Witamy na stronie stowarzyszenia | Dzisiaj jest piątek 26 kwietnia 2019
Logowanie     Rejestracja     Home     Mapa serwisu     Kontakt     pl en de
Stowarzyszenie Rowerowy Toruń

Aktualności

2011-12-06 5 lat Stowarzyszenia Rowerowy Toruń

7 grudnia 2006 roku Stowarzyszenie Rowerowy Toruń zostało zarejestrowane jako stowarzyszenie zwykłe (od 14 lutego 2008 roku działamy jako stowarzyszenie rejestrowe). Od tego czasu staramy się aby Toruń był miastem coraz bardziej przyjaznym rowerzystom. Mamy nadzieję, że nasze działania powoli przynoszą efekty i Toruń za jakiś czas stanie się miastem prawdziwie przyjaznym dla osób, które na co dzień korzystają z tej formy komunikacji. Z okazji 5 rocznicy powstania odświeżyliśmy naszą stronę internetową zmieniając szatę graficzną oraz dodając nowe możliwości na forum. Mamy nadzieję, że zmiany na www Wam odpowiadają.

Na początku naszej działalności napotykaliśmy na klasyczne problemy z jakimi to borykali się rowerzyści w innych polskich miastach. Drogi rowerowe zwane powszechnie ścieżkami wykonywane były bez większego ładu i składu z nierówno ułożonej kostki betonowej. Cechami charakterystycznymi ścieżki z tamtego okresu są za wysokie krawężniki, nieodpowiednie przebiegi drogi czy łuki od ekierki  po których rower nie ma szans przejechać. Stojaki rowerowe, z których można było korzystać w tamtym okresie, były zwykłymi „wyrwikółkami” do których rower trudno było przypiąć a jeszcze trudniej odpowiednio zabezpieczyć przed kradzieżą.


Podejmowane przez nas konsekwentne działania zmierzające do poprawy zastałej sytuacji po pewnym czasie zaczęły przynosić efekty. Rezultatem tego jest inny standard powstającej infrastruktury rowerowej w naszym mieście co mamy nadzieję zdążyliście zauważyć. Drogi rowerowe budowane są obecnie z równego asfaltu, a na terenie miasta rozstawiono kilkaset porządnych stojaków rowerowych.

Nasze działania nie miałyby jednak sensu gdyby nie Wy: codzienni i okazjonalni użytkownicy rowerów w Toruniu. To Wy biorąc coraz liczniej udział w cyklicznych Rowerowych Masach Krytycznych dajecie nam energię do dalszych działań. Cieszy nas coraz większa liczba rowerzystów jeżdżących po Toruniu, coraz większa świadomość mieszkańców, którzy wybierają ten rodzaj transportu z korzyścią dla siebie i miasta. Liczymy, że nasze działania w perspektywie kolejnych lat przyniosą jeszcze lepsze rezultaty.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym sympatykom za wsparcie, sponsorom za pomoc oraz wszystkim innym osobom i instytucjom, które przyczyniły się i przyczyniają się do tego, aby Rowerowy Toruń mógł działać i rozwijać się dla dobra miasta.

Poniżej dla przypomnienia starych czasów prezentujemy archiwalne wersje strony Stowarzyszenia Rowerowy Toruń, archiwalne logo znajduje się w zajawce artykułu.

roboczy prototyp 1 wersji

2 wersja strony

3 wersja funkcjonująca do listopada 2011 r.

 wyedytowano: 2011-12-06 23:56
aktywne od dnia: 2011-12-06 23:10
drukuj  
Komentarze użytkowników (7)
matixg, 2011-12-07 00:39:41
Coś pięknego. Pamiętam jeszcze niebieską stronę  :) Sto lat!
Łukasz, 2011-12-07 10:43:17
Zrobiliście naprawdę wiele! Jako użytkownik roweru na co dzień dziękuję za to serdecznie. A Prezesowi należy się jakaś nagroda od miasta. Dobra robota i tak 3mać!!!
nitryfikator, 2011-12-07 23:25:20
jestem dumny z tego że takie Stowarzyszenie istnieje w Toronto. Naprawdę serce rośnie widząc setki osób uczestniczących w Masach Krytycznych a zarazem w życiu Torunia. To miasto żyje m.in. dzięki temu stowarzyszeniu, które wyciąga ludzi z domów.
Jedyna moja wielka prośba... proszę w swoim imieniu jak i innych rowerzystów o namiary które na pewno zna Stowarzyszenie ( m.in. ma lub miało swojego człowieka w mzd) do instytucji, odpowiednich osób itp. do których należy zwracać się z konkretnymi problemami, propozycjami, rozwiązaniami...Ze swojego doświadczenia wiem że mój pojedynczy głos lub innych rowerzystów jest pomijany i niezauważany przez różnego typu instytucje, a samo stowarzyszenie nie zawsze.. reaguje na prośby rowerzystów zrzucając to na pojedynczych cyklistów, którzy powinni brać również w tych sprawach udział  . Jednak jak wspomniałem pojedynczy głos jest nic nieznaczący i od razu przenoszony do kosza w poczcie mailowej, co w przypadku głosu Stowarzyszenia jest poważnie traktowane.Pamiętamy wszyscy jakie problemy z miastem były na początku istnienia stowarzyszenia a jak dobrze układa się współpraca teraz. To świadczy o dużym poważaniu i ogromnej roli jaką spełnia to stowarzyszenie w rozwoju dróg rowerowych jak i samej świadomości na temat rowerzystów.
Proszę jeszcze raz o adresy lub maile gdzie mogą pisać rowerzyści i gdzie ich pytania i prośby nie zostaną bez odpowiedzi. Może innym rozwiązaniem jest proponowanie pewnych rozwiązań na forum rowerowegotorunia pod którym podpisywało by się więcej osób a następnie, kierowanie takiego rozwiązania większej grupy do odpowiednich organów?
RowerowyToruń dzięki za wszystko!!! wasze działanie przynosi efekt, a zwiększająca liczba kilometrów ścieżek rowerowych o super standardach (asfalt) przekłada się na kolejnych rowerzystów przesiadających się z samochodów na dwa kółka.
Zosia, 2011-12-10 20:35:41
wspaniale że jest Rowerowy Toruń,dróg coraz więcej  ,Mickiewicza aż się chce jechac nawet do ZUS-u  :D
Zyczę dużo sił do dalszej pracy Ku Chwale Dwóch Kółek   ;)
rafal_86, 2011-12-24 16:23:06
Do US niekoniecznie musimy budować  ;-)
Zosia, 2011-12-25 19:39:42
ZUS jest be  ,ale ma dwa plusy  : dojazd super drogą rowerową i smaczne domowe zupki w barze   :D
julo, 2012-01-02 18:57:03
Czołem. Rzuciłem okiem na "masowe archiwum" i zauważyłem, że otwierają się tylko najstarsze zakładki od dołu - od pierwszej masy do "masy na Rubinkowo". Czy można to sprawdzić?
Dodaj swój komentarz:


:) :| :( :D :o ;) :/ :P :lol: :mad: :rolleyes: :cool:
pozostało znaków:   napisałeś znaków:
Ankieta
Jak oceniasz rok 2018 pod kątem rozwoju infrastruktury rowerowej w Toruniu?
ankieta aktywna od: 2019-01-28 23:29

Newsletter
podaj email:

 
Sklepy i serwisy rowerowe w Toruniu

Stowarzyszenie ROWEROWY TORUŃ działa na rzecz powstawania odpowiedniej infrastruktury rowerowej.
konto bankowe BGŻ S.A. 71203000451110000002819490 NIP: 9562231407 Regon: 340487237 KRS: 0000299242

Wszystkie Prawa zastrzeżone. Cytowanie i kopiowanie dozwolone za podaniem źródła.
SRT na Facebook