Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Rower przewieziesz pociągiem za symboliczną złotówkę - artykuł z Gazety Pomorskiej + Do pociągu z rowerem - artykuł z Nowości

Rower przewieziesz pociągiem za symboliczną złotówkę

Promocja obejmuje na razie weekendy, ale tylko w maju skorzystało z niej tysiąc osób. Jest szansa, że promocja na stałe wejdzie do taryfikatora naszych przewoźników.

Akcję promocyjną z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego oraz stowarzyszeń Rowerowy Toruń i Wyborcy.org prowadzą obaj lokalni przewoźnicy kolejowi – PKP Przewozy Regionalne oraz Arriva PCC.

- Niska cena biletu zachęca do podróżowania z rowerem coraz więcej osób. Tylko w maju, w pociągach spółki PKP Przewozy Regionalne tani bilet na rower kupiło prawie pół tysiąca osób - przyznaje Beata Krzemińska z biura prasowego toruńskiego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęca też kolejne: - To doskonały sposób na wakacyjne rowerowe wycieczki do najdalszych zakątków naszego regionu, promocja idei zrównoważonego transportu oraz zachęta do zamiany samochodu na bardziej ekologiczne środki podróżowania, jakimi są rower i pociąg - mówi.

przypomnijmy. Akcja ruszyła w ramach prowadzonego przez Urząd Marszałkowski projektu "Rowerowe Województwo” i jest ona współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rower za złotówkę przewieziemy w każdy wakacyjny i wrześniowy weekend w pociągach przewoźników PKP Przewozy Regionalne oraz Arriva PCC. W przypadku PKP PR promocja obowiązuje od północy z czwartku na piątek. Arriva wprowadza cenę promocyjną o północy z piątku na sobotę. Akcja potrwa do końca września.

Tylko w maju spółka PKP Przewozy Regionalne sprzedała prawie pół tysiąca biletów na rower. Arriva PCC, choć nie prowadzi takich statystyk, również przyznaje, że zainteresowanie promocją jest bardzo duże. A to oznacza, że jeśli taka tendencja utrzyma się w wakacje, to być może weekendowa promocja na stałe wejdzie do taryfikatora obydwu przewoźników. - Być może promocja obejmie też pozostałe dni tygodnia. Spółka PKP Przewozy Regionalne już teraz rozszerzyła ją na cały kraj - mówi Krzemińska.

(bog), Gazeta Pomorska, 12 lipca 2009


Do pociągu z rowerem

Tylko w maju tani bilet wykupiło prawie pół tysiąca podróżujących liniami PKP

Coraz więcej osób korzysta w regionie kujawsko-pomorskim z promocyjnej oferty przewozy roweru pociągami za symboliczną złotówkę.

Akcję promocyjną z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego oraz stowarzyszeń Rowerowy Toruń i Wyborcy.org prowadzą obaj lokalni przewoźnicy kolejowi – PKP Przewozy Regionalne oraz Arriva PCC. Niska cena biletu zachęca do podróżowania z rowerem coraz więcej osób.

To doskonały sposób na wakacyjne rowerowe wycieczki do najdalszych zakątków naszego regionu, promocja idei zrównoważonego transportu oraz zachęta do zamiany samochodu na bardziej ekologiczne środki podróżowania, jakimi są rower i pociąg.

- Tą akcją chcieliśmy zachęcić torunian, a także pozostałych mieszkańców regionu do aktywnego spędzania wolnego czasu na rowerze - mówi Paweł Wiśniewski z Rowerowego Torunia. - Bilety będą sprzedawały się jeszcze lepiej. Rośnie bowiem zainteresowanie taką formą turystyki. Przybywa rowerzystów w mieście i zaczynają oni szukać tras również dalej od miejsca zamieszkania.

Akcja ruszyła w ramach prowadzonego przez Urząd Marszałkowski projektu „Rowerowe Województwo”. Jest ona współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Tylko w maju spółka PKP Przewozy Regionalne sprzedała prawie pół tysiąca biletów na rower. Arriva PCC, choć nie prowadzi takich statystyk, również przyznaje, że zainteresowanie promocją jest bardzo duże - wylicza Beata Krzemińska z Urzędu Marszałkowskiego.

Symboliczna cena biletu na rower może zostać utrzymana również po wakacjach, jeśli ta forma podróżowania przyjmie się wśród mieszkańców naszego regionu. Być może promocja obejmie też pozostałe dni tygodnia. Spółka PKP Przewozy Regionalne już teraz rozszerzyła ją na cały kraj.

Do września

 

  • Promocyjna akcja przewozu rowerów obejmuje każdy wakacyjny i wrześniowy weekend w pociągach przewoźników PKP Przewozy Regionalne oraz Arriva PCC.

 

  •  W przypadku PKP PR promocja obowiązuje od północy z czwartku na piątek, w pociągach Arrivy - od północy z piątku na sobotę.


Marek Nienartowicz, Nowości, 13 Lipca 2009wyedytowano: 2015-04-06 20:24
aktywne od dnia: 2009-07-13 23:16
drukuj  
Komentarze użytkowników (4)
Dud, 2009-07-29 14:49:16
A jak to est z ograniczeniem długości trasy?
Już dwa weekendy z rzędu za rower płaciłem 5PLN w jedna stronę. Dodam że trasa jest do 100KM PKP osobowym..
julo, 2009-07-29 17:35:05
O ile wiem, to nie ma ograniczeń długości trasy. Myślę, że kasjer (ka) nie zna tego rozporządzenia.I chyba nie na wszystkich liniach obowiązuje ta promocja, przynajmniej na ARRIVIE.
pawel, 2009-08-05 20:04:05
Dud, możliwe że kasjerki (kasjerzy) sprzedające bilety nie wiedziały, że taka promocja istnieje.

promocja obejmuje wszystkie weekendowe połączenia PKP PR i 3 trasy obsługiwane przez Arrive.

na kolei dzieją się różne cuda, ostatnio mieliśmy "okazję" pół trasy z wawy do torunia jechać na korytarzu, bo ostatni wagon doczepiony do pociągu był zamknięty, a na drzwiach napisane było: "wagon niedostępny dla podróżnych"  :D

co ciekawe, w Kutnie zmieniła się ekipa konduktorska i pan konduktor jak gdyby nigdy nic wagon otworzył  :P takie rzeczy tylko w PKP.

wracając do tematu. polepszą się warunki podróży koleją po regionie. Urząd Marszałkowski przekazał niedawno lokalnym przewoźnikom 5 doczep do szynobusów, 4 otrzyma Arriva, 1 PKP PR. oczywiście w wagonach jest miejsce dla rowerów.

info w Nowościach: http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=1178&NrSection=1&NrArticle=145622
Kowal, 2010-08-23 23:47:55
Da się inaczej przewieźć rower. Inny rower  :) Zajrzyj na http://dahonforum.webuda.com - dowiesz się
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook