Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest sobota 19 września 2020
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Aktualności

Dodano: 2020-08-18 // Komentarzy [1]
Rowerowe spotkania plenerowe - uwaga - nowe terminy spotkań!

Zapraszamy do wzięcia udziału w Rowerowych Spotkaniach Plenerowych. Odbędą się one w ramach projektu „Aktywni toruńscy rowerzyści” realizowanego przez nasze stowarzyszenie. Podczas spotkania i krótkiej przejażdżki po Toruniu porozmawiamy o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem po mieście. Zapoznamy się z toruńską infrastrukturę rowerową, sprawdzimy, czy w niektórych miejscach nie warto zaproponować wprowadzenia zmian. Może wspólnie dojdziemy do wniosków, które pomogą uczynić Toruń bardziej rowerowym miastem


Dodano: 2020-08-11 // Komentarzy [0]
Novo mesto i Toruń - kontynuacja współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie komunikacji rowerowej

W dniach 30.07-2.08.2020 członkowie Stowarzyszenia Rowerowy Toruń odwiedzili słoweńskie miasto partnerskie Torunia – Novo mesto. Wizyta zorganizowana została w ramach projektu: Novo mesto i Toruń - kontynuacja współpracy i wymiany doświadczeń w zakresie komunikacji rowerowej. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji i obejrzenia zdjęć.


Dodano: 2020-07-26 // Komentarzy [1]
Wakacyjna Rowerowa Masa Krytyczna 2020 r. przejechała przez Toruń

Dziękujemy Wam za udział w Wakacyjnej Rowerowej Masie Krytycznej! Wspólnie promowaliśmy rower jako świetny środek transportu i rekreacji. Rower to także bardzo dobry pomysł na aktywne spędzenie wakacji. W przejeździe wzięli udział i starsi i młodsi rowerzyści; pogoda dopisała, humory uczestniczek i uczestników również. Do zobaczenia na kolejnych rowerowych przejazdach przez Toruń, więcej informacji wkrótce.


Dodano: 2020-07-26 // Komentarzy [0]
Sprawdź jak możesz pomóc Sławkowi

Sławek, który od lat wspiera ideę toruńskiej Masy Krytycznej potrzebuje naszej pomocy. Udostępniamy apel jego żony, Beaty, gdyż powaga sprawy tego wymaga. Każdy może spróbować pomóc.


Dodano: 2020-07-14 // Komentarzy [0]
Ogłaszamy terminy spotkań w ramach Toruńskiej Poradni Rowerowej i Społecznego Patrolu RowerowegoRozpoczynamy realizację projektu „Aktywni toruńscy rowerzyści”. W ramach Toruńskiej Poradni Rowerowej zapraszamy do wzięcia udziału w kilku spotkaniach tematycznych, które odbędą się w naszej siedzibie. Będzie okazja spotkać się i porozmawiać na tematy związane z toruńską infrastrukturą rowerową oraz bezpieczną jazdą na dwóch kółkach. Planujemy także rowerową przejażdzkę po Bydgoskim i Chełmińskim Przedmieściu w ramach Społecznego Patrolu Rowerowego.

Dodano: 2020-06-25 // Komentarzy [0]
Konkurs na relację z rowerowych wakacji 2020!

Po raz kolejny czekamy na Wasze relacje z rowerowych wakacji. W tym roku wakacje mogę trochę różnić się od tych, do których przywykliśmy i nie wszystkie wyjazdy będą możliwe. Spróbujcie jednak zaplanować jakąś rowerową podróż. Nieważne czy będzie to weekendowa wycieczka rowerowa po okolicy, czy wyprawa w nieodkryte przez Was do tej pory rejony Polski. Możecie zaplanować rowerowe zwiedzanie miast, a może i jakiś wyjazd poza granice naszego kraju. Niezależnie od tego dokąd postanowicie jechać – podzielcie się z nami wrażeniami z Waszego wyjazdu! Wystarczy krótki opis, trochę zdjęć, orientacyjna mapka z trasą, wideorelacja – liczymy na Waszą kreatywność! Niech Wasze relacje będą inspiracją i mobilizacją dla innych do tego aby spróbowali zorganizować własne rowerowe wyjazdy!


Dodano: 2020-06-19 // Komentarzy [2]
Aktywni toruńscy rowerzyści

Rozpoczynamy realizację projektu „Aktywni toruńscy rowerzyści”, którego głównym celem jest zachęcenie mieszkańców Torunia do częstrzego używania roweru w podróżach po mieście. Ponadto projekt ma przyczynić się do zwiększenia aktywności społecznej i zaangażowania mieszkańców na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Toruniu oraz zwrócić uwagę na aspekty związane z poczuciem bezpieczeństwem w trakcie odbywanych podróży rowerowych.


Dodano: 2020-02-12 // Komentarzy [1]
Podsumowanie roku 2019 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w ToruniuPrzedstawiamy krótkie podsumowanie roku 2019 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu. W ubiegłym roku przybyło około 7 kilometrów tras dla rowerzystów w postaci dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Obecnie w Toruniu jest około 123 kilometrów oznakowanych tras dla rowerzystów. Pojawiły się także nowe stojaki rowerowe, które montowane były zarówno przez MZD, w ramach miejskich inwestycji jak i przez podmioty prywatne.

Dodano: 2020-02-06 // Komentarzy [0]
Podsumowanie działalności Stowarzyszenia Rowerowy Toruń w 2019 roku

Nadszedł czas na podsumowanie działalności Stowarzyszenia Rowerowy Toruń w 2019 roku. Tak jak w latach ubiegłych staraliśmy się promować komunikację rowerową wśród mieszkańców Torunia i zachęcać do częstszego wyboru roweru podczas codziennych podróży po mieście. Przypominaliśmy o zasadach bezpiecznej jazdy, informowaliśmy o nowych inwestycjach rowerowych w naszym mieście i regionie, zarówno tych pozytywnych, ale też zwracaliśmy uwagę na te, które naszym zdaniem nie do końca wpływają na polepszenie warunków do ruchu rowerowego. Staraliśmy się także zainspirować Was do planowania rekreacyjnych wycieczek i wypraw z rowerami poza Toruń. Nasze działania skupiały się również na monitorowaniu spraw związanych z budową nowej infrastruktury rowerowej w Toruniu oraz regionie. O wszystkich podejmowanych przez nasze stowarzyszenie działaniach informowaliśmy Was poprzez poprzez stronę internetową i profil na Facebooku.


Dodano: 2020-01-12 // Komentarzy [1]
Orkiestrowa Masa Krytyczna przejechała przez Toruń

W niedzielę 12 stycznia 2020 r. Orkiestrowa Rowerowa Masa Krytyczna przejechała przez Toruń. W akcji wzięło udział ponad 160 osób, zebraliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2436,12 złote. Dziękujemy wszystkim za obecność! Do zobaczenia na kolejnej toruńskiej Masie w sobotę 21 marca 2020 r., będzie to edycja wiosenna.


Dodano: 2019-12-24 // Komentarzy [0]
Wesołych Świąt

Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku życzy Stowarzyszenie Rowerowy Toruń.

 


Dodano: 2019-11-17 // Komentarzy [0]
Listopadowa Masa Krytyczna - Rowerzysto bądź widoczny za nami

W sobotę 16 listopada przez Toruń przejechała kolejna Rowerowa Masa Krytyczna. W Masie wzięło udział około 120 rowerzystek i rowerzystów, listopadowy przejazd odbył się tradycyjnie pod hasłem "Rowerzysto bądź widoczny". Po raz kolejny chcieliśmy przypomnieć o konieczności prawidłowego oświetlenia rowerów po zmroku oraz pokazać, że rower to całoroczny środek transportu. Dziękujemy wszystkim za udział w Masie!
wyedytowano: 2020-07-26 14:42
aktywne od dnia: 2006-12-26 15:01
drukuj  
Ankieta
Jak oceniasz rok 2019 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2020-02-09 11:17

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook