Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Prośba o korektę krawędzi krawężnika (a także krawężników) - pismo Tomasza do MZD

Miejski Zarząd Dróg
w Toruniu

DW: Rowerowy Toruń

Dzień dobry!

Proszę o korektę krawężnika przy stacji paliwowej (Shell, Szosa Lubicka 1, koło sklepu komputerowego Tryton, naprzeciw PZU). Krawężnik jest brzydko wyprofilowany, próba wjazdu na drogę rowerową w sytuacji, gdy pozostała część przejazdu rowerowego jest zajęta (z powodu pieszych, rowerzystów lub samochodów) stwarza zagrożenie.

Druga moja prośba jest bardziej ogólna i dotyczy większości przejazdów rowerowych zrobionych przed rokiem 2010 - praktycznie na wszystkich wysokość krawężników lub nalanego na chodnik asfaltu (z którego zwykle wydzielano drogę rowerową) jest wysoka, zbyt wysoka. Korzystanie z takich "podjazdów" jest nieprzyjemne, w dodatku wiezione w bagażniku produkty (np. żywnościowe) bardzo się obijają a bywa, że taki podskok stwarza niebezpieczeństwo wywrotki lub uszkodzenia koła. Zwracam uwagę, że dla kierowców samochodów tak wysokie przejazdy na drodze nie są stosowane - rower wprawdzie porusza się wolniej i ma (zazwyczaj) większe koła, ale gumy na tych kołach jest zawsze
zdecydowanie mniej, a i amortyzatory są rzadko stosowane.

Wydaje mi się, że do realizacji tego zadania wystarczyłby jeden człowiek z bezprzewodowym narzędziem, którym można by sfazować krawędzie a i ilość pracy przy jednym krawężniku nie jest bardzo duża. Jeśli jednakże tego zadania nie da rady zrealizować w tym roku, to proszę o zapisanie go do realizacji na wiosnę przyszłego roku.

Załączam zdjęcie dot. pierwszej prośby. Druga jest ogólna, a konkretne przykłady to choćby wszystkie przejazdy rowerowe wzdłuż ulicy Konstytucji 3 Maja - od przejazdu przy ul. Ślaskiego do Ligi Polskiej (włącznie).

Z poważaniem
Tomasz Truszczyński

wyedytowano: 2010-10-21 23:13
aktywne od dnia: 2010-10-21 23:06
drukuj  
Komentarze użytkowników (3)
tomasz, 2010-10-22 19:47:47
Ooo, nie planowałem tej publikacji  :) Skoro już jednak jest, to uzupełnię, że moja najlepsza z żon twierdzi, że mogłem zrobić zdjęcie bez siebie i oczywiście ma rację. Tylko moja niechęć do obrania lepszej pory na fotografię sprawiła, że mnie widać, za co przepraszam - mogłem chociaż wyciągnąć prawą rękę w prawo, wtedy urzędnicy łatwiej by zauważyli problem  :D
tomasz, 2010-12-14 11:00:52
Dostałem dziś od MZD odpowiedź tej treści: "W związku z Pana pismem dotyczącym propozycji obniżenia krawędzi krawężników na drogach rowerowych informuję, że przy obecnie realizowanych inwestycjach związanych z powstawaniem infrastruktury dla rowerzystów, zarówno będących na etapie projektowania czy wykonawstwa, zwraca się uwagę na wysokość uskoków na drodze rowerowej, aby ten nie były wyższe niż określone w stosownym Rozporządzeniu 1 cm.
Jest szansa, że w przyszłym roku w ramach bieżącego utrzymania ulic wykonana zostanie korekta kilkunastu, kilkudziesięciu krawężników na najbardziej istotnych trasach rowerowych w Toruniu"

  :o k
pietruch, 2010-12-14 16:11:19
To chyba jakoś hurtowo wysyłają  ;)
Ja również dzisiaj dostałem pozytywną odpowiedź na propozycje uzupełnienia oznakowanie na Curie Skłodowskiej  :)
http://rowerowytorun.com.pl/sklodowska-oznakowanie-sciezki-rowerowej,677,l1.html
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook