Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest piątek 03 grudnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Setna Rowerowa Masa Krytyczna - sobota 23 października 2021 r.

Zachęcamy Was do wzięcia udziału w kolejnej toruńskiej Rowerowej Masie Krytycznej. Będzie ona o tyle wyjątkowa, że będzie to setny masowy przejazd organizowany przez nasze stowarzyszenie! Masa odbędzie się w sobotę 23 października 2021 r, start o godzinie 17:00 na Rynku Nowomiejskim. Pojedziemy w prawie 15 kilometrową trasę ulicami Torunia aby zakończyć przejazd pod pomnikiem Kopernika na Rynku Staromiejskim. Powiadomcie rodzinę i znajomych, widzimy się na setnej Masie!

Pierwsza rowerowa Masa Krytyczna organizowana przez Stowarzyszenie Rowerowy Toruń miała miejsce 23 marca 2007 roku. Przejazd odbył się pod hasłem Toruń przyjazny dla rowerzystów, wzięło w nim udział około 70 osób. Trasa liczyła niewiele ponad 3 kilometry i przebiegała wokół Starego Miasta. Z roku na rok cykliczne rowerowe przejazdy przez Toruń wpisały się w krajobraz naszego miasta i tak jest do dziś. Galerię zdjęć z pierwszej Masy możecie zobaczyć TUTAJ>>.

Poprzez organizację masowych przejazdów przez Toruń chcieliśmy pokazać władzom że jest dla kogo budować odpowiednią infrastrukturę rowerową w naszym mieście, a rowerzyści to pełnoprawni choć niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Gdy zakładaliśmy nasze stowarzyszenie w grudniu 2006 roku infrastruktura rowerowa w Toruniu była szczątkowa, a jej jakość niezadowalająca. Ścieżki najczęściej wyznaczone były linią farby na chodniku, potrafiły rozpoczynać i kończyć się w niespodziewanych miejscach. Nawierzchnią dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych była niewygodna kostka betonowa, krawężniki były zdecydowanie za wysokie i brakowało przejazdów rowerowych. Parkingi i stojaki rowerowe praktycznie nie istniały, co najwyżej zamontowane były gdzieniegdzie wysoko niefunkcjonalne tzw. "wyrwikółka".

Przez ostatnie 15 lat zostało wybudowanych w Toruniu wiele kilometrów tras rowerowych. Standardem stały się asfaltowe drogi rowerowe i odpowiednie stojaki rowerowe. Warunki do jazdy rowerem znacznie się poprawiły i stało się to także dzięki Wam: wszystkim uczestniczkom i uczestnikom Mas Krytycznych oraz tym, którzy codziennie i od święta korzystają z rowerów przemieszczając się po naszym mieście. Konsekwentnie pokazujemy, że rower to świetny środek transportu i rekreacji w który warto inwestować. Jest jeszcze wprawdzie sporo do zrobienia, aby Toruń stał się miastem prawdziwie przyjaznym dla rowerzystów, ale liczymy że wspólnie uda nam się w przyszłości inicjować wiele pozytywnych zmian.

Z okazji 100 przejazdu uczestnicy Masy otrzymają mini-albumy pokazujące jak w ciągu piętnastu lat działalności naszego stowarzyszenia Toruń zmieniał się rowerowo. Będzie można taż wygrać porządne zapięcia rowerowe.

Trafią do Was także pamiątkowe odblaskowe naklejki oraz opaski. W ten sposób podtrzymamy tradycję naszych jesiennych przejazdów w których regularnie przypominamy: rowerzysto bądź widoczny!

Cała trasa Masy dostępna jest tutaj: LINK>>. Przejazd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Masy, która odbywa się jako zgromadzenie publiczne LINK>>.

Do zobaczenia na setnej Rowerowej Masie Krytycznej!

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021 - 2030wyedytowano: 2021-10-19 21:05
aktywne od dnia: 2021-10-19 20:19
drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
kod z obrazka*
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook