Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 16 kwietnia 2024
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń
Forum dyskusyjne
Rowerowe interwencje w MZD (11)
Share |
AutorTreść wypowiedzi
dołączył: 2012-05-31
dodano: 2012-07-11 22:24 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD
Kilka tygodni temu wysłałem pismo do Dyrektora MZD, któremu podlega Kierownik Działu Utrzymania Ulic. Zresztą był to jedyny adres korespondencyjny jaki znalazłem. ;p

Pismo dotyczyło przywrócenia skrajni pionowej na DR wzdłuż Konstytucji 3 Maja. Chodziło o pas zieleni pomiędzy ulicą, a DR oraz chodnikiem... czyli w pasie drogowym, tak? Dziś dostałem odpowiedź, z informacją, że moje pismo zostało przekazane do Wydziału Środowiska i Zieleni UMT. O ile wcale nie dziwi mnie fakt przekazania - KPA wymaga od urzędnika przesłania pisma do odpowiedniej osoby, jeśli uważa, że adresat jest zły o tyle dziwi mnie cel... czyżby WŚiZ UMT musiał opiniować wycinanie krzaczorów przerastających na DR oraz gałązek z drzew rosnących pomiędzy pasem dla aut, a DR?

Druga sprawa: jak się ma EPUAP do MZD naszego? Swojego profilu nie mają, ma za to UMT. Teoretycznie mają obowiązek przesłać pismo z wydziału do wydziału - kodeks postępowania administracyjnego(MZD podlega Prezydentowi Torunia). Odpowiedź skierują przez EPUAP czy może tradycyjną pocztą? Pytam bo nie chce mi się jeździć specjalnie do siedziby MZD, a Poczty Polskiej dorabiać nie chcę(znaczki).

Trzecia: w idealnym świecie powinno być tak: coś zgłaszam, coś poprawiają. Bez bawienia się w pisma, znaczki, czekania miesiąc na odpowiedź i miesiąc na realizację. Ktoś miał styczność z serwisem naprawmyto? Jest nadal wspierany/odwiedzany przez magistrat? Może ktoś korzystał lub ma jakieś informacje nt. skuteczności drobnych interwencji obywatelskich za pośrednictwem w/w strony?
wypowiedź edytowano: 2012-07-11 22:24:20 przez: marcin34
miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2012-07-11 23:15 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD
do marcin 24: "trzecia..." Mi też się tak zdawało. Poniżej zdjęcie wysłane do MZD 26 czerwca..... Malunek z 24.06 - "mają poprawić"......



miasto: Toruń
dołączył: 2007-02-20
dodano: 2012-07-11 23:21 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD
A tu zdjęcie z 10 czerwca wieczorem. Minęły dwa tygodnie. Ale to nic. O znaki poziome na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z Sz. Chełmińską nie można się doprosić od czerwca 2010.



bahco
dołączył: 2012-04-03
dodano: 2012-07-12 10:03 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD
Witam
Używałem portalu "naprawmyto.pl" - zgłoszenie dziury w DR z kostki brukowej przy ul Olsztyńskiej; po około 2 m-cach została załatana. Zakładam optymistycznie, że to po mojej interwencji - dziura istniała tam już dobre 2 lata.

Pozdrawiam i zachęcam do korzystania z wszelkich możliwych form nacisku na "naszych reprezentantów"! :D
dołączył: 2012-07-18
dodano: 2012-07-18 12:16 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD
Serwis http://torun.naprawmyto.pl działa od lutego br. i jak do tej pory kategorii drogi i ścieżki rowerowe zarejestrowaliśmy tylko 10 zgłoszeń od użytkowników.

Te poniżej zostały naprawione:
http://torun.naprawmyto.pl/a/471/
http://torun.naprawmyto.pl/a/351/

Możliwe, że pozostałe usterki też zostały usunięte. Jednak niestety nie zawsze otrzymujemy informację zwrotną od urzędników. Dlatego cała siła w użytkownikach! Zatem do dzieła!

Co do udziału magistratu.
Urząd Miasta Torunia jest Partnerem serwisu. Każdy zgłoszona sprawa trafia do urzędniczych skrzynek emailowych. Nie ma obaw, że czegoś nie zauważą.
Poza tym mamy głosy z urzędu, że wielu pracowników systematycznie odwiedza stronę.

Mamy teraz 444 zgłoszonych raportów w różnych kategoriach, w tym 147, co pod względem skuteczności jeszcze kilka tygodni temu dawało nam drugie miejsce w Polsce.

Z niecierpliwością czekamy na nowych użytkowników serwisu i kolejne obywatelskie interwencje:)) dotyczące ścieżek i dróg rowerowych i nie tylko

O naprawionych usterkach informujemy na bieżąco na Facebooku.Zapraszamy do polubienia.
http://www.facebo...naprawmytorun?ref=hl

Dorota Michalska
Pracownia Zrównoważonego Rozwoju
dołączył: 2012-05-31
dodano: 2012-07-18 14:30 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD
Spróbujemy jeszcze raz, za pierwszym razem wpisy pomimo "zgłoszenie wysłano" nie zapisywały się(równo tydzień temu, wieczór).

Cały czas szukam rozwiązania najszybszego i wymagającego od nas jak najmniej. Bez latania po urzędach, bez kupowania ryzy papieru i tonerów do drukarek, bez kartonu znaczków pocztowych... Skoro jest coś takiego jak Dział Utrzymania Ulic w MZD czy Wydział Środowiska i Zieleni UMT to powinni pewne sprawy załatwiać okresowo i kompleksowo, a nie jak się ktoś upomina bo dostał z liścia na DDR.


Na pewno w najbliższych dniach pojawi się na stronie projektu nieco spostrzeżeń dotyczących DDR, chodników.


Na pewno mobilizuje przypadek zgłoszenia 471. Sam tamtędy jeżdżę, łagodny zjazd z obu stron, można przycisnąć rower, ale... widoczność była zerowa. Teraz przynajmniej rowerzysta - będący wyżej - zauważy nadjeżdżający samochód. Zgłoszono 19-06, komentarz dodano 22-06. 3 dni... oby wszędzie było tak pięknie. ;)

Edit: przygoda z naprawmyto raczej się szybko skończyła - 1 wpis zapisało, resztę odrzuca mimo komunikatu "zgłoszenie zostało wysłane".
Pozostaje e-mail do MZD, na który nie muszą odpowiadać lub EPUAP.
wypowiedź edytowano: 2012-07-18 14:53:07 przez: marcin34
dołączył: 2012-07-18
dodano: 2012-07-18 15:46 tytuł: naprawmyto.pl i Rowerowe interwencje w MZD

przygoda z naprawmyto raczej się szybko skończyła - 1 wpis zapisało, resztę odrzuca mimo komunikatu "zgłoszenie zostało wysłane".
Pozostaje e-mail do MZD, na który nie muszą odpowiadać lub EPUAP.


Jak pisaliśmy w mailu, już pracujemy nad rozpoznaniem i usunięciem problemu z wysyłaniem zgłoszeń. Prosimy tylko o dodatkowe informacje mogące pomoc w diagnozie sytuacji.

Prosimy nie obrażać się na NaprawmyTo i jego chwilowe dysfunkcji - to projekt zupełnie nowy w polskiej rzeczywistości i stworzony od podstaw. Dlatego tez zdarzają się i problemy techniczne- wszystkie jednak staramy się rozwiązywać na bieżąco lub znajdować rozwiązania alternatywne.
Wiedząc ze pilotażowa wersja serwisu ma wiele ułomności technologicznych zdecydowaliśmy się na zbudowanie nowej- mamy nadzieję bardziej funkcjonalnej i sprawniejszej wersji. Działa ona już choćby w opolu -http://opole.naprawmyto.pl/

W Toruniu obecnie trwają prace nad przeniesieniem dość skomplikowanej bazy danych na nowa platformę- nastąpi to (mamy nadzieję) w ciągu dni.

Prosimy pamiętać. Ten serwis będzie tylko tak dobry i skuteczny jak zaangażowani będą jego użytkownicy.

Pozdrawiam
Krzysztof Ślebioda
www.torun.naprawmyto.pl
wypowiedź edytowano: 2012-07-18 15:48:03 przez: naprawmyto
dołączył: 2012-05-31
dodano: 2012-07-18 23:29 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD
Tymczasem... rzeczone pismo przerzucone z MZD do WŚiZ(będę wiedział na przyszłość, gdzie dokładnie kierować swoje prośby/skargi/opinie).
Odpowiadając na pismo z dnia 04.07.2012 r., znak MZD **** dot. prośby o zwiększenie pionowej i poziomej skrajni drogi rowerowej przebiegającej wzdłuż północnej strony ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Juliana Prejsa do ul. Kosynierów Kościuszkowskich, Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia informuje, że przedmiotowe działania zostaną podjęte do końca bieżącego tygodnia.

2012-07-16
Dyrektor
Wydziału Środowiska i Zieleni
Z odpowiedzi jak i tempa jestem zadowolony. Zobaczymy jak z wykonaniem.

Przedmiotowa DDR jest przedłużeniem w stosunku do przywołanego wcześniej zgłoszenia 471(z serwisu torun.naprawmyto.pl).
dołączył: 2012-07-18
dodano: 2012-07-24 15:21 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD
Najnowsze i szybkie wieści w sprawie ostatnio zgłoszonych alertów dotyczących dróg rowerowych od Wydziału Środowiska i Zieleni. Informacje o usunięciu lub planach usunięcia usterki w komentarzach pod alertem.
Oto lista:
http://torun.naprawmyto.pl/a/512
http://torun.naprawmyto.pl/a/511
http://torun.naprawmyto.pl/a/491
http://torun.naprawmyto.pl/a/513

Czekamy na kolejne zgłoszenia.

Pozdrawiam,
Dorota
naprawmyto@pzr.org.pl
dołączył: 2012-05-31
dodano: 2012-08-06 12:29 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD

Czekamy na kolejne zgłoszenia.
No to możecie się nie doczekać.

Jak informowałem Pana Krzysztofa z PZR, już 18 lipca miałem problemy z dodawaniem alertów i jedyną odpowiedzią jaką uzyskałem była prośba o podanie szczegółów środowiska z którego korzystam. Pan Krzysztof zasugerował także aktualizację przeglądarki, gdyż "większość błędów wynika bowiem (jak mówią nasi infrmatycy) z nieaktualnych przeglądarek".

Tegoż samego dnia(18 lipca) wysłałem drugiego e-maila ze specyfikacją środowiska, na którym testowałem serwis - odzewu brak.

Od 21 lipca, każda próba dodania alertu kończy się niepowodzeniem mimo komunikatu "zgłoszenie zostało wysłane".

23 lipca na Waszym facebooku wypatrzyłem linki do "rowerowych zgłoszeń", również w tym temacie zamieściła Pani linki do moich alertów. Ponownie podjąłem próbę nawiązania kontaktu via e-mail - odzewu brak.

Dziś mamy 6 sierpień, serwis nadal nie zapisuje moich zgłoszeń. Uwagi co do aktualności przeglądarki uznaję za bezzasadne. Serwis testowałem na przeglądarkach Mozilla Firefox(14.0.1 oraz 14b), Opera(12.00 oraz 11.51), Google Chrome(20.0.1132.57 m), Internet Explorer(8.x). W między czasie aktualizowane były: flash, air, java, silverlight. Przeglądarki działają pod kontrolą systemu Windows XP Professional(+service pack 3 wraz z comiesięcznymi aktualizacjami).


Brak reakcji na zgłoszone błędy, brak chociażby odpowiedzi, w połączeniu z faktem samoczynnego resetowania reguł prywatności(TAK, serwis upublicznia adres e-mail oraz dane personalne mimo ustawiania reguł) stawia administrację w/w serwisu niekorzystnym świetle.

Na chwilę obecną zdecydowanie odradzam korzystanie z torun.naprawmyto.pl mimo, iż notują całkiem przyzwoity czas reakcji UMT na zgłaszane usterki za ich pośrednictwem.
miasto: Toruń
dołączył: 2011-06-28
dodano: 2012-08-08 05:05 tytuł: Rowerowe interwencje w MZD
Doskonale wiem, że teksty typu "proszę zaktualizować przeglądarkę" czy "podać szczegóły dot. środowiska, w jakim błąd występuje" są uprzejmą formą odpowiedzi typu "mam to gdzieś i nie chce mi się z Tobą gadać, najlepiej daj mi spokój", których zresztą na co dzień w branży używam. Najwidoczniej administracja nie przykłada większej uwagi na działanie systemu i nie zamierzają w najbliższym czasie niczego poprawiać, w związku z tym, pomimo starań pewnych osób, system NaprawmyTo nie zdaje oczekiwanego rezultatu przez lenistwo administracji, czyt. webmasterów. I piszę to z pełną świadomością.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że wkrótce webmasterzy poprawią, co zrobili źle i system będzie funkcjonował, jak należy, bo starania pewnych jednostek lokalnych dostrzegam, w przeciwieństwie do starań "technicznych" systemu.

Póki co, polecam wysyłanie maili.
Dodaj odpowiedź »  |  Nowy temat »
     do góry »
Inne tematy z tego działu:
  Temat Założony Ostatnia wypowiedź
droga rowerowa do Chełmży2014-04-13 10:51 julo2024-03-29 15:10 samolot
Hulajnogi Bolta (czyt. śmieci), czyli zagrożenie na DDR2022-06-03 18:04 wolfwood2024-03-25 17:11 trurl
Droga rowerowa Toruń-Unisław2022-10-10 18:26 jarass2024-03-22 09:09 jarass
Objazdy i utrudnienia na toruńskich trasach rowerowych2014-12-14 22:24 pawel2024-02-02 09:00 julo
Nowe drogi rowerowe w _okolicach_ Torunia2015-09-10 21:12 pietruch2024-01-30 12:11 jarass
Zimowe jeżdżnie2010-01-13 17:41 pietruch2023-12-01 18:40 julo
Zrównoważona mobilność w Toruniu - spotkanie konsultacyjne 8 maja 20232023-04-28 20:46 andrew9252023-10-28 16:32 andrew925
Nowe drogi rowerowe w Toruniu2009-12-03 22:50 pawel2023-09-17 14:04 samolot
Stojaki i parkingi rowerowe2010-03-23 13:43 asiao-o2023-08-18 22:51 andrew925
Na co wydać 600 tysięcy złotych?2013-09-07 08:39 trurl2023-08-05 11:11 piotrg

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook