wyjezdzam z Bielaw przed 6:00. Cala moja trasa to DR na Olsztynskiej, Curie-Sklodowskiej, Rowninnej i Polnej do Grudziadzkiej. Jadac dzis rano postanowilem policzyc mijajacych mnie rowerzystow i przyjzec sie stanu ich oswietlenia wynik jest oszalamiajacy:
21 rowerzystow jadacych po DR z naprzeciwka z czego 9 rowerzystow bez zadnego oswietlenia ani odblaskowego ubioru. Jeden nawet to chyba jakis samobojca bez swiatel i z lapami w kieszeni !!!

pozdr ...

P.s. mam nadzieje ze wkoncu policja weznie sie za takich wariatow jak jeden z drugim zaplaci mandacik conajmniej po 50zl to zaraz poleci i kupi chociaz jakies zwykle lampki do chinczykow za 10zl ...


albo przesiądze się w MZK, bo będzie musiał zastawić rower.
Dla niego to i lepiej - bo nikt go nie rozjedzie, ale pusto w głowie będzie miał nadal. Nosz ta zła policja znowu.

Nie ulega jednak wątpliwości, że to delikatny temat.
dołączył: 2012-10-01
dodano: 2014-11-02 22:33 tytuł: Swiatła
Dni są coraz krótrze i coraz częściej obserwuje , że cyklisci zapominają o obowiazku używania świateł.Jeżdżąc często wieczorami spotykam rowery widma wyłaniajace sie z ciemnosci. A P E L rowerzyści uzywajcie lampek i zadbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych.
wypowiedź edytowano: 2014-11-02 22:34:32 przez: adam1232
arek
dołączył: 2012-09-15
dodano: 2014-11-03 22:35 tytuł: Swiatła

Dni są coraz krótrze i coraz częściej obserwuje , że cyklisci zapominają o obowiazku używania świateł.Jeżdżąc często wieczorami spotykam rowery widma wyłaniajace sie z ciemnosci. A P E L rowerzyści uzywajcie lampek i zadbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych.

a najlepsze jest to ze ubiorą sie w ciemne ciuchy jeszcze, nawet zadnego odblasku nie założą, najważniejsze ze oni widzą, tylko nie zdają sobie sprawy ze ktoś ich moze nie widziec
dołączył: 2015-05-03
dodano: 2015-06-26 20:21 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
Nieoświetlonych rowerzystów niestety jeździ po naszych drogach od groma... A tak niewiele kosztuje żarówka do rowerowej lampy. A jak już się komuś ciężko jedzie z dynamo to można zainwestować w taki gadżet jak rękawice z wbudowanymi światełkami - można sobie o nich poczytać na <spam>
wypowiedź edytowano: 2015-10-23 22:58:15 przez: pawel
dołączył: 2015-07-02
dodano: 2015-07-02 10:13 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
Ten problem bierze się z tą i bez świateł to są rowerzyści "niedzielni". Wskakują na rower raz na jakiś czas i najważniejsze dla nich jest tylko to czy da się nim jechać, a jak wygląda i jaki jest jego stan techniczny to już drugorzędna kwestia.
dołączył: 2015-08-08
dodano: 2015-08-08 22:28 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
Dywagujecie tu o nie oświetlonych rowerzystach, a nikt nie pisze o całej reszcie oszołomów którzy kupili sobie lampki ledowe. Nie pomyślą o tym , że trzeba takie oświetlenie odpowiednio ustawić tak by nie oślepiać jadących z przeciwka. Ręce i nogi opadają. Wychodzi polskie zaprzaństwo i dziadostwo. Kompletny brak myślenia. Ręce i nogi opadają. Tylko patrzeć jak jeden z drugim zęby powybijają ( w najlepszym wypadku) bo się nawzajem oślepiają. Może to i dobrze , w końcu to naturalna selekcja. Może by tak naszych dzielnych municypali zainteresować tym tematem i walić mandaty ile wlezie.
wypowiedź edytowano: 2015-08-08 22:29:49 przez: wcpiker
trurl
miasto: Toruń
dołączył: 2010-12-29
dodano: 2015-08-09 08:46 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem

Dywagujecie tu o nie oświetlonych rowerzystach, a nikt nie pisze o całej reszcie oszołomów którzy kupili sobie lampki ledowe...

WC, jak liczna jest Twoim zdaniem ta "cała reszta oszołomów, która kupiła sobie lampki ledowe i oślepia się nawzajem", oraz na ile Twoim zdaniem ten problem jest dotkliwy latem? Faktycznie, niektóre lampki są bardzo mocne i ich użytkownicy powinni zadbać o to, aby nie oślepiać innych, jednak bardzo rzadko takie lampki widuję, jest też pewien problem techniczny - otóż nie ma gdzie i jak tego faktu oślepiania sobie sprawdzić, trzeba taką ewentualną "diagnostykę" (badanie, że lampka oślepia) robić na własne wyczucie, bo tylko w ekstremalnych przypadkach sprawa jest oczywista. Nie bardzo widzę, gdzie i jak licznie te mandaty miałyby być wystawiane.

Sam mam lampkę, która w moim odczuciu daje słaby snop światła - na tyle słaby, że jako oświetlenie nawierzchni sprawdza się wyłącznie ciemną nocą na nieoświetlonej drodze, niemniej z pewnością dzięki niej jestem dobrze widoczny w porze wieczorowo-nocnej. Nie wiem i nie wiem jak sprawdzić, czy taka lampka - jeśli byłaby ustawiona na wprost - oślepia czy nie. Nie wiem, czy w jasny dzień mogę ją ustawiać "na wprost", aby być lepiej zauważanym przez nieostrożnych lub nieznających przepisów ruchu drogowego (a mam do takich "szczęście") kierowców?
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2015-08-09 12:10 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
Wolę świecącego w oczy "ledowca" niż "cichociemnego" wyłaniającego się z ciemności "na czołówkę". Że ludzie są bezmyślni...no cóż, nie tylko w kwestii oświetlenia. Wystarczy pochylić lampkę nieco w dół i po kłopocie, no ale trzeba przez sekundę pomyśleć. Nie mogę dojść do tego, dlaczego niektórzy mają lampki skierowane w górę. Czy to światła dla pilotów? Będą przyjmować zrzut, czy co? Inni jadą po ciemku, mimo że mają dobre lampy. Dlaczego? Tego nikt nie wie.
dołączył: 2015-08-08
dodano: 2015-08-09 14:59 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
"Wystarczy pochylić lampkę nieco w dół i po kłopocie" święte słowa Julo. Tylko , że myślenie boli, niektórych to przerasta, brak wyobraźni. Zresztą z takim zachowaniem można się spotkać na każdym kroku i w każdej dziedzinie życia. Takie bezmózgie mamy społeczeństwo nie szanujące nikogo i niczego.
dr_koks
miasto: trouń
dołączył: 2011-06-02
dodano: 2015-08-10 10:22 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem
Problem w tym, że wysoka osoba jadąca na holendrze ma oczy na wysokości ok 170-180 cm od ziemi, a ktoś jadący na rowerze poziomym na poziomie 100 cm.(tak samo kierowcy, np ciężarówki i sportowego auta mają dużą różnicę) nie da się tak ustawić świateł, by spełniały swoją rolę i każdy był nieoślepiony.
Ja sam celowo ustawiam światła tak, żeby mieć jak największą szansę bycia zauważonym przez kierujących samochodami.
Ten sam problem dotyczy samochodów: http://tvnwarszaw...-badanie,108367.html
wypowiedź edytowano: 2015-08-10 10:24:25 przez: dr_koks
dołączył: 2016-06-03
dodano: 2018-04-18 00:50 tytuł: Nieoświetleni rowerzyści - zmora toruńskich ulic wieczorem

1 czerwona dioda LED na tyłku i tak samo na przedzie.


Obok zdumiewającego faktu niekorzystania z oświetlenia już zainstalowanego na rowerze, to właśnie widzę ostatnio coraz częściej, i to nie w postaci założonych ad hoc jednodiodowych lampek. Zastanawia przy tym brak refleksji takiego rowerzysty, że napotkane pojazdy - nie tylko rowery, ale też samochody, autobusy czy tramwaje - mają oświetlenie skonfigurowane jakoś dziwnie inaczej.
Dodaj odpowiedź »  |  Nowy temat »
«12 
     do góry »
Inne tematy z tego działu:
  Temat Założony Ostatnia wypowiedź
Malowanie roweru2023-08-16 14:57 krystian2024-03-26 11:30 tylkomy
Bezpieczeństwo ruchu - BRD2008-01-04 19:24 stefanolszewski2024-03-10 18:17 samolot
Prasówka2011-02-14 21:48 pietruch2023-07-26 18:22 trurl
Cykliści - jak to drzewiej bywało2015-01-12 08:21 grzegg2023-04-18 11:07 julo
Jak działa rower?2023-03-30 00:46 benio1012023-03-30 16:33 samolot
Mobilny serwis rowerowy2023-01-28 13:38 matijot2023-01-29 14:04 jarass
KARTA ROWEROWA2011-05-31 11:12 julo2022-07-04 12:03 pizzamen
rowerowe motywy2012-03-13 14:09 julo2022-03-13 16:36 julo
Rozmowki samochodowo-rowerowe2010-07-21 08:25 macias2020-06-17 21:55 pietruch
Piaskowanie i malowanie2020-05-11 16:21 daisy992020-05-11 16:44 julo

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook