Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest czwartek 21 stycznia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Pismo do Prezydenta Torunia i Radnych Rady Miasta w sprawie raportu Rowerem po Toruniu – problemy, potrzeby, oczekiwania

SRT 6/2020

7.12.2020 r.

Szanowni Państwo,

 

Przekazujemy na Państwa ręce raport: „Rowerem po Toruniu - problemy, potrzeby, oczekiwania”. Raport>> został opracowany na podstawie ankiety internetowej oraz rozmów prowadzonych z uczestnikami szesnastu Rowerowych Spotkań Plenerowych, które miały miejsce w miesiącach lipiec – październik 2020. Zgłoszone podczas spotkań uwagi i sugestie oraz uzyskane dzięki ankiecie odpowiedzi pozwoliły nakreślić główne problemy związane z szeroko pojętą infrastrukturą i komunikacją rowerową w Toruniu. Pomimo tego, że od wielu lat podejmowane są przez władze miasta działania na rzecz polepszenia warunków związanych z przemieszczaniem się rowerem po mieście, nie wszystkie z nich przyczyniają się do realnej poprawy obecnej sytuacji. Brak spójności tras rowerowych, likwidowanie przejazdów rowerowych, stawianie niezgodnych z przepisami barierek przy przejazdach rowerowych, niewłaściwe utrzymanie tras rowerowych, zbyt mała promocja tej formy komunikacji to tylko niektóre z sygnalizowanych przez mieszkańców problemów.

Raport, który Państwu przekazujemy, jest syntetycznym zestawieniem głównych problemów z jakimi borykają się rowerzyści w Toruniu. Ich rozwiązanie nie jest, w wielu przypadkach, ani bardzo trudne, ani bardzo kosztowne. Kluczem jest jednak rozsądna polityka rowerowa prowadzona przez władze miasta uwzględniająca potrzeby rowerzystów i poważnie traktująca komunikację rowerową.

Nasz raport przedstawia także potrzeby i oczekiwania użytkowników rowerów. Większość z nich możliwa jest do realizacji w okresie krótszym niż kilka lat. Potrzebna jest do tego tylko dobra wola i odwaga władz Torunia oraz osób decydujących o kształcie wspólnej przestrzeni.

Liczymy na to, że uwagi zawarte w raporcie zostaną przeanalizowane i pomogą kształtować politykę rowerową Torunia zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Dzięki temu decyzja o wyborze roweru jako środka transportu w mieście stanie się dla wielu osób naturalnym i najlepszym wyborem.

 

Z poważaniem

Joanna Jaroszyńska

 

Załącznik: Raport „Rowerem po Toruniu - problemy, potrzeby, oczekiwania” LINK>>.

Otrzymują:

Prezydent Miasta Torunia – Michał Zaleski

Radni Miasta Toruniawyedytowano: 2020-12-08 17:58
aktywne od dnia: 2020-12-08 15:30
drukuj  
Komentarze użytkowników (1)
julo, 2020-12-10 09:23:03
Dodałbym niezrealizowanie odcinków dróg rowerowych przewidzianych na 2019/20 np. między Towarową a Polną wzdłuż Chrobrego, czy między Sobieskiego a Waryńskiego - o ile dobrze pamiętam to miał tam powstać odcinek pieszo-rowerowy. Stosunek "miasta" wyrażany przez jego "przedstawicieli" (MZK, MZD) najlepiej widać przy okazji budowy od Pl. Rapackiego do Pl. Niepodległości. Całość to porażka, a już skandalem jest niedokończenie asfaltowania ddr i przejazdów rowerowych. Potem się dziwią, że rowerzyści jeżdżą po pasach.
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2019 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2020-02-09 11:17

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook