Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Dawną trasę rowerową zablokował nowy stadion żużlowy - artykuł z Nowości

Dawną trasę zablokował nowy stadion żużlowy

Czy turystyczny szlak rowerowy z Torunia do Bydgoszczy w kolorze niebieskim powróci do dawnego kształtu?

Jedna z początkowych części turystycznego szlaku rowerowego z Torunia do Bydgoszczy od kilkunastu miesięcy przebiega inaczej niż na początku. Czy powróci do dawnego kształtu?

Szlak rowerowy z Torunia do Bydgoszczy otwarty został hucznie w 2003 roku. Wytyczono go między innymi ulicą Łukasiewicza koło Torfarmu i dalej drogami gruntowymi biegnącymi na zapleczu dawnego Merinoteksu i Polchemu. Kilkanaście miesięcy temu w związku z budową nowego stadionu żużlowego ten fragment przestał istnieć, bo zablokowała go ta inwestycja.

- Niedawno wybrałem się na rowerową wycieczkę do Bydgoszczy - mówi jeden z naszych Czytelników - Do Przysieka trasa szlaku prowadzi teraz między innymi fragmentem ruchliwej drogi numer 80 i dopiero w tej miejscowości łączy się z drogami gruntowymi. To nie jest bezpieczne. Czy w związku z zakończeniem budowy stadionu istniałaby możliwość powrotu do starego jej przebiegu poza ruchliwą szosą?

Henryk Miłoszewski, prezes toruńskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przyznaje, że rzeczywiście kilkanaście miesięcy temu trzeba było zmienić ten fragment przebiegu szlaku na taki, o którym mówi Czytelnik „Nowości”. Ale w związku z budową stadionu żużlowego nie było innego wyjścia.

- Zgadzam się, że pierwotny przebieg szlaku jest bardziej bezpieczny, ciekawszy i atrakcyjniejszy dla rowerzystów niż obecnie wytyczona trasa tymczasowa, choć jest na niej boczny pas, na którym mogą poruszać się rowerzyści - mówi prezes Miłoszewski. - Ale nie wykluczamy powrotu do pierwszej koncepcji. Najpierw jednak muszą zostać całkowicie zakończone roboty przy infrastrukturze stadionu i wówczas zastanowimy się co dalej. Trzeba będzie sprawdzić, czy powrót do dawnego przebiegu szlaku jest możliwy, ponieważ z tego, co się orientuję, to stadion zagrodził poprzednio wytyczoną trasę. W najbliższym czasie sprawdzimy, jak jest w rzeczywistości.

Miłośnicy odpoczynku na dwóch kółkach narzekają, że niektóre fragmenty szlaku są źle oznakowane. Są miejsca, gdzie informacji o jego przebiegu nie ma na odcinku kilku kilometrów. Prawdopodobnie zostały zniszczone przez wandali. Gospodarze trasy zapowiadają wiosenny przegląd szlaku i uzupełnienie braków. Wypadałoby też na stronie internetowej PTTK uaktualnić opis oraz mapkę z przebiegiem trasy, by nie wprowadzała w błąd turystów.

Waldemar Piórkowski, Nowości, 29 Kwietnia 2009wyedytowano: 2015-04-06 19:40
aktywne od dnia: 2009-04-29 23:55
drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook