Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest środa 14 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Pismo w związku z planowaną budową kompleksu handlowego "Plaza" + ODPOWIEDŹ

Toruń, 11. 04. 2008r.
RT 09/08

Pan
Andrzej Glonek
Dyrektor Miejskiego Zarządu DrógW związku z planowaną budową dużego kompleksu handlowego Plaza na terenie obecnego stadionu żużlowego w rejonie ulic Broniewskiego, Okrężnej i Szosy Bydgoskiej chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób inwestor ma zamiar rozwiązać układ dróg rowerowych przy planowanej przebudowie całego układu komunikacyjnego. Liczymy, że projektanci zostaną zobligowani do korzystania z obowiązujących od maja 2007 roku „Standardów technicznych i wykonawczych dla infrastruktury rowerowej miasta Torunia”. Jednocześnie liczymy na udział w konsultacjach na temat ww. projektu aby uniknąć błędów, jakich dopuszczono się przy realizacji podobnych inwestycji chociażby przy ul. Żółkiewskiego i przy ul. Skłodowskiej-Curie.
Prosimy o informację, kiedy rozpoczną się prace projektowe i w jaki sposób możliwe będą konsultacje na etapie przygotowawczym projektu.


Paweł Wiśniewski

Stowarzyszenie „Rowerowy Toruń”

Do wiadomości:

Michał Zaleski – Prezydent Miasta ToruniaOdpowiedź:

MZD-PRI-4/5540/34/08
Toruń, 8 maja 2008 r.
Pan
Paweł Wiśniewski
Stowarzyszenie „Rowerowy Toruń "

Odpowiadając na pismo z dnia 11.04.2008 (znak: RT 09/08), Miejski Zarząd Dróg w Toruniu informuje, że ustalenia dotyczące zakresu przebudowy układu dróg w rejonie projektowanego kompleksu handlowego PLAZA nie zostały jeszcze zakończone, dlatego dane, którymi dysponujemy nie są jeszcze wiarygodne. Prace projektowe rozpoczną się po podpisaniu stosownych umów pomiędzy miastem a inwestorem kompleksu PLAZA. W tej sytuacji nie jesteśmy w stanie przedstawić konkretnych rozwiązań projektowych. Jednakże w trosce o kompleksową obsługę komunikacyjną miasta, będziemy starać się uwzględnić potrzeby wszystkich użytkowników miejskich dróg, zarówno właścicieli pojazdów samochodowych, jak i rowerzystów czy pieszych.

Konkretne wytyczne do projektowania zostaną przedłożone projektantowi po zawarciu umowy pomiędzy Gminą Miasta Toruń, a inwestorem kompleksu handlowo-usługowego PLAZA. Biorąc to pod uwagę, proszę o przekazanie ewentualnych sugestii z Państwa strony, które mogłyby być przydatne na etapie prowadzonych negocjacji czy wytycznych do projektowania przebudowy układu drogowego w tym rejonie miasta.

Dyrektor
mgr inż Andrzej Glonek


wyedytowano: 2008-05-20 21:22
aktywne od dnia: 2008-05-20 21:22
drukuj  
Komentarze użytkowników (3)
Maatzey, 2008-05-21 09:29:09
Łomatko   :wow
Wierzyć się nie chce... czy ta firma nie zatrudnia swoich pracowników? Czy My 'społeczeństwo' mamy przygotować poprawny projekt? (pomimo, że płacimy urzędnikom regularne pensje) Bo jak nie to znowu będzie NASZA wina? Coś się chyba pokręciło? To może MZD zacznie się zajmować sprzedawaniem lemoniady, albo co tam oni robią, a ktoś z ulicy zajmie się drogami?
My to jesteśmy od tego żeby jeździć na rowerze i wymieniać się opiniami o nowościach technicznych w świecie przerzutek... Ewentualnie możemy zgłosić jakiś problem jak się na niego natkniemy, ale przecież to nie my jesteśmy profesjonalistami w tej dziedzinie!!! to przecież ONI są!
Może Pan Dyrektor by posłał któregoś ze swoich pracowników na jakieś szkolenie? Może na studia podyplomowe? Bo to przecież wstyd nie tylko dla tej szacownej instytucji ale dla całego miasta.
(!)
pietruch, 2008-05-26 22:25:09
Maatzey przecież nie jesteś tu po raz pierwszy i chyba wiesz, że tak naprawde to MY się lepiej znamy od NICH hihi! Oczywiście tak być nie powinno...

"proszę o przekazanie ewentualnych sugestii z Państwa strony, które mogłyby być przydatne na etapie prowadzonych negocjacji czy wytycznych do projektowania przebudowy układu drogowego w tym rejonie miasta."

Gdyby tylko współpraca między RT a MZD przebiegała sprawniej to by była przecież pozytywna sprawa. Pan dyr. nie chce konkretnego projektu budowlanego tylko sugestie i propozycje  :P Może uwagi RT są ignorowane ponieważ, nie chcą zmieniać gotowych projektów. Za to w przypadku wcześniejszego wskazania propozycji by je uwzględnili?
  .
  .
  .
Ta sam w to nie wierzę   :evil   :happy
pawel, 2008-12-14 21:31:58
odkopalem temat bowiem w Nowosciach ukazal sie artykul: Pierwszy krok do powstania Plazy.

cytuje:"Dziś już wiadomo, że centrum powstanie. I w związku z tym zmodernizowane zostaną drogi wokół niego. Przede wszystkim chodzi o wpięcie szlaków dojazdowych do kompleksu do istniejącego systemu komunikacyjnego. Aby do tego doszło, wyremontowana zostanie ulica Fałata od Reja do Broniewskiego i północna nitka ulicy Broniewskiego, od Reja do Plazy. Nowocześniejsza będzie także Szosa Okrężna. Od Broniewskiego do Łukasiewicza będzie ona miała dwie jezdnie. Konieczna będzie również przebudowa placu Skalskiego, czyli skrzyżowania Broniewskiego i Okrężnej.

- Prace te zostaną sfinalizowane w całości przez inwestora stawiającego kompleks - mówi Andrzej Glonek, szef toruńskiego Miejskiego Zarządu Dróg. - Podczas modernizacji powstaną również na tych trasach ścieżki rowerowe i chodniki."

oraz:

"- Wiele projektów i dokumentacji mamy już praktycznie gotowych, dlatego na pewno dotrzymany terminów - powiedział wczoraj Jarosław Piekar, pełnomocnik spółki Plaza. - Więc dokumenty będą składane natychmiast. Mogę również zapewnić, że finalizacja sprzedaży gruntu zostanie zakończona zgodnie z planem czyli do do końca stycznia przyszłego roku."

uwag do prejektu nie przekazalismy wczesniej, lecz teraz z checia przyjrzymy sie projektowi i postaramy naniesc poprawki,jesli oczywiscie beda konieczne.

http://www.nowosci.com.pl/look/nowosci/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=6&NrIssue=984&NrSection=1&NrArticle=123060&IdTag=238
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook