Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest sobota 17 kwietnia 2021
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Oznakowanie będzie, tylko, że później - artykuł z Gazety Pomorskiej

Oznakowanie będzie, tylko, że później

Zniszczone oznakowanie poziome lub zupełny jego brak na ścieżkach rowerowych to duży problem w Toruniu - mówią miłośnicy rowerów, którzy pierwsze wyprawy mają już za sobą.

- Może tej wiosny MZD nie zapomni oznakować dróg rowerowych, jak to miało miejsce rok temu. Co roku, gdy zbliża się wiosna mamy ten sam problem - o dziurach w ulicach mówi się nieustannie, i dlatego coś się z tym problemem robi, ale o tym, że ścieki rowerowe są nie oznakowane słyszy się bardzo rzadko - mówi studentka archeologii, która wiosną dojeżdża na zajęcia rowerem.

Na drogach rowerowych powinno być namalowane oznakowanie poziome - brak go jednak przy ulicach: Wielki Rów, Długiej i Legionów. Nie jest to tylko kwestia "kosmetyki", gdyż brak oznakowanie sprawia, że piesi nagminnie zapominają się i korzystają z wytyczonych na chodniku pasów dla rowerów. To z kolei stwarza niebezpieczeństwo - bardzo łatwo potracić osobę, która niespodziewanie wkracza na drogę rowerową. Dodatkowo piesi nie rozumieją dlaczego kierowcy rowerów irytują się - nie jest to kwestia złej woli ale właśnie braku oznakowania.

Rzecznik MZD, Agnieszka Kobus - Pęńsko zapewnia, że braki zostaną uzupełnione, jednak nie szybciej niż w drugiej połowie roku - najpierw trzeba będzie wyłonić wykonawcę. Jeśli Czytelnicy znajdą jeszcze jakieś miejsce, gdzie oznakowanie się starło, mogą zgłaszać problem do MZK - zapewnia rzecznik.

MZD ma plany związane z budową kolejnych dróg rowerowych. W tym roku powinna rozpocząć się budowa ścieżek przy ulicach: Przy Kaszowniku i Warneńczyka. Planuje się natomiast budowę nowych dróg na odcinku Traugutta - Lubicka (na odcinku Waryńskiego), oraz na odcinku: Antczaka - Traugutta.

Sybilla Walczyk

(Gazeta Pomorska 21 marzec 2007)wyedytowano: 2015-04-04 16:17
aktywne od dnia: 2007-04-03 01:16
drukuj  
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy - dodaj swój komentarz
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2020 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2021-02-21 21:46

Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook