Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Na korki narzekają wszyscy - artykuł z Nowości

Na korki narzekają wszyscy

Jakoś sobie jeszcze radzimy, ale są trudności - nie kryją w toruńskim pogotowiu ratunkowym

Mieszkańcom dokuczają korki po obu stronach mostu w Toruniu. Prowadzone prace odbijają się nie tylko na kierowcach zwykłych samochodów, ale i karetek pogotowia z Podgórza i Czerniewic.

- To, co się dzieje ostatnio w Toruniu, to horror - denerwuje się Bogdan W., właściciel hondy. - Wracałem we wtorek jak zwykle około 16 z pracy do domu, czyli z centrum na Kołłątaja (pogrubienie sRT). Gigantyczny korek zaczął się już na rondzie przy placu Pokoju Toruńskiego. Zatkana była Grudziądzka, cała Podgórna i Bema.

Mężczyzna zaznacza, że zdaje sobie sprawę, że te utrudnienia związane są z robotami prowadzonymi po obu stronach mostu przed zmianą organizacji ruchu, która ma usprawnić przeprawę przez most. Czy przewidziano aż takie kłopoty? Zresztą tragicznie jest nie tylko w rejonie po którym porusza się pan Bogdan. Także w okolicach placu Teatralnego. Po lewej stronie Wisły wcale nie jest lepiej. Odczuwają to m.in. w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, która ma swoje zespoły wyjazdowe w Czerniewicach i na Podgórzu.
Reklama

- Kierowcy karetek narzekają, że są problemy z dojazdem, ale jakoś sobie radzą. Na pewno to, co się dzieje, spowalnia dojazd. A zdarza się, że karetki z Podgórza jadą za most. Bywają angażowane m.in. wtedy, gdy inne są zajęte - zaznacza Wiesław Brosdowski, wicedyrektor WSPR.

Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg przeprasza wszystkich kierowców za utrudnieniach w ruchu w okolicy dojazdu do mostu drogowego.

- Te utrudnienia są spowodowane korektą krawężników, która jest wykonywana na potrzeby wprowadzenia nowej organizacji ruchu na moście - tłumaczy.

Trudności w ruchu można napotkać przede wszystkim na odcinku Alei Jana Pawła II (między ulicą Kopernika a Ślimakiem Getyńskim - jezdnia zachodnia), na ul. Kujawskiej (wyjazd z tej ulicy w stronę mostu), przy placu AK (dla pojazdów jadących spod wiaduktu w ulicę Nieszawską).

Jak dodaje rzecznik, piesi mogą mieć kłopoty przy zejściu z mostu w okolicach przejścia dla pieszych przy Ślmaku Getyńskim. Mając na względzie liczbę pojazdów pokonujących jedyną toruńską przeprawę, MZD większość prac związanych z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu na moście zaplanował nocą. W ciągu dnia wykonuje tylko korektę krawężników. Jest to konieczne ze względów technicznych i bezpieczeństwa. Natomiast remonty cząstkowe nawierzchni mostu i placu AK, malowanie oznakowania poziomego odbywaja się nocą. Chodzi o to, by kierowcy w jak najmniejszym stopniu odczuli niedogodności. Do zmiany organizacji ruchu na moście (przejazd dwoma pasami) MZD przymierza się w nocy z soboty na niedzielę z 25 na 26 września.

WARTO WIEDZIEĆ

* WSPR ma dziewięć zespołów wyjazdowych - trzy specjalistyczne, sześć podstawowych, z czego dwa stacjonują po lewej stronie Wisły .

Mariola Lorenczewska, Nowości, 16 Września 2010wyedytowano: 2015-05-03 13:39
aktywne od dnia: 2010-09-16 21:48
drukuj  
Komentarze użytkowników (4)
pawel, 2010-09-16 21:55:42
rzeczywiście korki w Toruniu będą coraz większe, jeśli każdy będzie chciał jak Pan Bogdan W. z artykułu dojeżdżać do pracy 2 kilometry własnym samochodem  :)
julo, 2010-09-16 22:29:36
Biedactwo. Musi ze swoją ukochaną hondusią stać w korkach. Tymczasem z Kołłątaja na Starówkę idzie się 15 minut, a rowerem jedzie się 6 minut nawet biorąc pod uwagę czerwone światła. Róbcie tak dalej (krewni i znajomi p. Bogdana), a niedługo hondusia nie wyjedzie nawet z osiedla.
macias, 2010-09-17 08:14:22
Bidaki. Wczoraj te bidulki staly w korkach (we wszystkie mozliwe strony) na ulicy Podgornej, wlaczajac w to, a jakze, pasy dla pieszych. Jakis bidulek tez sie na mnie wyzyl wrzeszczac "co to, po ulicy sie nie chodzi" ale wybaczam mu  :D Rozumiem, ze widok pieszego wyprzedzajacego 7 samochodow, moze byc frustrujacy   :D
pietruch, 2010-09-21 12:52:22
Pan Bogdan mógłby tą trasę pokonywać nawet pieszo. Oczywiście rowerem byłoby szybciej  :)

Polecam->
http://www.mmkrakow.pl/10418/2010/9/18/rower--moj-srodek-transportu?category=news
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook