Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Nad Toruńskim Rowerem Miejskim wisi fatum - artykuł z Gazety Pomorskiej

Mamy kolejne problemy z Toruńskim Rowerem Miejskim. Tym razem chodzi o nowe stacje. 12 dodatkowych wypożyczalni miało działać od 1 maja. Terminu nie udało się jednak dotrzymać.

Wpadka dotyczy uruchomienia 12 nowych stacji Toruńskiego Roweru Miejskiego. 29 kwietnia operator systemu - firma WiM System Warżała i Macna - na Facebooku zapowiadał, że "1 maja nastąpi uruchomienie wszystkich nowych stacji Toruńskiego Roweru Miejskiego".

Prędko tę informację zweryfikowali nasi Czytelnicy. - W majowy weekend pojechałem z rodziną na Barbarkę - opowiada Czytelnik. - Chciałem spędzić majówkę na rowerze, ale wypożyczalnia była zamknięta. To niepoważne. Operator mógł chociaż poinformować mieszkańców na stronie o problemach ze startem nowych stacji.

Kolejny Czytelnik: - 1 maja nieczynne były stacje przy Od Nowie i Bema. Pojawiała się informacja o błędzie systemu. Zadzwoniłem na infolinię TRM i dostałem odpowiedź, że wypożyczalnie ruszą za kilka dni.

Zobacz: Przybyło stacji Toruńskiego Roweru Miejskiego. Sprawdź, gdzie są [mapa interaktywna]

6 maja operator na Facebooku poinformował: "Wszystkie stacje (oprócz tej jednej z przyczyny remontu PKP) zostały uruchomione 1 maja". Tego dnia zadzwoniliśmy więc na infolinię TRM, by dowiedzieć się, czy działają wybrane stacje np. przy Od Nowie i na ul. Rydygiera. Usłyszeliśmy, że te jeszcze nie są uruchomione i że wszystkie nowe wypożyczalnie mają być czynne do końca tygodnia lub na początku przyszłego.

O wyjaśnienie tego zamieszania poprosiliśmy magistrat, który do 2017 r. z operatorem ma zawartą umowę opiewającą na 1,1 mln zł. - Firma zlokalizowała już problem - tłumaczy Aleksandra Iżycka, rzecznik prasowy prezydenta Torunia. - To był problem informatyczny, który blokował uruchomienie kolejnych stacji. Do końca tygodnia operator zobowiązał się, że 25 stacji będzie działać.

W czwartek według urzędu miasta miały działać cztery nowe stacje: na Bażyńskich, św. Józefa, przy Dworcu Wschodnim oraz przy Od Nowie. Wczoraj na stronie internetowej systemu - trm24.pl - przy pięciu nowych wypożyczalniach widniała adnotacja "stacja w fazie testów". Czynnych było już 19 wypożyczalni.

Czytaj też: W Toruniu mamy już trzy pierwsze stacje naprawy rowerów [mapa]

"Proszę mi wierzyć, że nikt nikomu nie chce niczego utrudniać i generalnie wszyscy starają się, żeby było lepiej. Czasem może się to nie udać, bo system jest tworzony i obsługiwany przez ludzi - ludzi, którzy potrafią czasem zaskoczyć" - pisze na Facebooku operator systemu. Na pytanie internauty, czy można korzystać ze stacji w fazie testów, firma odpowiada: "Można korzystać, jeśli rower daje się wypiąć".

Gazeta Pomorska>>, 9 maja 2015 r.

 wyedytowano: 2015-09-12 23:35
aktywne od dnia: 2015-05-12 23:29
drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook