Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Inowrocław. Powstaną nowe ścieżki rowerowe - Gazeta Pomorska

Powstaną nowe ścieżki rowerowe

Inowrocławskie chodniki są wystarczająco szerokie, aby wytyczono na nich ścieżki rowerowe. Pierwsze powstaną już w przyszłym roku.

Od dłuższego czasu w Inowrocławiu trwa dyskusja o tym, gdzie mają jeździć rowerzyści. Po chodnikach podróżować nie mogą, bo grozi im mandat. Po drogach w centrum jeździć się boją, bo ruch samochodowy jest tu ogromny. Alternatywą są ścieżki rowerowe.

Czasochłonna operacja

Co pewien czas informujemy o kolejnych odcinkach, które otwiera miasto lub powiat. Ciągle jednak jest ich zbyt mało. Nasi Czytelnicy zaproponowali, aby ścieżki wytyczyć na szerokich chodnikach wzdłuż alei Niepodległości i ulicy Wojska Polskiego. Sprawdziliśmy, czy jest to w ogóle możliwe do realizacji.

Wszystkich, którym wydaje się, że sprawę załatwiłby długi pas białej farby dzielący chodnik na część dla rowerzystów i pieszych, wyprowadzamy z błędu. Operacja jest znacznie bardziej czasochłonna i kosztowna. Wymaga spełnienia określonych procedur.

Błędy wykonawcy

- Jeśli chodzi o aleję Niepodległości, to już w zeszłym roku powstała dokumentacja zmieniająca organizację ruchu na tym trakcie, jednak wykonawca popełnił błędy i niestety trzeba ją wykonać jeszcze raz. Ma ona powstać w przyszłym roku i wtedy będzie możliwe wydzielenie części chodnika na ścieżkę rowerową - tłumaczy Marlena Gronowska, rzecznik prasowy inowrocławskiego starostwa.

Zapewnia, że w miarę możliwości finansowych Zarząd Dróg Powiatowych będzie się starał w ten sam sposób wydzielać kolejne części chodników na ścieżki rowerowe. Oczywiście takie operacje będą przeprowadzane tylko tam, gdzie jest to technicznie możliwe do zrealizowania.

A z informacji udzielonej nam przez Marlenę Gronowską wynika, że na chodniku przy ulicy Wojska Polskiego ścieżka rowerowa może powstać.

- Priorytetem są jednak remonty dróg, które wymagają znacznych nakładów finansowych - dodaje. W ten sposób ostudza zapędy wszystkich tych rowerzystów, którzy już oczami wyobraźni widzieli, jak w sposób legalny i bezpieczny jeżdżą wokół Rąbina.

DARIUSZ NAWROCKI, Gazeta Pomorska, 16 grudnia 2008


wyedytowano: 2008-12-16 14:52
aktywne od dnia: 2008-12-16 14:42
drukuj  
Komentarze użytkowników (1)
pietruch, 2008-12-16 15:55:17
"Priorytetem są jednak remonty dróg, które wymagają znacznych nakładów finansowych"
Namalowanie białej linii za to nie wymaga znacznych nakładów finansowych, więc to jakieś bardzo nielogiczne tłumaczenie...
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook