Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Na dwóch kółkach wokół miasta - artykuł z Nowości

Jest dobra wiadomość dla rowerzystów. Przez najbliższych osiem lat w mieście powstanie sieć szlaków rowerowych licząca w sumie 140 kilometrów. 

Jedna z najpopularniejszych tras rowerowych ciągnie się ulicą Lubicką, poprzez Winnicę aż do Rubinkowa. Na zdjęciu: nowe znaki drogowe przy starej ścieżce na Szosie Lubickiej.
Miłośnicy dwóch kółek w Toruniu nie mają zbyt dużo powodów do zadowolenia. W tej chwili w mieście jest nieco ponad 37 km dróg przeznaczonych specjalnie dla nich. Do tego większość ma kiepską nawierzchnię i jest źle oznakowana.
Mimo to szlaków dla rowerzystów powoli przybywa. Tak stało się między innymi na Jakubskim Przedmieściu, gdzie do użytku oddano szlak wiodący przez niewielki park przy ulicy Waryńskiego. Teraz w planach jest przedłużenie tego odcinka do ulicy Traugutta. Dzięki takiemu zabiegowi rowerzyści będą mogli jechać dalej pięknym szlakiem przez Winnicę.

Na tym jednak nie koniec. Władze miasta od dwóch lat pracują nad stworzeniem sieci dróg rowerowych, które zaspokoją potrzeby mieszkańców.
Gotowa jest już analiza obecnej sytuacji w mieście oraz proponowane zmiany. Jeszcze w tym miesiącu projekt uchwały w sprawie rozmieszczenia szlaków rowerowych w Toruniu przedłożony zostanie prezydentowi miasta. Po jego akceptacji na sesji 17 maja zajmą się nim toruńscy radni.

- Planowana jest budowa około 100 kilometrów dróg rowerowych. W połowie będą to inwestycje wpisane w modernizacje istniejących już dróg samochodowych. Innymi słowy - przy okazji tych inwestycji wykonane zostaną również drogi rowerowe. Pozostałe 50 kilometrów to inwestycje samoistne - wyjaśnia Ignacy Kania z Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Projektowane inwestycje umożliwią sprawną komunikację rowerową we wszystkich częściach miasta.

Szlaki dla rowerzystów zaplanowano wokół ośmiu głównych dróg przebiegających przez Toruń. Część z nich zaprojektowana jest tam, gdzie ulic jeszcze nie ma.
Dotyczy to m.in. trasy, która ma biec przez nowy most w Toruniu. Jak wiadomo, jego budowa jest wciąż kwestią dalekiej przyszłości. Wszystkie inwestycje związane z powstawaniem dróg rowerowych zakończyć się mają w 2015 roku.

Justyna Wojciechowska-Narloch "Nowości"


wyedytowano: 2015-04-04 16:19
aktywne od dnia: 2007-04-21 23:14
drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook