Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest sobota 17 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Inowrocław. Rozbierają trzyletni chodnik, żeby wybudować nowy - artykuł z Gazety Pomorskiej - drogowcy - fachowcy w akcji

Inowrocław. Rozbierają trzyletni chodnik, żeby wybudować nowy

- W lipcu 2005 roku oddany został do użytku nowy chodnik przy ulicy Kusocińskiego w Inowrocławiu, na wysokości domków jednorodzinnych. Obecnie jest on rozbierany i budowany od nowa. Czy tak wygląda gospodarność? - pyta Zdzisław Błaszak, radny opozycji.

O co tu chodzi?

Zdaniem samorządowca, w Inowrocławiu powinno budować się nowe chodniki, a nie zajmować się przebudowywaniem niedawno powstałych. - Mieszkańcy bloków i domków w pobliżu Kusocińskiego są oburzeni tym co widzą. Pytają mnie o co tu chodzi? Odpowiadam im wprost, że sam nie wiem - dodaje Błaszak.

Radny rozmawiał z kierownikiem budowy chodnika. Podobno wcześniej robota została wykonana niewłaściwie. Kostki polbrukowe ułożono tylko na podsypce z piasku. Gdy zimą wjechał tam sprzęt odśnieżający, chodnik zarwał się. - Usłyszałem też, że obecnie wraz z chodnikiem wybudowana zostanie ścieżka rowerowa. Ciekawe gdzie? Na terenie prywatnych posesji? - zastanawia się Błaszak.

W ramach programu

- Zarówno ścieżka rowerowa, jak i chodnik muszą być wybudowane na tym samym podłożu, W przeciwnym razie może to doprowadzić do tego, że polbrukowe kostki zaczną pracować i rozejdą się - tłumaczy Aleksandra Dolińska-Hopcia, naczelnik wydziału inwestycyjnego ratusza. Przyznaje, że chodnik na piasku zarwał się. Teraz zarówno on, jak i ścieżka wybudowane zostaną na podsypce betonowej. Do budowy chodnika ekipy wykorzystają stare kostki.

Pani naczelnik odniosła się też do miejsca na ścieżkę rowerową. - Problem jest tylko w przypadku jednej posesji. Właściciel wszedł z płotem na teren miasta. Staramy się uregulować ten problem - dodaje Aleksandra Dolińska-Hopcia. Urzędniczka informuje, że inwestycja wykonywana jest w ramach programu przebudowy dróg lokalnych. Obejmuje nie tylko ulicę Kusocińskiego, ale również m.in. Kleeberga i Piłsudskiego.

Program programem. Ponad trzy lata temu miasto wydało jednak pieniądze inowrocławian na budowę chodnika przy Kusocińskiego. A przecież już wtedy można było pomyśleć o rowerowej ścieżce i betonowej podsypce...

(FI), 31 marca 2009, Gazeta Pomorskiej


wyedytowano: 2009-04-06 22:44
aktywne od dnia: 2009-04-06 22:38
drukuj  
Komentarze użytkowników (1)
adammat, 2009-04-12 20:47:06
Mądry Polak po szkodzie:)
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook